Ako

Vždy majte prístup k počítaču - takto sa doma prihlasujete pomocou TeamViewer

Svoje záležitosti máte vždy dobre organizované, ale jediný deň, keď potrebujete jeden dokument, ste si ho zabudli doma vytlačiť a k vášmu počítaču nemá nikto prístup. Potom je TeamViewer úžasný nástroj. Čo však v prípade, že na druhom konci nie je nikto, kto by spojenie prijal?

inštalovať

Samozrejme, nebolo by dobré, keby každý, kto má TeamViewer, mal prístup k vášmu počítaču. Z tohto dôvodu bol TeamViewer pôvodne nastavený tak, že vzdialený počítač nadviazal kontakt s cieľovým počítačom prostredníctvom programu (samozrejme aj s TeamViewerom na ňom), potom bolo potrebné zadať tajný kód. Takto program stále funguje, ale v súčasnosti existuje inteligentnejšia možnosť. Stále musíte mať nainštalovaný TeamViewer. TeamViewer si môžete bezplatne stiahnuť z www.teamviewer.com. Prečítajte si tiež: Bezpečné surfovanie prostredníctvom služby VPN.

vytvoriť účet

Aby ste sa mohli kedykoľvek a kdekoľvek prihlásiť na počítači, na ktorom je nainštalovaný TeamViewer, musíte si vytvoriť účet. kliknite na Zatiaľ nemám účet TeamViewer a vyplňte informácie, ktoré od vás budeme požadovať. Po prihlásení kliknite vpravo hore Pridať / Pridať počítač / Pridať existujúce zariadenie. Teraz spustite TeamViewer na počítači a skopírujte ID do poľa ID TeamViewer na webovej stránke. Pomenujte počítač Alias, zadajte heslo a kliknite na ikonu Pridajte počítač. Počítač je teraz prepojený s vaším účtom TeamViewer. Potom kliknite na TeamViewer na ceruzke vedľa poľa Použite svoje osobné heslo. Zadajte heslo, aby ste zabezpečili, že TeamViewer bude môcť kedykoľvek poskytnúť prístup k vášmu počítaču.

Spojiť

Teraz ste na tomto počítači skončili. Musíte sa len ubezpečiť, že tento počítač zostáva zapnutý (pretože vypnutý počítač vám neumožňuje pripojenie). Ak sa teraz neočakávane potrebujete pripojiť k tomuto počítaču, nainštalujte si TeamViewer do počítača, na ktorom sa práve nachádzate. Prihláste sa pomocou účtu, ktorý ste si vytvorili na webovej stránke, a váš počítač sa nájde automaticky. Potom sa môžete pripojiť a „prevziať“ počítač.

Aplikácia pre smartphone

TeamViewer je k dispozícii nielen na počítačoch a notebookoch, nechýba ani aplikácia pre smartphone. Ideálne, keď ste na cestách a potrebujete pilník, alebo ak chcete niečo urobiť skôr, ako sa dostanete do práce. Aplikácia je k dispozícii pre iOS, Android a Windows Phone a má mnoho funkcií, ktoré nájdete aj v desktopovej verzii. Týmto spôsobom môžete prezerať dokumenty a programy alebo spravovať servery. Rovnako ako verzia pre stolné počítače sú aplikácie zadarmo a ich používanie je veľmi jednoduché. Ak často cestujete, aplikácia TeamViewer je ideálnym riešením.