Ako

Takto usporiadate čísla riadkov v programe Word

Pri spolupráci s ostatnými na dokumente Word môže byť užitočné pridať do textu čísla riadkov, aby ste mohli ľahko odkazovať na riadky, na ktoré chcete upriamiť pozornosť. Keď je dokument pripravený na použitie, môžete toto číslovanie skryť.

Krok 1: Číslovanie

V otvorenom dokumente Word, ktorý sa zobrazuje na karte Rozloženie tlačidlo Čísla riadkov. Predvolene je nastavená na Nie. Vyberáte si? Nepretržite, potom Word začne číslovať od prvého riadku a tiež poskytne prázdnym riadkom číslo. Výsledkom je, že pri dlhých textoch sa číslovanie môže značne zvýšiť. Z rozbaľovacej ponuky vyberte položku Začnite odznova na každej stránke alebo Začnite každú časť odznova, potom to bude trochu jasnejšie, pretože každá stránka alebo oddiel sa začína riadkom 1. S možnosťou Potlačiť aktuálny odsek Program Word preskočí odsek, kde sú ukazovatele myši, keď začne číslovať riadky.

Základný kurz Word

Ak sa chcete dozvedieť viac o možnostiach programu Word, ponúkame základný kurz Tech Academy Word.

Krok 2: Spočítajte podľa

Funkciu nájdete v dolnej časti rozbaľovacej ponuky Čísla riadkov Možnosti čísla riadku. Týmto sa dostanete k oknu Nastavenia stránky spravodlivo. Kliknite na tlačidlo v pravom dolnom rohu Čísla riadkov na označenie, od ktorého čísla by malo číslovanie začať. Tu tiež určíte - s presnosťou na milimetre - vzdialenosť od čísel k začiatku textu. Zaujímavá je tiež možnosť Počítajte podľa. Napríklad ak tam zadáte hodnotu 5 nie každý riadok bude očíslovaný, ale iba piaty, desiaty, pätnásty a tak ďalej.

Krok 3: Štýly

Číslovanie má predvolene rovnaký štýl ako bežný text, môžete to však zmeniť. Na karte Štart kliknite vpravo dole v skupine Štýly na malú šípku, ktorá smeruje šikmo nadol. Na paneli, ktorý sa otvorí, kliknite na tlačidlo vpravo dole možnosti aby ste mali hore krabicu Vyberte štýly, ktoré sa majú zobraziť vidieť. Vyberte si to Všetky štýly a kliknite na Ok. Týmto sa vytvorí súčasť Čísla riadkov viditeľné. Skrz Zmeniť štýl teraz môžete určiť iné písmo, veľkosť alebo farbu písma.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found