Preskúmanie

Somfy Protect Home Alarm - inteligentný systém

Štartovací balíček Somfy Protect Home Alarm je o niečo múdrejší ako väčšina konkurenčných domácich bezpečnostných systémov. Známym nedostatkom mnohých výrobkov je, že detektor pohybu dáva falošný poplach domácim miláčikom. Tento exemplár ignoruje domáce zvieratá do 25 libier!

Somfy Protect Home Alarm

cena

€ 399,-

Základňa bezdrôtového signálu

802.11 b / g / n (2,4 GHz)

Senzor pohybu zorného uhla

130 stupňov

Úroveň hlasitosti sirény

110 decibelov

Webová stránka

www.somfy.nl 9 Skóre 90

  • Pros
  • Inteligentné funkcie
  • Spoľahlivý
  • Batérie sú súčasťou balenia
  • Veľmi užívateľsky prívetivé
  • Negatíva
  • Drahý

Štartovací balíček obsahuje tri okenné / dverové kontakty, snímač pohybu, sirénu, dva diaľkové ovládače a základňovú stanicu, ktorá spája všetky prvky. Používatelia môžu voliteľne pridať ďalšie zariadenia, napríklad IP kameru alebo vonkajšiu sirénu. Všetko funguje bezdrôtovo, takže nie je potrebné ťahať káble. Ako by ste od moderného výstražného systému čakali, ovládate operáciu pomocou mobilnej aplikácie.

Nastavte výstražný systém

Somfy sľubuje čas na nastavenie len desať minút. To je trochu prehnané, pretože registrácia a sťahovanie aktualizácií trvá pomerne dlho. Vďaka podrobným holandským pokynom v aplikácii Somfy Protect konfigurácia beží hladko a vy presne viete, ako pripojiť všetok hardvér.

Správne batérie sú už v komponentoch, takže stačí jednoducho ich len položiť a nalepiť. Základňa má integrovanú zásuvku, ktorá vyžaduje dostatočný priestor okolo napájacieho bodu. Okrem toho umiestnenie základňovej stanice vyžaduje dostatočné pokrytie Wi-Fi. Do aplikácie pridáte každý diaľkový ovládač, okenný / dverový kontakt, sirénu a pohybový senzor zvlášť. V prípade nebezpečenstva zaznie ohlušujúca siréna a členovia rodiny dostanú push správy.

Inteligentné zabezpečenie

Hneď ako sú zaregistrované všetky komponenty, je výstražný systém pripravený. Výstražný systém môžete zapnúť alebo vypnúť z aplikácie a z dodávaných diaľkových ovládačov. Ak poskytnete mobilnej aplikácii prístup k údajom o polohe zariadenia, zabezpečovací systém vezme do úvahy vašu aktuálnu pozíciu pre (de) aktiváciu. K dispozícii je tiež nočný režim a panické tlačidlo.

Druhou možnosťou môžete aktivovať sirénu a poslať núdzovú správu známym. Kontakt okna / dverí je mimoriadne inteligentný. Napríklad tento snímač detekuje rozdiel medzi silou okna a vibráciami nešťastne streleného futbalu. Pohybový senzor je tiež chytrý človek, pretože toto zariadenie ignoruje pohyby psov a mačiek. V praxi to funguje bezchybne, takže nikdy nedôjde k falošnému poplachu.

Záver

S odporúčanou maloobchodnou cenou takmer štyristo eur je Somfy Protect Home Alarm trochu drahý, ale za to dostanete dobre premyslený poplachový systém. Pri každodennom používaní sa vďaka inteligentným funkciám nemusíte báť, zatiaľ čo všetok hardvér je pripravený v požadovaných časoch. Vďaka užívateľsky prívetivej aplikácii ju môže používať prakticky každý majiteľ domu.