Ako

Tip: Takto získate Flash na iPade

Nedostatok podpory Flash je pre mnohých používateľov iPadu hlavnou nepríjemnosťou. Stále je možné prostredníctvom niektorých obchádzok získať spustenie aplikácií, webov a hier, ktoré používajú Flash, na tablete Apple. Ukážeme vám ako!

Ak si chcete prezerať webové stránky napísané vo formáte Flash na iPade, hrať hry vo formáte Flash alebo otvárať video vo formáte Flash, vrátite sa domov z hrubého prebudenia v iPade: zariadenie nepodporuje technológiu Adobe. Ale nebojte sa: na iPade je možné vyčarovať Flash. Pomôcť vám s tým môže množstvo aplikácií v App Store.

Prečo iPad nepodporuje Flash?

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Apple Steve Jobs úplne ignoroval to, čo považoval za príliš nepraktický Flash pre mobilné zariadenia, a preto ho odmietol povoliť na platforme iOS. Namiesto toho sa Jobs rozhodol pre alternatívny štandard HTML5, ktorý pomaly nahrádza Flash na webe.

Množstvo aplikácií prehliadača pre iPad vám umožňuje prehrávať videá vo formáte Flash a spúšťať hry vo formáte Flash. Medzi hlavné patria Photon Browser, Puffin, Skyfire Browser a iSwifter Browser. Prehliadače spustia základný kód Flash webov na svojich vlastných serveroch a potom výsledok pošlú do vášho iPadu.

Prehliadač Photon je najpopulárnejším zo spomínaných štyroch prehľadávačov. Aplikácia stojí 4,49 eur a slúži ako dobrá alternatíva k Safari. Aplikácia ponúka režim Flash, ktorý môžete aktivovať klepnutím na ikonu blesku vpravo hore.

Hore: Príšery Moshi fungujú dobre v aplikácii Photon Browser. Dole: Moshi Monsters vôbec nefunguje so Safari.

Bez problémov sa nám podarilo navštíviť webové stránky Moshi Monsters, Disney Fantasyland a Flash Driving Game. Niekedy je prevádzka pomalá, ale môžete sa pohrať s nastaveniami a optimalizovať tak rýchlosť a rozlíšenie navštívených webových stránok.

Puffin je zadarmo na vyskúšanie a v plnej verzii stojí 2,69 eura. Musíme povedať, že Moshi Monsters (nižšie) a Flash Driving Game bežia fantasticky. Napriek tomu to nemohlo zvládnuť flash verziu Disney Fantasyland. Možnosť najskôr vyskúšať aplikáciu je veľkou výhodou, pretože vám pomôže zistiť, či softvér vyhovuje vašim potrebám.

V auguste 2012 sa spoločnosť Adobe rozhodla ukončiť podporu inštalácií Flash prostredníctvom obchodu Google Play a ukončila tak Flash aj na zariadeniach s Androidom.

Skyfire (4,49 dolárov) funguje dobre na sledovanie videa vo formáte Flash, ale nepodporuje webové stránky, hry ani animácie, takže nejde o plnohodnotnú alternatívu k programu Flash na PC.

ISwifter je tiež určený pre hry typu Flash a je možné ho používať desať minút počas siedmich dní. Potom stojí plná verzia aplikácie 6,99 eura. Veľkou nevýhodou je, že ak chcete používať iSwifter, musíte byť pripojení k WiFi, pretože aplikácia nefunguje s pripojením 3G a 4G.

Hore: Moshi Monsters v aplikácii iSwifter v prehliadači pre iPad.

Zdroj: