Preskúmanie

Samsung Galaxy Tab S7 Plus - bezkonkurenčný tablet Android

Trh s tabletmi už nie je tým, čím býval. Spoločnosti Samsung, Apple a Huawei niekedy prispievajú do tašky zaujímavými tabletmi. Ale Huawei odvtedy vypadol kvôli externým problémom a zostali vám iba Samsung a Apple. Samsung Galaxy Tab S7 Plus má malú konkurenciu, ale to sa nedá vidieť.

Samsung Galaxy Tab S7 Plus

MSRP € 899,-

Farby čierna

OS Android 10, OneUI 2.5

Obrazovka 12,4 palcový OLED (2800 x 1752) 120 Hz

procesor Oktacore 2,86 GHz (Huawei Kirin 990)

RAM 6 - 8 GB

Skladovanie 128 - 256 GB (rozšíriteľný)

Batéria 10 090 mAh

fotoaparát 13 + 5 megapixelov (zadný), 8 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 5G, 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi 6+, GPS

Formát 28,5 x 18,5 x 0,57 cm

Váha 575 gramov

Webová stránka www.samsung.nl 8 Skóre 80

  • Pros
  • Pekná a veľká obrazovka s rozlíšením amoled
  • Dizajn a softvér vyzerajú sviežo
  • 120Hz obrazovka
  • OneUI a Android 10
  • Negatíva
  • Umiestnenie reproduktorov
  • Maximálny jas
  • Nízka hustota pixelov
  • Príliš drahé

Môžete namietať, že tablety spoločnosti Samsung začali viac pripomínať iPad. Môžete však tiež predpokladať, že tablety sa vo všeobecnosti, najmä na špičkových trhoch, začali podobať. To nijako neuberá na solídnom dizajne a kryte telefónu Samsung Galaxy Tab S7 Plus. Zariadenie sa cíti veľmi robustné, ale zároveň pomerne ťažké. Ak ho držíte dlhší čas, pretože sledujete video, môže to byť ťažké na vaše prsty alebo ruky.

Navyše ani v tomto prípade nepomáhajú čoraz tenšie okraje obrazovky. Vyzerá skutočne dobre, keď na ňom pracujete s voliteľnou a samostatne dostupnou klávesnicou. Keď ale držíte tablet, čoskoro budete na obrazovke palcom. Dôsledky: objaví sa video rozhranie, kurzor sa pohne, pomenujete ho. Je to malá škvrna na dobrej používateľskej skúsenosti, ale takej, ktorej sa v budúcnosti nezbavíme.

Špičkové špecifikácie

Samsung Galaxy Tab S7 Plus je samozrejme viac ako jeho elegantný a moderný dizajn. Pod kapotou narazíme na špecifikácie, ktoré sú rovnaké ako moderné smartphony. Čo tak bleskurýchly a veľmi schopný Qualcomm Snapdragon 865+ a 6 až 8 GB RAM? Výsledkom je mimoriadne rýchly systém, ktorý nemá v tabletoch s Androidom obdoby. S ohľadom na nedostatok konkurencie neexistuje iná cesta, ale stále k tomu treba niečo povedať. To spoločnosti Samsung nebráni v tom, aby urobila všetko možné.

Samsung Galaxy Tab S7 Plus ďalej disponuje 128 až 256 GB interným úložným priestorom a k dispozícii je podpora kariet micro SD až 1 TB. To by malo byť pre väčšinu používateľov dostatočné miesto, najmä teraz, keď sa čoraz viac využívajú cloudové služby. Batéria má kapacitu 10 090 mAh. V porovnaní s Galaxy Tab S6 vidíme pod kapotou niekoľko rozdielov: procesor je rýchlejší a batéria má (oveľa) viac energie.

Tablet nemôžete nabíjať bezdrôtovo. Môžete však použiť neuveriteľne rýchlu 45W nabíjačku, ktorá pracuje s portom USB-C na tablete. Keďže za túto vec zaplatíte minimálne 899 eur, je škoda vidieť, že bezdrôtové nabíjanie neexistuje. Niekde to chápeme, pretože nabíjanie cez kábel je oveľa rýchlejšie a inak trvá dlho, kým je veľká batéria úplne nabitá. Ale stále: mať túto možnosť má pridanú hodnotu.

Veľká obrazovka s amolérom pri 120 Hz

Veľkým exponátom je tentoraz obrazovka. Displej má veľkosť 12,4 palca a rozlíšenie 2800 x 1752 pixelov. To produkuje hustotu pixelov 266 pixelov na palec. To je nižšie číslo ako Tab S6 (287 ppi), a to aj napriek tomu, že tam je rozlíšenie nižšie. Je to samozrejme kvôli veľkej obrazovke a skutočnosti, že rozlíšenie nie je o moc vyššie ako jeho predchodca (10,5 palca a rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov).

Samsungu Galaxy Tab S7 Plus však nestojí v ceste. Navyše to nie sú najdôležitejšie špecifikácie. Obrazovka má obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. To vytvára neuveriteľne plynulý obraz. Rozhranie nie je nijako roztrasené a videá a videohry vyzerajú na tablete Samsung plynulejšie ako kedykoľvek predtým. Aplikácie a služby samozrejme musia takúto obnovovaciu frekvenciu podporovať, ale akonáhle ich nájdete, je to pastva pre oči.

