Preskúmanie

Kodi - dokonalý prehrávač médií pre všetky vaše zariadenia

Netflix a Popcorn Time sú populárne na sledovanie filmov. Skoro by ste zabudli, že mediálnych centier je viac. Kodi je mediálne centrum s mnohými možnosťami. Môžete s ním sledovať nespočetné množstvo streamov a tiež prehrávať svoje vlastné hudobné, filmové a fotografické zbierky.

Kodi

Jazyk

Holandsky

OS

Windows Vista / 7/8

Linux

Malinový koláč

Android

Webová stránka

www.kodi.tv

8 Skóre 80
  • Pros
  • Užívatelsky prívetivý
  • Rýchly a ľahký
  • Veľa doplnkov
  • Negatíva
  • nastavenie

Boli časy, keď sme fičali na aplikácii Windows Media Center alebo inom systéme na prehrávanie filmov, hudby a fotografií. Ten čas už naozaj skončil vďaka Kodi. Každý, kto o tomto programe nikdy nepočul, môže dobre poznať jeho starý názov: XBMC (Xbox Media Center). Kodi medzitým naozaj dozrelo a Xbox už nie je ani podporovaný. Prečítajte si tiež: Ako nainštalovať Kodi na vaše Raspberry Pi. Prečítajte si tiež: Ako nainštalovať Kodi na vaše Raspberry Pi.

Malinový koláč

Kodi pracuje na mnohých operačných systémoch vrátane Windows. Existuje príjemnejší spôsob, ako si tento systém multimediálneho centra vychutnať. Kodi funguje vynikajúco na Raspberry Pi, takže za pár dolárov môžete vytvoriť nádherné mediálne centrum, ktoré môžete držať za televízorom. V mnohých prípadoch ani extra klávesnica nie je nutná a môžete použiť diaľkové ovládanie televízora cez signál HDMI.

Prípony

Rozhranie Kodi je vyrobené tak, aby fungovalo na veľkej obrazovke. Kodi je ľahký a všimnete si to podľa rýchlosti, s akou program reaguje. Kodi je univerzálny. Okrem sledovania filmov môžete tiež počúvať hudbu, čítať správy a fotografie a pozerať sa na počasie (a oveľa viac). Kodi je stále obzvlášť zaujímavý pre vaše filmy. Toto prehráva Kodi bez námahy z NAS, USB kľúčov, pevného disku, mediálneho servera alebo iného zdroja. Počas niekoľkých sekúnd sa vyhľadajú a zobrazia dokonca aj správne titulky.

Kodi sa stáva obzvlášť výkonným, ak si chvíľu nastavíte program podľa svojich predstáv. Môžete to dosiahnuť doplnkami. Doplnky zabezpečia napríklad to, že si môžete pozrieť informácie o filme cez IMDB a titulky sa stiahnu a zobrazia automaticky. Vďaka správnym doplnkom môžete dokonca sledovať „menej legálne“ videostreamy.

Záver

Absolútni začiatočníci budú môcť Kodi ovládať bez problémov, nastavenie tých správnych doplnkov je však fuška. Najmä preto, že neviete, ktorý z mnohých doplnkov potrebujete, alebo aké ďalšie vylepšenia je potrebné vykonať, aby fungoval správne. Po nastavení je Kodi vynikajúcim systémom mediálneho centra pre vaše vlastné zbierky aj streamy na internete.