Ako

Takto archivujete svoje e-mailové správy v službách Gmail a Outlook

Archivácia e-mailov: každá e-mailová služba sa mierne líši. Než sa dozviete, omylom ste archivovali e-mail a je teraz nemožné ho nájsť. Takto archivujete svoje e-mailové správy v službách Gmail a Outlook.

Gmail

Tlačidlo na archiváciu pošty v Gmaile je ľahké nájsť. Toto tlačidlo nájdete v hlavnej doručenej pošte napravo od príslušného e-mailu. Ikona tohto kontajnera je kontajner so šípkou smerujúcou nadol.

Ak kliknete na tlačidlo, Gmail vám ponúkne možnosť zrušiť jeho archiváciu. Ak to neurobíte, váš e-mail zmizne. Veľkou otázkou však je: kam? Tieto e-maily sú skryté, aby sa zabránilo preplneniu doručenej pošty, sú však veľmi dobre skryté.

Tieto e-maily nájdete v priečinku „všetky e-maily“ v počítači aj v telefóne. Na to musíte rozbaliť rozbaľovaciu ponuku. Urobíte to kliknutím na šípku nadol vedľa slova „viac“ v ponuke.

Slovo „doručená pošta“ sa teraz zobrazí pred niektorými e-mailmi v časti „všetky e-maily“. Toto sú nearchivované e-maily. E-maily, ktoré ste práve archivovali, nemajú tento štítok. Toto je jediný spôsob, ako odlíšiť archivované e-maily od bežných e-mailov, ktoré sú stále v doručenej pošte.

Máte v schránke veľké upratovanie? Môžete samozrejme tiež archivovať viac e-mailov súčasne. Vykonáte to tak, že postupne vyberiete e-maily, ktoré chcete archivovať, začiarknutím políčka a kliknutím na tlačidlo archivácie v hornej časti.

Archiváciu zo „všetkých e-mailov“ môžete zrušiť dvoma spôsobmi. E-mail môžete vybrať začiarknutím políčka a následným výberom možnosti „Presunúť do doručenej pošty“ v hornej časti.

Druhou možnosťou je kliknutie pravým tlačidlom myši na samotný e-mail. Opäť sa zobrazí možnosť „Presunúť do doručenej pošty“.

V službe Gmail bohužiaľ neexistuje žiadny hľadaný výraz, ktorý by ste mohli zadať na zobrazenie všetkých svojich archivovaných e-mailov. Preto už budete musieť zadať konkrétny hľadaný výraz, aby ste našli požadovanú poštu.

Výhľad

V Outlooku je všetko usporiadané trochu prehľadnejšie. Tu stačí kliknúť na e-mail v priečinku doručenej pošty, inak sa možnosť archivovať tento e-mail zobrazí už v hornej časti. Ak na toto kliknete, tento e-mail zmizne v samostatnom archívnom priečinku.

Požadovaný e-mail môžete samozrejme archivovať aj kliknutím pravým tlačidlom myši. Ak to chcete urobiť, vyberte v dolnej časti možnosť „archivovať“ alebo ak to chcete skomplikovať, najskôr „presuňte“ a potom možnosť „archivovať“.

V Outlooku môžete archivovať viac e-mailov podržaním Ctrl a výberom viacerých e-mailov. Tie potom získajú mierne tmavšiu modrú farbu. Potom buď kliknete na tlačidlo archívu v hornej časti, alebo ich pravým tlačidlom myši presuniete do priečinka archívov.

V Outlooku zrušíte archiváciu jedného alebo viacerých e-mailov pomocou Ctrl a potom ich presuniete späť do doručenej pošty.