Preskúmanie

To najlepšie z roku 2017: Notebooky

Pomoc s nákupom vášho ďalšieho notebooku je vždy vítaná. Pretože každý rok vychádza veľa nových modelov, takže už čoskoro neuvidíte les pre stromy. Aj tento rok sme testovali rôzne modely. Mysleli sme si, že ide o najlepšie notebooky roku 2017, od lacných po (korenie) drahé.

Acer Aspire ES1-533-P1SA

Tip: Väčšina notebookov v tomto prehľade je často k dispozícii aj v drahších alebo lacnejších verziách. Určite to majte na pamäti!

Prečítajte si preto tiež: Na čo si dať pozor pri kúpe notebooku.

Ak máte obmedzený rozpočet, Acer Aspire ES1-533-P1SA je na správnom mieste. Tento model vyšiel v teste najlepšie zo všetkých, keď sme sa začiatkom tohto roku bližšie pozreli na najlepšie notebooky do 600 eur. Nenechajte sa príliš odradiť procesorom Pentium, ktorý je dnes dosť rýchly na väčšinu základných úloh.

Dôvod, prečo bol tento notebook obzvlášť oceňovaný, je vynikajúca výdrž batérie. K dispozícii je tiež 6 GB RAM a 256 GB voľného miesta na zabudovanom SSD. Obrazovka je full-hd. Celkovo si môžete kúpiť veľmi slušný model za menej ako 500 eur, pokiaľ na ňom nemáte v úmysle hrať.

Prečítajte si viac informácií o Acer Aspire ES1-533-P1SA tu.

Lenovo Ideapad 510S

Máte na notebook trochu viac, ale stále nechcete minúť príliš veľa? Potom sa do pozornosti dostane Ideapad 510S. Aj tento vo vyššie uvedenom teste vyšiel ako „najsexi notebook“. Ani to nedôležité. Tento notebook je veľmi tenký a ľahký, čo je vždy plus, ak s ním často cestujete.

Za príplatok môžete tiež očakávať výkonnejšie technické parametre. Služobným procesorom je v tomto prípade napríklad procesor Core i3 od spoločnosti Intel. K dispozícii je 256 GB SSD, ktorý je tiež ľahko vymeniteľný. Ak stále potrebujete nejaké miesto navyše. K dispozícii sú 4 GB RAM. Dobrá voľba pre milovníkov menších rozmerov.

Prečítajte si celú recenziu Ideapad 510S tu.

Acer Aspire 7

V prípade Aspire 7 od spoločnosti Acer urobíme veľký skok v cene, ale toto je tiež notebook pre veľkých spotrebiteľov. Napríklad procesor i7 od spoločnosti Intel je dostatočne rýchly na väčšinu úloh, zatiaľ čo tento notebook má aj vyhradenú grafickú kartu. Menovite GTX 1050 od Nvidie. Nehráte s ním najnovšie hry v najvyšších nastaveniach, ale končíte.

Okrem 256 GB SSD - požadovaného na rýchle spustenie systému Windows 10 - je tu aj 1 TB pevný disk, na ktorý môžete uložiť viac súborov. Nie menej ako 12 GB RAM tiež zaisťuje, že tento model funguje veľmi hladko. 15,6-palcová obrazovka nakoniec vyniká v pozitívnom zmysle vďaka vynikajúcemu pozorovaciemu uhlu.

Prečítajte si celú recenziu Acer Aspire 7 tu.

Medion Erazer X7853

Hľadáte herný notebook? Pripravte sa na to, že aj tak zaplatíte mastnú sumu peňazí. Tento rok sme si všimli pozoruhodnú značku, konkrétne Medion. Táto spoločnosť nemá najlepšie výsledky, ale so svojím prvým herným notebookom stále zanecháva dobrý dojem. Erazer X7853 je určite model, ktorý je potrebné zohľadniť pri hľadaní.

No, čo dostanete za veľkú kúpnu cenu? V každom prípade 17,3-palcová obrazovka s full HD rozlíšením. Aj tu je k dispozícii 256 GB SSD a 1 TB HDD. Výkon oblátky ale spočíva v kombinácii procesora (Core i7), grafickej karty (GTX 1070) a RAM (16 GB RAM). To sa nemýli, ale to je možné aj za cenu.

Prečítajte si celú recenziu Medion Erazer X7853 tu.

Apple MacBook Pro (2017)

V kategórii „najdrahších“ (ktorá však teraz poklesla na cene) sa o miesto v tejto najlepšej súťaži uchádzali dva notebooky v tomto prehľade. Surface Pro od spoločnosti Microsoft a MacBook Pro od spoločnosti Apple. Uprednostňujeme druhú možnosť. Pretože ak si môžete na notebook ušetriť toľko peňazí, potom je notebook Apple veľmi dobrý.

Verzia MacBooku Pro z roku 2017 je veľmi podobná verzii z roku 2016. Pod kapotou však samozrejme existujú určité vylepšenia, vďaka ktorým je nová varianta rýchlejšia asi o 20 percent. Touch Bar je stále hlavne trikom, ale to, čo určite nie je, je obrazovka. Retina displej s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov je „jednoducho obrázok“.

Prečítajte si celú recenziu 13-palcového Touch Baru 2017 Apple MacBook Pro tu.