Preskúmanie

Avast! Bezplatný antivírus 2015 - platte s registráciou

Bezplatný antivírus už zjavne existuje dlho, je to veľmi vyspelý produkt s niektorými funkciami navyše, ktoré iné bezplatné antivírusové programy nemajú. Je tiež príjemné na použitie a udržuje reklamu na platenú verziu v medziach.

Avast! Bezplatný antivírus 2015

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP / Vista / 7 / 8.1 / 10 (32 a 64 bit)

Webová stránka

//www.avast.nl

8 Skóre 80
  • Pros
  • Jednoduchosť použitia
  • Funkčnosť
  • Dobrý bezpečnostný výkon
  • Negatíva
  • Povinná registrácia
  • Licencia na jeden rok

Avast! Free Antivirus 2015 chráni pred vírusmi, spywarom a iným škodlivým softvérom. Počas inštalácie môžete už pridať dva doplnky pre zvýšenie bezpečnosti. Prvý vyhľadáva v domácej sieti zraniteľné miesta a vyvoláva poplach, napríklad keď je k počítaču v domácej sieti možný prístup z internetu. Základným spôsobom tiež kontroluje bezpečnosť napríklad smerovača. Druhý doplnok sa zameriava na rozšírenia prehľadávača a panely nástrojov. Pomáha ich odstrániť a bez povšimnutia kontroluje reputáciu týchto rozšírení, ktoré sa často inštalujú do počítača. Čo bezplatný antivírus neponúka a Avast! Zahŕňa mimoriadne bezpečné internetové bankovníctvo, ochranu pred únosom, firewall Avast, antispam, automatický skener zraniteľnosti a ochranu vašich osobných údajov. Počas inštalácie venujte zvýšenú pozornosť, inak nenainštalujete bezplatný antivírus zadarmo, ale tridsaťdňovú verziu plateného programu Avast Internet Security. Pre Avast! Ak chcete bezplatný antivírus používať dlhšie, je potrebná registrácia, potom získate licenciu na jeden rok.

Windows

Avast! Bezplatný antivírus beží hlavne na pozadí a skenuje súbory, ktoré sú otvorené alebo stiahnuté, vrátane e-mailových správ. Pamäťové zariadenie USB alebo externá jednotka sa neskenuje automaticky, ale skenovanie môžete ľahko spustiť pomocou programu Windows Explorer alebo výberom jedného z piatich predvolených profilov skenovania v Avaste. Medzi ďalšie profily patrí rýchla kontrola, úplná kontrola systému, bootovacia kontrola a kontrola jedného alebo viacerých priečinkov podľa vášho výberu. Pre offline skenovanie môžete vytvoriť médium na obnovenie na USB alebo CD. Skener zraniteľnosti kontroluje, či Windows a programy, ktoré ste nainštalovali, majú najnovšie bezpečnostné aktualizácie. Je porovnateľný s PSI Secunia alebo Ninite Pro. Potom musíte ručne začať aktualizovať zastaraný alebo už nezabezpečený softvér, iba v platených produktoch Avast sa to deje automaticky.

Záver

Bezplatný antivírus 2015 od Avastu! je pekný antivírus na ochranu vášho počítača zadarmo. Rozhranie je prehľadné, tlak na upgrade na platenú verziu je obmedzený a so skenovaním domácej siete a ochranou prehliadača ponúka pekné doplnky.