Ako

Takto môžete resetovať svoj účet Gmail

Gmail je skvelá služba na odosielanie e-mailov, ale e-mailová služba nemusí fungovať hladko. Napríklad sa niekedy stane, že e-maily už nebudú v aplikácii Gmail správne synchronizované. V takom prípade je najlepšie resetovať účet Gmail.

Medzi problémy, ktoré nastanú, keď synchronizácia služby Gmail prestane správne fungovať, patrí napríklad to, že už nemôžete odosielať ani prijímať e-maily, e-maily sa počas odosielania pozastavia, e-maily sa nedajú otvoriť alebo že je aplikácia Gmail veľmi pomalá. Môžete tiež dostať upozornenie, že účet nie je synchronizovaný.

Ak máte také problémy so synchronizáciou Gmailu na telefóne alebo iPhone s Androidom, pravdepodobne budete musieť odstrániť svoj účet Google a resetovať Gmail. Je však dobré najskôr skontrolovať, či máte dostatok úložného priestoru, a aktualizovať samotnú aplikáciu Gmail, aby ste zistili, či sa tým problém vyrieši. Potom reštartujte smartphone so systémom Android alebo iPhone.

Odstráňte účet Google

Vo svojom smartfóne alebo telefóne s Androidom prejdite do aplikácie Gmail Nastavenia / Účty / Google / účet Google a stlačte svoj účet. Potom sa zobrazí prehľad všetkých údajov z Googlu, ktoré sú synchronizované s vaším zariadením so systémom Android. Stlačte tlačidlo ponuky vpravo hore a vyberte odstrániť.

Potom by sa mali údaje vášho účtu Gmail v aplikácii vymazať, aby vám nezostalo nič, čo by mohlo spôsobiť problémy.

Obnovte Gmail

Vo svojom smartfóne s Androidom prejdite na Nastavenia / Aplikácie / Všetky aplikácie / Gmail a stlačte tlačidlo v hornej časti zoznamu Zastav a potom ďalej Vypnúť. Aplikácia Gmail sa potom obnoví na výrobné nastavenia.

V iPhone prejdite na v aplikácii Nastavenia Všeobecné, úložisko iPhone potom klepnite na Gmail. Tu nájdete možnosť Odstrániť aplikáciu. Potom aplikáciu znova stiahnite.

Otvorte aplikáciu Gmail a znova pridajte svoj účet Google. Gmail potom začne znova synchronizovať vaše e-maily.