Ako

Takto stále môžete do Holandska priviesť americký Netflix

Aj keď je ponuka holandského Netflixu v súčasnosti veľmi rozsiahla, často sa stáva, že určité filmy a seriály môžete vidieť iba v americkej verzii Netflixu. Veľmi nepríjemné, ale existujú spôsoby, ako si tieto filmy a seriály pozrieť v Holandsku.

Pred časom bolo oznámené, že Netflix bude aktívne konať proti použitiu trikov na sledovanie americkej ponuky Netflixu v Holandsku. To sa dá urobiť napríklad prostredníctvom pripojenia VPN alebo pomocou serverov proxy, či už prostredníctvom doplnku prehľadávača alebo bez neho. Vďaka týmto tipom si môžete (zatiaľ) pozrieť americkú ponuku.

Prečítajte si tiež: Aká je najlepšia služba streamovania videa?

Účet v USA

Teoreticky máte k americkej ponuke Netflixu dosť ľahký prístup vytvorením amerického účtu. V praxi sa to však ukazuje ako dosť ťažké, pretože potrebujete americkú kreditnú kartu a americkú adresu. Mali by ste tiež nájsť server proxy, ktorý pri registrácii presmeruje váš internetový prenos cez USA. Možno dobrá voľba, ak máte priateľov alebo známych v Spojených štátoch.

Ahoj

V praxi sa rozšírenie prehliadača Hola ukazuje ako oveľa jednoduchšie. Toto rozšírenie pre umožňuje sprístupniť celý americký sortiment naraz. Aj keď ste si (holandský) účet už vytvorili. Stále by ste si chceli pozrieť tú holandskú kabaretnú šou? Potom dočasne vypnete Hola. Môžete tiež prepnúť napríklad na belgický alebo britský obsah. Týmto spôsobom však môžete hrať iba v prehliadači svojho počítača. Holandské titulky už v americkom prostredí nie sú k dispozícii.

Hola a podobné doplnky sa mohli stať prvou obeťou driftu pravidiel Netflixu. O podobné služby už bolo postarané aj predtým. Zatiaľ však rozšírenie funguje dobre, takže ho využite - pokiaľ môžete.

Slnko vychádza pre nič za nič

Na internete často platí pevné pravidlo: ak je niečo zadarmo, ste produktom. Tento drak sa určite týka aj služieb VPN a rozšírení IP. Ani Hola nebol zbavený kritiky: pred niekoľkými rokmi vyšlo najavo, že adresy IP možno použiť na nastavenie botnetov a iných nezákonných praktík. Zostaňte kritickí a rozhodnite sa pre ďalšie možnosti, ak im nedôverujete.

Ak to chcete hrať na istotu, môže byť užitočné použiť pripojenie VPN, ktorému sa dá úplne dôverovať za pár eur mesačne. V roku 2019 sme uskutočnili rozsiahly test služieb VPN, v ktorom sme vyhodnotili desať nástrojov z hľadiska užívateľskej prívetivosti, anonymity, rýchlosti a ďalších. Vysvetľuje tiež, na čo si treba dať pozor, keď si kupujete VPN. Článok nájdete tu.

Upravte DNS

Americkú ponuku je možné vyvolať aj na iných zariadeniach. Je potrebné, aby ste ich mohli staticky nastaviť v nastaveniach siete a zadať servery DNS manuálne. To je možné napríklad na Androide, iOS, PlayStation a Google TV. Na tomto webe nájdete informácie o tom, ako nakonfigurovať túto a ktorú adresu DNS zadať, a ako ručne upraviť nastavenia. Upozorňujeme, že proti tomu aktívne pôsobí aj Netflix. Každú chvíľu by ste preto mali zmeniť adresu DNS alebo reštartovať aplikáciu, ak sa vám tieto chyby začnú zobrazovať.