Ako

Špeciálne znaky na Facebooku, Gmaile a Twitteri

Facebook, Gmail a Twitter majú aspoň jednu spoločnú vlastnosť, až na niektoré základné funkcie (napr. Tučné a podčiarknuté v službe Gmail), ktoré tieto texty podporujú, podporujú iba veľmi málo. To je poľutovaniahodné, neznamená to však, že to musíte prijať. Pomocou niekoľkých šikovných trikov môžete svoje texty na spomínaných stránkach okoreniť originálnym spôsobom!

1. Twitter

Príspevky na Twitteri vôbec nepodporujú žiadne formátovanie, text nemôžete označiť tučným alebo kurzívou. Stále však existuje spôsob, ako vkladať symboly na Twitter. Twitter najskôr podporuje kód ASCII, takže keď podržíte kláves Alt a napíšete kód, zobrazí sa zodpovedajúci symbol. Prehľad kódov ASCII nájdete na www.asciitable.com. Okrem toho existuje ďalší spôsob, ako používať webovú stránku www.twsym.com. Prejdite na tento web a pridajte si ho do záložiek prehliadača. Teraz surfujte na Twitteri, prihláste sa a začnite novú správu. Otvorte záložku Symboly na Twitteri, ktorú ste práve pridali. Teraz, aby sme dostali symbol, ktorý vidíte na tejto stránke, na Twitteri, skopírujeme a prilepíme staromódny spôsob. Dvakrát kliknite na symbol, ktorý chcete označiť, a potom Ctrl + C, aby ste ho skopírovali. Potom kliknutím do vstupného poľa Twitteru a stlačením klávesov Ctrl + V vložíte symbol do správy.

Do správy môžete stále vkladať špeciálne znaky pomocou kódov ASCII alebo na webe Twitter Symbols.

2. Facebook

Jedným z komplikovaných aspektov Facebooku je skutočnosť, že stránka sa neustále mení. To je samo o sebe veľmi pekné, pretože to prináša inováciu, ale určité triky zrazu už nefungujú. Predtým ste mohli text na Facebooku zvýrazňovať tučným písmom tak, že ho budete umiestňovať medzi hviezdičky, a podčiarknutým tým, že ho budete dať medzi pomlčky. Facebook túto možnosť (dočasne alebo inak) odstránil, ale stránka stále obsahuje veľa skrytých emotikonov, o ktorých možno neviete. Stačí začať písať putnam v správe a uvidíte emotikon jedného zo zamestnancov Facebooku, príp (^^^) pre obraz žraloka. Zoznam všetkých dostupných emotikonov na Facebooku nájdete na www.facebookemoticons.nl. Je užitočné vedieť, že kódy ASCII opísané v článku o službe Twitter fungujú aj na Facebooku. Fungujú tu aj špeciálne znaky webu Twitter Symbols, ktoré sú však v chate zobrazené veľmi nepatrne, takže sa to ťažko vypláca.

Facebook má niekoľko emotikonov, o ktorých nemusíte vedieť.

3. Gmail

E-mailová časť služby Gmail má určité formátovanie, ale chatová časť je úplne bez nej. Tu však môžete urobiť aj potrebné triky. Po prvé, okrem emotikonov Facebooku, všetko, čo sme opísali vyššie, funguje aj v čete Gmail. Funkcia Labs služby Gmail však znamená, že môžete mať k dispozícii aj skrytý doplnok. Kliknite na ikonu nastavenie v Gmaile (ikona ozubeného kolieska) a potom znova nastavenie. Kliknite na kartu Laboratóriá a typ emodži do vyhľadávacieho poľa. Možnosť Extra emodži sa nájde, potom kliknite na Prepnúť. Potom kliknite na kartu Písať si a začiarknite možnosť dole Emotikony je umožnené. Keď teraz otvoríte čet v službe Gmail, vpravo dole sa zobrazí ikona so smajlíkom. Kliknutím na toto tlačidlo otvoríte prehľad emotikonov. Môžete si vybrať z celkovo troch kariet s emotikonmi a kliknutím na emotikon ich vložíte do chatu. Stlačením klávesu Enter skutočne odošlete emotikon.

Rozhovor v Gmaile má skrytú možnosť pre ďalšie emotikony. Musíte to povoliť cez Labs!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found