Blog

5G telefóny: ​​Ktorý z nich by ste mali mať?

Minulý rok sme už videli prvé 5G telefóny, ale teraz, keď prebehla aukcia prvých 5G frekvencií v Holandsku a čoraz viac krajín prijíma 5G, sa vývoj 5G smartfónov zrýchľuje. Tento rok toho bolo už veľa vydaného a taktiež môžeme veľa očakávať od týchto telefónov pre budúci rok. Na ktorých smartfónoch by ste mali mať prehľad?

Aj keď 5G zatiaľ nenahradí existujúcu 4G sieť, považuje sa to za hlavný krok vpred v rýchlejšom internete. Mnoho výrobcov telefónov zvyšuje svoju popularitu a vydáva prvé 5G telefóny. Najmä Samsung už má na svojom konte niekoľko telefónov s rozlíšením 5G, medzi ktoré patria telefóny Galaxy Note 20, Galaxy Z Flip a o niečo lacnejší Galaxy A71. Ktoré 5G telefóny sa v súčasnosti nachádzajú od známych výrobcov smartfónov?

Samsung

Galaxy Note 20 aj 20 Ultra sú vybavené 5G. Na prvý dojem zariadenie zaujme elegantným dizajnom a hardvérom, na druhej strane je však Note 20 veľmi známy. „Je to typický telefón Note z hľadiska dizajnu, ktorý má takmer všetky technické parametre série S20, ale menej dobrú obrazovku,“ napísali sme predtým. Cena navyše nie je citlivá: za Note 20 zaplatíte 1049 eur.

Spoločnosť Samsung ďalej prichádza s 5G variantom Galaxy Z Flip, ktorý sa objavil vo februári tohto roku. Pôvodné lietadlo nás veľmi nepotešilo. Špecifikácie, najmä fotoaparát, nie sú veľké. Z Flip má hardvér vlajkovej lode zariadenia z minulého roka s výzorom dávnych čias. „Vyvolávacia cena 1 500 eur jednoducho nie je pre každého ospravedlniteľná,“ uzavreli sme.

Okrem toho sa nedávno objavili tri smartfóny zo série S20: prehnaný Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 + a bežný Samsung Galaxy S20. Všetky z nich sú pripravené na éru 5G. U Ultra musíte siahnuť hlboko do vrecka: cena zariadenia sa vyšplhá až na 1349 eur. S20 je o niečo lacnejšia.

Google

Google prichádza s Pixel 4A 5G a Pixel 5, ale o telefónoch zatiaľ nie je veľa podrobností. Hovorí sa, že Pixel 5 vyjde 30. septembra a Pixel 4a v októbri.

OnePlus

OnePlus Nord je cenovo dostupné 5G zariadenie od čínskeho výrobcu telefónov OnePlus. Za 500 eur ponúka OnePlus Nord takmer všetky plusové body, ktoré značka ohlásila. Ak ste na trhu s dobrým smartfónom, ktorý nemá príliš vysokú cenu, potom OnePlus Nord určite stojí za zváženie.

LG

Nový telefón LG, LG Velvet, bol oficiálne uvedený na trh v Južnej Kórei v júni a zariadenie je teraz k dispozícii aj v Holandsku za odporúčanú maloobchodnú cenu okolo 600 eur. Niektoré pozoruhodné detaily: telefón podporuje použitie dotykového pera, batéria je silnejšia ako batéria iPhone 11 Pro Max a vnútorný úložný priestor je možné zväčšiť pomocou pamäťových kariet. Takto opäť poznáme LG!

Spoločnosť LG tiež uviedla na trh model LG V60 ThinQ, ktorý je drahší ako model Velvet s odporúčanou maloobchodnou cenou okolo 1 139 eur. Okrem konektora pre slúchadlá (ktorý v dnešnej dobe na telefónoch takmer nenájdete) je model V60 dodávaný s puzdrom Dual Screen. Získate tak dve obrazovky, na ktorých môžete súčasne otvoriť viac aplikácií.

Motorola

Motorola je tiež späť s príchodom Moto G 5G Plus. S cenovkou od 350 do 400 eur je telefón jedným z najlacnejších 5G smartfónov, ktoré môžete získať. „Motorola Moto G 5G Plus je nádherný smartphone s dobrou obrazovkou, úplnými a spoľahlivými špecifikáciami, podporou 5G a užívateľsky prívetivým softvérom. Stredná politika spoločnosti Motorola v oblasti aktualizácií predstavuje najväčšiu škodu na kvalitnom telefóne, ktorý sám osebe obsahuje iba pomerne subjektívne chyby, “uzavreli sme v našej recenzii.

Apple

Pokiaľ ide o 5G telefóny, Apple nie je úplne v popredí. Zatiaľ žiadny iPhone neponúka podporu pre novú sieť, čo sa však tento rok môže zmeniť s príchodom iPhone 12. Podľa niektorých povestí môže Apple dokonca ohlásiť tri nové 5G iPhone. Zatiaľ však musíme byť trpezliví.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found