Ako

Navrhnite si svoj domov so Sweet Home 3D

Plánujete prerobiť svoj vlastný domov alebo uvažujete o kúpe nehnuteľnosti a jej premene na útulný životný priestor? S bezplatným Sweet Home 3D môžete vrhnúť svoju vlastnú predstavivosť v skutočnom 3D prostredí vrátane virtuálnych prechádzok.

Tip 01: Inštalácia

Sweet Home 3D si môžete stiahnuť tu. Program vám tiež umožňuje pracovať priamo z vášho prehliadača pomocou JavaScriptu a Java 6, ale uprednostňujeme trochu solídnejšiu a rýchlejšiu metódu: inštaláciu na vašom vlastnom systéme. Prečítajte si tiež: Čo budete tlačiť v 3D?

Pretože Sweet Home 3D funguje pod Javou, na operačnom systéme vlastne nezáleží: beží na Windows, OS X a Linux. Prejdite na stránku na stiahnutie na webovej stránke. Ak máte v systéme nainštalovaný program Java 6 alebo novší, môžete si zvoliť verziu Java Web Start. V druhom prípade si vyberiete inštalačný program pre váš operačný systém, okamžite sa nainštaluje aj jazyk Java. Nastavenie je jednoduché. Bezplatná verzia tohto programu vás obmedzuje na katalóg asi stovky kusov nábytku. Ak vás očarí viac ako 1 200 kusov nábytku, mali by ste siahnuť po platenej verzii (približne 15 eur).

Tip 02: Preskúmajte

Po spustení programu Sweet Home 3D uvidíte pred sebou štyri panely. Vľavo hore katalóg s objektmi (napríklad nábytok, dvere, okná a osvetlenie), vpravo hore návrhový priestor, vľavo dole prehľad už pridaných objektov a vpravo 3D znázornenie vášho 2D návrhu. Momentálne samozrejme nie je veľa čo robiť, ale v tomto článku to samozrejme zmeníme. V zásade môžete okamžite začať pridávať steny a ďalšie objekty, funguje to však oveľa jednoduchšie, ak ste už plán alebo pôdorys vytvorili na papieri alebo pomocou obľúbeného programu na kreslenie.

Potom môžete (dočasne) použiť digitálny alebo digitalizovaný (prečítaný: naskenovaný) pôdorys ako pozadie pre svoj návrh v Sweet Home 3D. Ako na to, si môžete prečítať v nasledujúcom tipe. Ak sa rozhranie zdá stále v angličtine, môžete ho rýchlo upraviť pomocou Súbor / Predvoľby / Jazyk. Okamžite sa uistite, že Jednotka najlepšie na Centimeter je nastavený. Časti Magnetizmus, Vládcovia a Mriežka najlepšie je nechať to tu tiež aktivované. Potvrďte pomocou Ok.

Tip 03: Import mapy

Teraz asi do ponuky Plán poschodia, kde ty Importujte obrázok na pozadí vyberte. Stlačte Vyberte obrázok a pozrite sa na svoju mapu (vo formáte png, gif, jpeg alebo bmp). Potom stlačte Ok a ďalej Ďalej. Teraz nasleduje dôležitý krok. Tento nástroj vám dáva príležitosť nastaviť mierku importovaného obrázka. Urobíte to umiestnením koncových bodov modrej čiary medzi dva body na mape, ktorých presná dĺžka je známa. Túto dĺžku potom zadáte v Dĺžka rysky (cm).

V ďalšom kroku posuňte modrú bodku do bodu, kde chcete (0,0) bod vášho 2D návrhu v Sweet Home 3D. Môže to byť napríklad uhol medzi dvoma stenami. Pomocou ikony lupy presnejšie umiestnite tento priesečník. Skončiť s Dokončené: váš pôdorys sa teraz na dizajnovom paneli zobrazí ako pozadie.

Tip 04: Namontujte steny

Logickým začiatkom pre váš 2D návrh je umiestnenie stien, pričom zatiaľ sa nestaráme o žiadne okná ani dvere. Uistite sa teda, že ste svoj plán dostatočne priblížili a aby ste už mali v pohľade aspoň celú prvú stenu. Potom stlačte Robte steny na paneli nástrojov a ľavým tlačidlom myši presne kliknite na začiatočný bod cieľovej steny. Týmto spôsobom môžete dokončiť všetky steny, vždy kliknite na ďalší rohový bod. Ak chcete umiestniť šikmú stenu, podržte stlačenú klávesu Alt, aby vás už neobmedzovali kroky po 15 °. Ak chcete (dočasne) zastaviť kreslenie stien, stlačte kláves Esc.

Tip 05: Úpravy stien

Vaše steny boli umiestnené a 3D zobrazenie už vytvára dobrý prvý dojem. Stále však môžete upraviť všetky druhy vlastností steny. Alebo z výberu stien: podržte stlačený kláves Shift a súčasne použite tlačidlo so šípkou Vyberte objekty na mape kliknite na požadované steny. Kliknite pravým tlačidlom myši na svoju stenu (výber) a vyberte Upraviť steny. Z tohto dialógového okna môžete vyfarbiť obe strany stien alebo im poskytnúť požadovanú štruktúru, ako napr Mramor alebo Malé červené kamienky.

Izby je tiež možné vybaviť nástennými soklami a pomocou tlačidla Upraviť základnú dosku tiež mu dať prispôsobený vzhľad a požadované rozmery. Je tiež možná šikmá stena: Výška na začiatku odlišné od Výška na konci. A je tiež možná zakrivená stena, podľa toho, do čoho vojdete Stupeň oblúka (°). Ak ste urobili chybu, žiadny problém: Sweet Home 3D obsahuje tlačidlá so šípkami takmer pre všetky akcie Vrátenie späť a Znova.