Ako

Raspberry Pi 2 ako meteorologická stanica v 18 krokoch

Vybavením Raspberry Pi 2 senzormi a umiestnením do krytu odolného proti poveternostným vplyvom môžete postaviť meteorologickú stanicu na niekoľko desiatok. V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť, programovať a spracovať svoju vlastnú meteorologickú stanicu.

01 Dodávky

Pre našu meteorologickú stanicu potrebujeme snímač teploty a vlhkosti AM2302, ako aj snímač tlaku vzduchu BMP180. Okrem toho niekoľko prepojovacích vodičov m / f a nepájivé pole. Senzory pripájame cez breadboard k pinom GPIO Raspberry Pi 2, ktoré načítajú hodnoty a nahrávajú ich do meteorologickej služby Weather Underground. Pre toto pripojenie na internet používame WiFi adaptér TP-LINK TL-WN823N. Všetko sme vložili do nepremokavého krytu, aby mohla byť naša osobná meteorologická stanica umiestnená vonku. Všetky spotrebné materiály sú na predaj v spoločnosti Kiwi Electronics.

02 Inštalácia Raspbian

Predpokladáme, že v základnom kurze na Raspberry Pi 2 ste nainštalovali operačný systém Raspbian pomocou NOOBS. Ak ste nainštalovali iný operačný systém s NOOBS, napríklad OpenELEC, je ľahké sa vrátiť späť. Pripojte napájací zdroj vášho Raspberry Pi k elektrickej zásuvke a okamžite podržte kláves Shift, aby ste znova otvorili inštalátor. Ak sa na karte microSD vášho Pi zatiaľ nenachádza žiadny operačný systém, nainštalujte si NOOBS a bootujte z neho svoje Pi.

03 Podpora jadra I2C

Senzor BMP180 používa na komunikáciu s Pi protokol I2C (Inter-Integrated Circuit). Najprv musíme povoliť podporu v jadre. Prihláste sa do Raspbian pomocou používateľského mena pi a heslo malina a potom spustite príkaz sudo raspi-config od. Prejdite na Pokročilé nastavenia a stlačte kláves Enter, potom urobte to isté s I2C. Na otázku, či chcete povoliť rozhranie I2C, prejdite pomocou klávesu so šípkou na Áno a stlačte kláves Enter. Potvrďte, že chcete načítať modul jadra automaticky. Potom stlačte v hlavnej ponuke raspi-config Skončiť a povedzte, že ešte nechcete reštartovať počítač Pi.

04 I2C testovanie

Stále musíme automaticky načítať jeden ďalší modul jadra. Zadajte sudo nano / etc / modules a zadajte riadok s i2c-dev do. Zatvorte súbor a uložte ho pomocou klávesov Ctrl + X J a stlačte kláves Enter. Reštartujte Pi pomocou sudo reštart. Potom otestujeme, či podpora I2C funguje. Najskôr nainštalujte niektoré nástroje pomocou sudo apt-get nainštalovať i2c-tools. Potom spustite príkaz sudo i2cdetect -y 1 aby ste skontrolovali, ktoré pripojené zariadenia váš Raspberry Pi na zbernici I2C rozpoznáva. Zatiaľ neexistujú žiadne, ale je to praktický spôsob, ako otestovať, či podpora I2C funguje. Príkaz nesmie zobrazovať chybové hlásenie.