Ako

Používajte aliasy služby Outlook.com rozumne

Microsoft Outlook.com nie je zďaleka tak prispôsobiteľný ako Gmail, ale s e-mailovými aliasmi - viacerými nezávislými e-mailovými adresami patriacimi k jednému účtu - poskytuje Outlook úžasne užitočnú funkciu.

Prečo by ste chceli používať e-mailový alias? Môžete napríklad vytvoriť ťažko uhádnuteľný alias ako adresu na obnovenie hesla pre svoje online účty, čo hackerom sťažuje ukradnutie vašich údajov zadnými vrátkami. Je tiež užitočné vytvoriť nevyžiadané e-mailové adresy, ktoré chcete dať webom a aplikáciám, ktoré vás nútia zaregistrovať sa, aby marketingoví ľudia nepoznali vašu osobnú e-mailovú adresu.

Môžete začať nasledovne.

Vytvorte alias na serveri Outlook.com

V doručenej pošte služby Outlook.com kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu a kliknite na ikonu Ďalšie nastavenia pošty vo výberovom menu. Kliknite na nasledujúcu stránku dole Správa vášho účtu, dňa Vytvorte alias Outlook. Z bezpečnostných dôvodov sa budete musieť znovu prihlásiť.

Potom sa dostanete na stránku, kde môžete vytvoriť alias. Jednoducho zadajte názov e-mailovej adresy, ktorú chcete použiť, vyberte, či má byť adresa Outlook.com, Hotmail.com alebo Live.com, a potom kliknite na Vytvorte alias. (Pri novšej doméne Outlook.com je pravdepodobnejšie, že získate požadovanú adresu.)

Ak sa požadovaná adresa nepoužíva, program Outlook vás vráti späť do doručenej pošty. Potom si môžete zvoliť, že si budete správy z nového aliasu nechať posielať priamo do doručenej pošty alebo do samostatného priečinka. Keď ste si vybrali, kliknite na hotový. O niekoľko minút neskôr vám program Outlook pošle e-mailovú správu s oznámením, že váš alias je pripravený na použitie.

Prihláste sa do svojho konta Microsoft

Keď je váš alias funkčný, môžete ho pomocou neho prihlásiť do svojho účtu Microsoft pomocou rovnakého hesla ako vždy. Aliasy môžete tiež použiť na nahradenie svojej aktuálnej adresy Hotmail alebo Live.com ako primárnej identity pre váš účet Microsoft. Namiesto automatického prihlásenia do počítača so systémom Windows 8 alebo Xbox Live pomocou adresy [email protected] môžete teraz tiež použiť adresu [email protected]

Aktívne aliasy sa zobrazujú aj v poštovom klientovi moderného používateľského rozhrania systému Windows 8. Na čo teda čakáte? Vytvorte si nejaké aliasy, aby ste mohli lepšie spravovať svoje e-mailové adresy.

Toto je voľne preložený článok z našej americkej sesterskej stránky PCWorld.com. Popísané výrazy, akcie a nastavenia sa môžu líšiť podľa regiónu.