Preskúmanie

Samsung Galaxy Watch Active - Ako hodiny tikajú vonku ...

V posledných týždňoch mi bolo umožnené pracovať, cvičiť a spať s hodinkami Samsung Galaxy Watch Active. A hádaj čo; Spoločnosť Samsung sa s hodinkami Watch Active veľmi priblížila ideálnym inteligentným hodinkám. Hodinky majú krásny a pevný dizajn, ľahko sa ovládajú a automaticky registrujú početné aktivity a údaje. Stále zostáva niekoľko zásadných frustrácií, ktoré často vidíme pri noseniach Samsung.

Samsung Galaxy Watch Active

cena € 230,-

Farby Čierne, zelené, strieborné, ružové zlato

OS Tizen OS

Obrazovka 1,1-palcový AMOLED

Váha 25 gramov

Bývanie 40 mm

Rozmery 3,95 x 3,95 x 1 cm

Skladovanie 4 GB

Batéria 230mAh

Pripojiteľnosť Bluetooth, WiFi, NFC, GPS

Iné Vodeodolné, vymeniteľné remene

Webová stránka www.samsung.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Kompletný fitnes tracker
  • cena
  • Displej
  • Dizajn
  • Negatíva
  • Životnosť batérie
  • Monitor srdcového tepu

Začnem najsilnejšou stránkou Galaxy Watch Active: dizajnom. Pretože Samsung vyrobil nádherné hodinky. Active je k dispozícii iba v jednej veľkosti, ale tieto malé 40 mm hodinky majú ideálnu veľkosť pre mierne menšie zápästie. Tam, kde sú „normálne“ hodinky Galaxy oveľa ťažšie a ťažšie, sú hodinky Active také ľahké, že si ani neuvedomíte, že sú na zápästí.

Spoločnosť Samsung nám dala otestovať zelenú verziu hodiniek. Hodinky sú k dispozícii aj v čiernej farbe, ale farebné možnosti (vrátane ružového zlata) dodávajú už elegantnej vychytávke nápadný vzhľad, aký si zaslúžia. Remienok na hodinky si môžete ľahko vymeniť sami. A našťastie, pretože už po dvoch týždňoch začal silikónový remienok tohto modelu vykazovať značné opotrebenie.

Ovládanie Galaxy Watch Active

Malé rozmery spôsobili, že spoločnosť Samsung vynechala rotujúci disk, ktorý je napríklad na dražšom Samsung Gear Sport napríklad u modelu Active. Aj keď bez tejto šikovnej navigačnej pomôcky je potrebné si trochu zvyknúť, fungovanie Watch Active je viac než dobré. Obrazovka môže byť veľmi malá a určite budete mať problém klepnúť na malú ikonu na 1,1-palcovej obrazovke, ale nikdy to nebude frustrujúce. Je to úplne kvôli jasnému sporu o softvér, ktorý spoločnosť Samsung postavila na svojom operačnom systéme Tizen. Bez ohľadu na to, ako veľmi prechádzate obrazovkami a ponukami, vždy viete, kde ste. Domovskú obrazovku nájdete opäť jednoducho stlačením fyzického tlačidla. Domovská obrazovka, na ktorú sa - ako sme na Samsung zvyknutí - môžete úplne prispôsobiť svojmu osobnému vkusu a želaniam.

Môžete tiež upraviť všetky obrazovky, ktoré sa zobrazia, keď prejdete prstom doľava. Sem môžete umiestniť početné obrazovky Samsung Health, ktoré napríklad ukazujú, aký je váš srdcový rytmus, koľko ste už dnes chodili alebo aká je vaša úroveň stresu. Ak prejdete z domovskej obrazovky iným smerom, dostanete sa k upozorneniam. Počas testovacieho obdobia som považoval spôsob, akým Active zobrazoval a spracovával oznámenia, za veľmi spoľahlivý. Ideálne je tiež, že prostredníctvom hodiniek môžete na prichádzajúce správy dávať krátke odpovede.

Malý je krásny

Displej je nádherný. Skutočne veľmi krásna! Farebná reprodukcia na malom AMOLED displeji je výkonná a jas je možné zvýšiť tak vysoko, aby ste všetko dobre prečítali aj na priamom slnku. Jedinou nevýhodou je, že okraj okolo obrazovky, takzvaný rámček, je veľmi hrubý. Čo je obzvlášť zarážajúce, pretože ide o malé a minimalistické zariadenie a nie je tu žiadny gramofón. Mimochodom, nezabudnite, že tieto hodinky musíte dávať na nabíjačku takmer každý deň. Malá batéria (230 mAh) môže pri intenzívnom používaní vydržať deň, nie však oveľa dlhšie.

