Preskúmanie

MailStore Home 8.2 - Čítajte, archivujte, exportujte a nájdite e-maily

E-mail už dávno slúži nielen na jednoduchý text, ale mnohí si v ňom nechávajú svoje zmluvy, fotografie a dôležité prílohy. Nepríjemné, ak tieto údaje stratíte. V MailStore môžete archivovať a exportovať všetky dôležité e-maily.

Domovská stránka MailStore 8.2

Jazyk: Holandsky

OS: Windows XP / Vista / 7/8

Webová stránka: www.mailstore.com

9 Skóre 90
  • Pros
  • Rýchle vyhľadávanie
  • Ľahko prenášajte archívy
  • Vytváranie archívov
  • Negatíva
  • Obmedzené na tri účty POP3 alebo IMAP
  • E-mail sa nepodarilo automaticky archivovať

MailStore Home je bezplatný program, ktorého hlavnou funkciou je archivácia. S programom sa však dá urobiť viac. Týmto spôsobom môžete ľahko prepínať z e-mailového servera a e-mailového klienta. Predpokladajme, že chcete prejsť z e-mailového klienta Thunderbird na Microsoft Outlook, a potom jednoducho exportujete archív do nového e-mailového klienta. Archív môžete dokonca exportovať do poštovej schránky IMAP alebo Exchange.

Archivujte, kategorizujte

Užívateľské rozhranie MailStore je jednoduché a plne holandské. Kategórie sa nachádzajú na ľavej strane programu. Kliknutím na kategóriu sa zobrazia možnosti na pravej strane okna. Takže vidíte na Domovská stránka jasný prehľad o archívoch a veľkosti na disku a môžete rýchlo získať prístup k jednej z ďalších kategórií. Včela Archivujte e-maily môžete pridať svoje e-mailové účty, e-mailového klienta a e-mailové súbory, napríklad súbory eml a msg. Táto funkcia je bohužiaľ obmedzená na maximálne tri účty IMAP. Po archivácii môžete voliteľne odstrániť účet IMAP bez straty archivovaného e-mailu.

Ďalšou užitočnou vlastnosťou aplikácie MailStore Home je, že dokáže rýchlo vyhľadávať archivované e-maily. Môžete filtrovať rôzne položky, napríklad odosielateľa, dátum, prílohu, veľkosť a prioritu. Je pekné, že sa dá uložiť hľadanie. Takto nemusíte zakaždým zadávať vyhľadávací dopyt.

Pomocou niekoľkých kliknutí môžete exportovať e-mail na iný server alebo do súboru.

Záver

MailStore je vynikajúci program, ak chcete zálohovať e-maily, prepínať servery alebo klientov alebo často hľadáte e-maily z vašich archívov. A ak chcete prepnúť, môžete okamžite začať archivovať napríklad svoj účet Hotmail a môžete ho exportovať napríklad do svojho účtu Gmail. Rozhranie je holandské a jasné. Škoda, že je možné využívať súčasne maximálne troch klientov IMAP alebo POP3 a chýba nám funkcia automatického archivovania e-mailov.

Vytvorenie archívu môže chvíľu trvať, najmä ak máte veľa e-mailov a je potrebné ho stiahnuť zo servera.