Ako

Týmto spôsobom môžete blokovať reklamy na YouTube

Či už sa chcete pred spánkom zasmiať na videách s mačkami, alebo ak si v práci vypočujete celé hudobné albumy, YouTube môžete používať kedykoľvek počas dňa. Bohužiaľ musíte sledovať (alebo počúvať) reklamy kedykoľvek počas dňa. Takto sa toho zbavíš.

Reklamy na YouTube sú veľmi nepríjemné. Nie na prvom mieste, pretože ste viac-menej nútení aspoň päť sekúnd pozerať na niečo, čo si sami nevyberiete, ale hlavne preto, že sa zdá, že YouTube robí šport neustálym zobrazovaním rovnakých reklám. Ak často hľadáte cestovanie, štandardne dostanete reklamu od cestovnej spoločnosti na dobrodružné cestovanie. A potom je tu YouTube Premium s vlastnými televíznymi seriálmi, ktoré neustále prechádzajú okolo ako reklama.

YouTube Premium

Dáva zmysel, že YouTube využíva na zarábanie peňazí inzerentov. Zároveň má zmysel, že pre YouTube Premium existuje veľa reklamy. Nielen preto, že je produktom samotnej služby YouTube, ale práve preto, že slúži na zbavenie sa týchto reklám. Za 11,99 eura mesačne môžete sledovať videá bez reklám (a ďalšie: môžete si napríklad nechať prehrávať videá na pozadí a pozerať si série a filmy YouTube Original).

Potom však budete mať opäť predplatné a navyše ani žiadne výhodné. Existujú aj iné spôsoby, ako sa reklamy zbaviť. Môžete sa napríklad rozhodnúť použiť adblocker. Ste však viazaní na svoj prehliadač, pretože väčšina blokátorov reklamy sú rozšírenia prehľadávača.

Ak si chcete nainštalovať blokovanie reklám, môžete to urobiť napríklad vyhľadaním rozšírení v prehliadači Chrome. Existuje veľa blokovačov reklám a môžete vidieť, koľko ľudí ich ohodnotilo, čo vám umožní vybrať si, ktorý sa vám páči. Známy je okrem iného Adblock Plus, ktorý navyše nedávno vyhral súdny spor v Nemecku, ktorý prinieslo niekoľko publikácií, ktoré ho chceli zakázať. UBlock Origin je tiež veľmi populárny.

Môžete tiež blokovať reklamy na úrovni siete. K tomu môžete nastaviť takzvaný PiHole. Vďaka tejto metóde sa vám reklamy YouTube nezobrazia bez ohľadu na to, aké zariadenie používate a či ich prezeráte v prehliadači alebo v aplikácii YouTube. Za predpokladu, že je zariadenie pripojené k vašej vlastnej sieti.

Boj proti adblockerom

YouTube však chce predávať predplatné svojej prémiovej služby, takže sa zaviazal pokračovať v zobrazovaní reklám každému, kto nemá predplatné. Môže sa stať, že blokátory reklám nevyhrajú boj proti službe YouTube. Adblocker, ktorý sme testovali, Adblock pre YouTube, funguje ako kúzlo a tiež naznačuje, že úspešne blokuje reklamy.

Okrem toho existuje niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby na YouTube neboli viditeľné žiadne reklamy. Nakoniec, platforma chce zarobiť čo najviac peňazí, a to jednak od ľudí, ktorí vidia reklamy, jednak od ľudí, ktorí ich vidieť nechcú, ale prostredníctvom vlastnej predplatiteľskej služby.

Sledujte náš týždenný bulletin!

* Kliknutím na tlačidlo hore vyjadrujete súhlas s vyhlásením o ochrane osobných údajov spoločnosti Reshift Digital B.V. a zaregistrujte sa na odber nášho bulletinu a ponúk od spoločnosti Computer! Totaal. Svoje predvoľby môžete kedykoľvek upraviť po registrácii prostredníctvom osobného odkazu v každej e-mailovej správe od spoločnosti Computer! Totaal.