Už po dvoch týždňoch začal silikónový remienok tohto modelu vykazovať značné opotrebenie

Všestranný

Nie nadarmo nesú tieto hodinky názov „Active“. Elegantný vzhľad v sebe ukrýva veľmi kompletné športové hodinky. Výrobca vybavil zariadenie všetkými druhmi senzorov. Napríklad hodinky automaticky rozpoznávajú šesť rôznych aktivít vrátane behu, bicyklovania a lezenia po schodoch. Hlavne prítomnosť čipu GPS bude veľkým plusom pre bežcov a cyklistov medzi nami.

Okrem toho môžete tiež zaregistrovať množstvo cvičení stlačením obrazovky. Vďaka tomu je sledovanie návštevy telocvične alebo tréning v parku veľmi jednoduché (a zábavné!). A to isté platí aj o plávaní, pretože hodinky Galaxy Watch Active sú úplne vodotesné. Všetky tieto údaje potom môžete podrobne načítať pomocou aplikácie Samsung Health. Aplikácia, ktorá v posledných rokoch zaznamenala veľký pokrok, pokiaľ ide o možnosti, ale stále zostáva veľa želania, pokiaľ ide o prepojenie aplikácií tretích strán.

Presné merania srdcového rytmu sú pre športové hodinky nevyhnutnosťou. A hodinky Galaxy Watch Active sú v tom celkom spoľahlivé. Veľké, nevysvetliteľné vrcholy a koryta predchádzajúcich hodiniek Samsung už prakticky zmizli, presnosť hodiniek Apple Watch alebo Fitbit Charge 3 sa však nedosahuje. Pri kontrole meraní pomocou iných monitorov srdcového tepu sa snímač Active odchýlil len o trochu viac. Ponuka navyše ponúka možnosť nechať si hodinky nepretržite merať váš srdcový rytmus, ale Watch Active to v skutočnosti nerobí. Zdá sa, že senzor sa „zapne“, keď zistí pohyb, zatiaľ čo pri nepretržitom meraní chcete tiež neustále kontrolovať pokojový srdcový rytmus. Malý detail, ale ak si myslíte, že je neustále meranie potrebné, potom je spoľahlivejšou voľbou Fitbit Versa.

Galaxy Watch Active rád sleduje váš spánok. Rád by som, pretože niekedy si hodinky mysleli, že som spal, zatiaľ čo som si večer len pozeral film. Merania, ktoré sa robia počas spánku, sú presné, nezhodujú sa však s presnosťou napríklad nositeľných doplnkov od spoločnosti Withings. Je pekné, že aplikácia Samsung Health dokáže zobraziť veľa podrobností o kvalite vášho spánku.

Bixby

Prostredníctvom vstavaného mikrofónu môžete Bixbymu dávať rôzne hlasové príkazy, diktovať textové správy alebo telefonovať (ak si pre zvuk nasadíte aj náhlavnú súpravu). Je škoda, že nemôžete nastaviť Google Assistant ako predvoleného hlasového kamaráta, ale je to pochopiteľné vzhľadom na svätú vieru spoločnosti Samsung v ich vlastného hlasového asistenta. Ak nemáte telefón Samsung, funkcia Bixby na týchto hodinkách je zanedbateľná. Našťastie môžete ľahko zmeniť funkciu skratky Bixby (dvojité stlačenie spodného tlačidla) na inú aplikáciu.

Záver: kúpiť Samsung Galaxy Watch Active?

Za 230 eur sú hodinky Galaxy Watch Active vo vyššom cenovom segmente športových hodiniek, ale keď si uvedomíte, že sa jedná aj o plnohodnotné inteligentné hodinky (so všetkými funkciami, ktoré od nich v roku 2019 môžete očakávať), sú to dobre cenový produkt. Okrem toho sú to jedny z najkrajších inteligentných hodiniek na trhu a zhromažďujú tony dát, ktoré si môžete podrobne prečítať v aplikácii Samsung Health. Je trochu sklamaním, že musíte hodinky dávať na nabíjačku každý deň a že meranie srdcového rytmu jednoducho nie je na úrovni konkurencie. Napriek tomu môžeme hodinky Galaxy Watch Active odporučiť každému, kto má telefón Samsung a hľadá kompletné a skalopevne inteligentné hodinky.