Ako

Najlepšie nastavenie obrazovky v systéme Windows 10

Nie ste úplne spokojní s nastaveniami svojej obrazovky? Našťastie môžete v systéme Windows 10 urobiť nejaké zmeny, ktoré napríklad uľahčia viditeľnosť textov alebo ikon. Tak to funguje.

Chcete sa dozvedieť viac informácií o systéme Windows 10? Začnite teraz s Kurz: Správa systému Windows 10 (kniha a online kurz).

Krok 1: Riešenie

Základom optimálneho nastavenia obrazovky je výber správneho rozlíšenia. Každý displej má iba jedno optimálne nastavenie rozlíšenia. Ak nenastavíte správne rozlíšenie, na obrazovke sa môžu zobraziť rozmazané obrázky. Ísť do Štart / Nastavenia / Systém / Displej / Pokročilé nastavenia displeja. Včela Rozhodnutie vidíte aktuálne nastavenie. Nastavenie vyhovujúce vašej obrazovke má navyše Odporúčané. Skontrolujte to a prípadne upravte.

Prečítajte si tiež: Ako zobraziť väčší text v systéme Windows 10.

Krok 2: „Zmena mierky DPI“

Mierka DPI je menej známe nastavenie. Nesprávne nastavenie vyvoláva zvláštne efekty. Napríklad vaše ikony sa zdajú príliš veľké alebo nečitateľne malé. Ísť do Ovládací panel / Vzhľad a prispôsobenie / Displej a kliknite na Nastavte vlastnú úroveň mierky. Najlepšie je nastaviť 100%, ale ak máte zlý zrak, môžete ho zväčšiť až na 125%, 150%, 200% alebo viac. S touto úpravou sa všetko v systéme Windows zväčší (alebo zmenší, ak prepnete späť na 100%).

Nesprávne nastavenie „mierky dpi“ môže spôsobiť, že sa ikony budú zobrazovať príliš malé (alebo príliš veľké).

Krok 3: Farby a text

Špeciálny hardvér umožňuje optimálnu kalibráciu displeja, ale pre väčšinu ľudí to bude príliš dobrá vec. Windows má tiež svoje vlastné možnosti kalibrácie. Ísť do Štart / Nastavenia / Systém / Displej / Pokročilé nastavenia displeja / Kalibrácia farieb displeja. Sprievodca vás krok za krokom prevedie k najideálnejším nastaveniam pre váš monitor. Sprievodcu môžete kedykoľvek znova spustiť, ak sa neskôr ukáže, že sa vám konečný výsledok nepáči. Na záver je tu optimalizácia čitateľnosti textu. Toto môžete upraviť na Pokročilé nastavenia displeja. kliknite na Text ClearType a prejsť čarodejníkom. Systém Windows vždy zobrazuje kúsok textu a umožňuje vám vybrať si, ktorý z nich je podľa vás najčitateľnejší. Týmto spôsobom sa text stáva oveľa ľahšie čitateľným a vy z neho máte každý deň pri surfovaní na internete a e-mailoch.

Prejdite sprievodcami a optimalizujte farby a zobrazovanie textu.

Ak váš monitor stále nezobrazuje obraz správne, je možné, že obrazovka vášho počítača stále funguje. Myslite na rozmazané obrázky, farby, ktoré nie sú jasné, a na ďalšie podobné problémy. Našťastie sa to často dá vyriešiť za okamih. Viac sa o tom dočítate v tomto článku.