Ako

Takto vraciate útek z väzenia na svojom iPade

Kúpil som si iPad od známeho. Všetko to funguje dobre samo o sebe, ale je to útek z väzenia. Čo to presne znamená a môžem to vrátiť späť?

Keď sa spýtate „znalca“, aký je hlavný rozdiel medzi iOS (Apple) a Android (Google), pravdepodobne vám odpovie, že v systéme Android sú používatelia systému Android oveľa slobodnejší pri rozhodovaní ako v systéme iOS. Je to úplná pravda a robí z iOS taký stabilný operačný systém. Je nemožné urobiť v rozhraní rozhádzanie (pretože musíte dodržiavať určité pravidlá). Ak milujete iOS, ale chcete trochu viac slobody, môžete iPad útek z väzenia. Prečítajte si tiež: 15 Útulných hier pre iPad na Vianoce.

iOS ponúka menšiu slobodu ako Android, ale je preto elegantnejší a stabilnejší.

Prečo útek z väzenia / nie útek z väzenia?

Útek z väzenia je pozoruhodný popis toho, čo tento proces zahŕňa. Menovite: oslobodzujete zariadenie od obmedzení (väzenia), ktoré uložila spoločnosť Apple. To znamená, že máte okamžite viac možností. Napríklad ľudia, ktorí si útekom z väzenia zlomili iPad, boli schopní multitaskovať a kopírovať a vkladať text oveľa skôr ako ľudia, ktorí dodržiavali pravidlá spoločnosti Apple. Nie zriedka sa Apple obzerá po možnostiach, ktoré majú zariadenia jailbroken, a neskôr ponúka svoj vlastný (stabilný) variant. Tí, ktorí majú jailbreaknutý iPad, tiež dostanú prístup do alternatívneho App Store, ktorý obsahuje aplikácie, ktoré nepodliehajú schvaľovaciemu režimu spoločnosti Apple.

Skrátka sloboda, sloboda a ešte viac slobody. Takže ideálne? Rozhodne nie. Veľkou silou iPadu je, že tablet je vždy stabilný. Niekedy dôjde k zlyhaniu aplikácie, ale nemôžete pokaziť nastavenia. Rovnako tak nemôžete znečistiť svoj iPad a nemusíte sa báť aplikácií podobných malvéru. Ak je váš iPad útek z väzenia, tieto záruky už nemáte. Skutočne to nie je tak, že sa váš iPad zmení na nestabilný a nebezpečný tablet, útek z väzenia má svoje výhody. Ak však chcete naďalej využívať výhody bezproblémovej aktualizácie, nechcete sa trápiť s nestabilnými aplikáciami a nemusíte sa obávať škodlivých aplikácií, potom je útek z väzenia nerozumný nápad.

Jailbreaking ponúka výhody, ale robí váš iPad menej stabilným.

Vytvorte zálohu

Toto útek z väzenia môžete vrátiť späť. Hodí sa pre váš iPad z druhej ruky, ktorý bol odbitý jailbreakom, a je tiež užitočný pre ľudí, ktorí jailbreakli sami, ale nepáči sa im výsledok. Zvrátenie procesu nie je, našťastie, také zložité. Skôr než to urobíte, je dobré najskôr iPad zálohovať. To sa deje presne rovnakým spôsobom ako v prípade iPadu, ktorý nie je útek z väzenia, teda cez Nastavenia / iCloud / Zálohovanie. Je dobré vedieť, že zálohovanie zaisťuje iba údaje na vašom iPade, a preto neobsahuje žiadne informácie o úniku z väzenia. Samozrejme, nemusíte si robiť zálohu, ak ste si práve kúpili iPad a chcete ho okamžite odpojiť z väzenia, pretože o ňom pravdepodobne ešte nemáte žiadne údaje.

Ak už máte dáta na iPade, urobte si zálohu.

Útek z väzenia

Ak chcete zrušiť útek z väzenia, musíte najskôr prepnúť iPad do režimu obnovenia. Urobíte to pripojením tabletu k počítaču pomocou kábla Lightning a súčasným stlačením a podržaním vypínača a tlačidla Domov. Po vypnutí obrazovky uvoľnite tlačidlo napájania, ale stále držte tlačidlo Domov. Zobrazí sa biela obrazovka s čiernym jablkom a potom uvidíte obrázok loga iTunes s káblom Lightning. To znamená, že váš iPad je v režime obnovenia. Teraz otvorte iTunes a kliknite Obnovte iPad. Stiahne sa najnovšia verzia systému iOS a po nasadení na iPad už nebude váš iPad útek z väzenia.

V režime obnovenia môže iTunes ľahko obnoviť váš iPad tak, aby sa útek z väzenia vrátil späť.