Preskúmanie

Bezplatná brána firewall pre Windows 10: Evorim FreeFirewall

Microsoft má štandardne zabudovaný firewall do Windows 10 a nie je na ňom nič zlé. Iba pri inštalácii nástroja ako Evorim FreeFirewall si uvedomíte, že to môže byť skutočne oveľa lepšie a jasnejšie.

Evorim FreeFirewall

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7 a novší

Webová stránka

www.evorim.com/sk 8 Skóre 80

  • Pros
  • Rýchle úpravy
  • Premyslené rozhranie
  • Nebráni vám brána firewall systému Windows
  • Negatíva
  • Nie (zatiaľ) v holandčine

Rovnako ako zvyčajne monitoruje váš systém iba jeden antivírusový program, zvyčajne nainštaluje iba jeden firewall. Evorim FreeFirewall je jednou z mála výnimiek. Inštaluje sa úhľadne vedľa alebo vyššie, ak chcete, vstavanej brány Windows Firewall a okrem prehľadného rozhrania pridáva aj množstvo bezpečnostných funkcií.

Vyskakovacie okno

Hneď ako otvoríte FreeFirewall, môžete si v úvodnom okne prečítať, koľko aplikácií a služieb firewall vo vašom systéme zistil a ktoré sú monitorované, blokované, povolené alebo „kontrolované“.

Povolený program sa môže pripojiť na internet, ale blokované aplikácie nie. Hneď ako sa monitorovaná aplikácia bude chcieť pripojiť na internet, objaví sa vyskakovacie okno, ktoré ukazuje, ktoré spojenia chce táto aplikácia nastaviť: uvidíte názov programu, externú adresu a port. Teraz môžete študovať každé spojenie osobitne, ale jedným tlačidlom tiež môžete dať svoje fiat alebo veto všetkým spojeniam rovnakého programu. V závislosti od vašej odpovede program skončí s povolenými alebo blokovanými aplikáciami.

Pravidlá brány firewall

Je tiež možné definovať vlastné pravidlá brány firewall pre aplikáciu alebo službu a určiť, s ktorými adresami IP je možné nastaviť pripojenie. Ak rovnaké pravidlá platia pre viac programov, je lepšie umiestniť dané pravidlo do „zóny“, po ktorej jednoducho vyberiete príslušnú zónu pre príslušné aplikácie. Stav alebo pravidlá programu alebo služby môžete kedykoľvek zmeniť.

Extra zabezpečenie

FreeFirewall môže tiež blokovať webové stopy na základe súborov cookie alebo iných techník a blokovať telemetrické techniky z Windows alebo iných aplikácií. Tiež by ste mali urobiť, aby sa FreeFirewall spustil automaticky v systéme Windows. Ak chcete, nástroj umožní aj interné pripojenia v rámci lokálnej siete.

Záver

FreeFirewall je užitočné rozšírenie štandardného zabudovaného firewallu Windows. Dobre premyslené rozhranie obmedzuje počet zásahov a umožňuje vám ľahko upraviť stav alebo pravidlá vašich aplikácií a služieb, aby ich mohli rýchlo použiť aj začiatočníci.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found