Ďalšou veľkou výhodou je podpora HDR10 +, ale maximálny jas je príliš nízky na to, aby ste z neho skutočne vyťažili maximum. Aj keď majú tablety priemerný počet nitov 450 a Tab S7 Plus je nad tým s 520, nie je to veľmi jasné. Obsah HDR môže byť preto tmavý. Tablet funguje aj proti jasnému slnečnému žiareniu. Najmä keď sa pozeráte na tmavé obrázky vo svetlom prostredí, vidíte svoj odraz častejšie ako to, čo sa deje.

Nová verzia OneUI

Tablet pracuje na Androide 10 a v čase písania tohto článku mal bezpečnostnú opravu 1. júla. To je v poriadku, aj keď sa ešte len uvidí, či sa táto náplasť objaví každý mesiac. Tablet môže počítať s najmenej dvoma rokmi aktualizácií (Android). Spor o softvér Android je OneUI, tentoraz verzia 2.5.

Zmeny nie sú také veľké ako v čase 2.1, existujú však značné rozdiely. Teraz môžete tiež kombinovať navigáciu založenú na gestách so spúšťačmi tretích strán, napríklad s populárnym Nova Launcher. Pre štandardný fotoaparát boli navyše urobené niektoré doplnky, aby ste teraz mohli fotografovať rýchlejšie. Možností pre režim Pro je tiež viac.

Ďalej je to rozhranie, na ktoré ste si zvykli. Nie je to holý zážitok so systémom Android, ale blíži sa mu to. Jedálne lístky sú prehľadné a upratané. Ste tiež menej závislí od Bixbyho. Asistenta môžete vyvolať napríklad podržaním vypínača, ale môžete ho tiež nastaviť tak, aby zobrazoval ponuku možností energie.

Je škoda vidieť, že Samsung dodáva veľa štandardných aplikácií, ktoré sa v mnohých prípadoch nedajú odstrániť alebo deaktivovať.

Fotoaparát a ďalšie aspekty

Potom tu máme napríklad skener odtlačkov prstov, ktorý je spracovaný na obrazovke (na rozdiel od Galaxy Tab S7, kde je skener v tlačidle na bočnej strane). Skener pracuje rýchlo a presne a bez veľkého oneskorenia robí to, čo má. Niekedy sa situácia pokazí (keď na ňu svieti priame slnečné svetlo alebo keď máte mokré prsty), ale špičkové smartfóny tým stále trpia.

Predný fotoaparát je jeden z 8 megapixelov. Toto samo o sebe vytvára jasný obraz. Farby vychádzajú dobre, ale detaily trochu zmiznú v trochu tmavých častiach fotografie. Okrem toho je dôležité, aby ste svetelný zdroj, napríklad okno, udržiavali mimo dohľadu, pretože toto miesto bude potom preexponované. Ak ho však používate na videohovory alebo niečo podobné, v predvolenom nastavení už také veci beriete do úvahy. Potom je kvalita celkom dobrá.

Fotoaparáty na zadnej strane lepšie zohľadňujú takýto svetelný zdroj, takže táto časť sa tiež na obrázku javí krajšie. Farby tu môžeme nazvať veľmi tmavými. Našťastie sú obrázky ostré a stretávame sa s malou tvorbou zrna. S filtrami sa ešte môžete pohrať, ale problémy nevyriešia. Režim Pro tu ponúka viac riešení, nečakajte však špičkové výsledky. Širokouhlý fotoaparát fotografuje v nižšej kvalite, zobrazuje artefakty a po stranách má skreslenie; tento režim preto používajte iba v prostrediach s prirodzeným svetlom, bez predmetov po stranách.

Nezabudnime ani na štyri reproduktory na palube. Keď držíte tablet vodorovne, tieto reproduktory sú na boku. Je tam veľmi jasný a krásny zvuk a dokonca sme si všimli, že podpora pre Dolby Atmos (s priestorovým zvukom) urobila maximum. Ale reproduktory sú na mieste, kde sú často aj vaše ruky (a inak žalúdok), takže zvuk je často skrytý. A to zase prichádza na úkor kvality.

Samsung Galaxy Tab S7 Plus - záver

Zmierte sa s tým: zaplatiť najmenej 899 dolárov za tablet je len veľa peňazí. Ak ale chcete dobrý tablet s Androidom so stylusom (S Pen je súčasťou balenia a funguje perfektne), dobrú softvérovú podporu, možnosť pripojiť zariadenie k obrazovke (cez DeX) a podporu klávesnice, potom Samsungu neuniknete.

Spoločnosť Samsung preukázala, že nedostatok konkurencie nemusí byť obmedzujúcim faktorom pri vydaní bezkonkurenčného tabletu s Androidom. Otázkou však je, či sú spotrebitelia ochotní zaplatiť za interné parametre, ktoré prešli minimálnou aktualizáciou, a za obrazovku, pre ktorú je stále malá podpora. Áno, všetko vyzerá skvele, softvér je bleskový a obrazovka je vysoko kvalitná - ale ak z takto drahého produktu nemôžete vyťažiť maximum, máte niekoľko dôvodov na kúpu tohto konkrétneho modelu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found