Preskúmanie

OnePlus 6 - Zrkadlené pre ostatných

Smartfón OnePlus 6 má nový vzhľad, zdá sa však, že vlastnosti zostali rovnaké: špičkové špecifikácie za veľmi ostrú cenu a to najlepšie, čo Android ponúka.

OnePlus 6

cena od 519 €, -

Farby lesklá čierna, matná čierna, biela

OS Android 8.1 (Oreo)

Obrazovka 6,3 palca amoled (2280 x 1080)

procesor Oktacore 2,8 GHz (Snapdragon 845)

RAM 6 alebo 8 GB

Skladovanie 64, 128 alebo 256 GB

Batéria 3 300 mAh

fotoaparát 16 a 20 megapixelový duálny fotoaparát (zadný), 16 megapixelový (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS

Formát 15,6 x 7,5 x 0,8 cm

Váha 177 gramov

Iné snímač odtlačkov prstov, USB-C, port pre slúchadlá, dve SIM karty

Webová stránka www.oneplus.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Hladké
  • Kvalita obrazovky
  • Oxygen OS
  • Kvalita ceny
  • Negatíva
  • Žiadny slot na pamäťovú kartu
  • Životnosť batérie
  • Všeobecný dizajn

Pred vydaním OnePlus 6 už výrobca avizoval, že zariadenie bude mať na obrazovke zárez, takzvaný zárez. Vďaka tomu bude mať smartphone na prednej strane ešte väčší povrch obrazovky. Zadná strana je tiež vyrobená zo skla, nie z kovu, pretože by to prospelo dizajnu. Už som to počul ... V čase oznámenia iPhonu X a ďalších výrobcov Androidu, ktorí (niekedy slepo) napodobňujú všetko, s čím Apple prichádza. Vzhľad OnePlus 6 je preto veľmi krásny, ale trochu generický alebo bezcharakterný.

To je škoda, pretože vzhľad je najväčšou inováciou modelu OnePlus 6. Navyše má spoločnosť celkom jedinečne mladý a svieži charakter. To na dizajne zariadenia nevidíte. To, čo vidím, sú hlavne mastné šmuhy prstov na sklenenej zadnej strane. Preto sa odporúča kryt, a to nielen v prípade, že sa bojíte, že je sklo krehkejšie, ale tiež aby zariadenie vyzeralo menej špinavo.

OnePlus 6 sa dodáva v troch farebných verziách: lesklá čierna, matná čierna a biela. Prvý variant svieti ako zrkadlo, ale nie je prekvapením, že ide o pravý magnet na odtlačky prstov. Osobne si myslím, že matná čierna verzia je najlepšia, vyzerá trochu ako čierna verzia OnePlus 5 a OnePlus 5T, ťažko by ste povedali, že ide o sklo. Biela verzia má tiež trochu matný povrch.

OnePlus 6 sa tiež objavuje v bielej a matnej čiernej verzii.

Cena zostala zhruba rovnaká. OnePlus 6 je k dispozícii od 519 eur, o dve desiatky drahšie ako jeho predchodcovia.

Bývanie

Zariadenie je vodotesné podľa OnePlus. Neexistuje žiadne hodnotenie ip-68, ktoré by to zaručovalo. Možno, aby ste ušetrili náklady a znížili tak cenu OnePlus 6? Vo výsledku sa mi zdá rozumnejšie neriskovať a vychádzať z toho, že OnePlus 6 nie je vodotesný, a ak nad ním smartphone omylom dostane pohár limonády a prežije, potom má pri nehode šťastie. .

Posúvač na nastavenie zvukového režimu na tichý, nerušivý alebo úplná hlasitosť bol presunutý z ľavej strany na pravú stranu smartfónu. Dvojitá zadná kamera je umiestnená v strede, pod ktorou je blesk a oválny snímač odtlačkov prstov. V spodnej časti sa nachádza port USB-C, pomocou ktorého môžete OnePlus 6 veľmi rýchlo nabiť prostredníctvom rýchlej nabíjačky. Vedľa je iba port pre slúchadlá. Je kuriózne, že všetky USB-C slúchadlá, ktoré tu máme, na tomto univerzálnom porte nefungujú.

Veľká obrazovka

Zariadenie zostalo rovnako veľké ako jeho dvaja predchodcovia. Vďaka zárezu na obrazovke však OnePlus dokázal umiestniť väčšiu obrazovku. Táto obrazovka s rozlíšením Full HD AMOLED má priemer 6,3 palca a pomer strán 19 ku 9. Napriek tomu zostáva samotné zariadenie primerane veľké a má zhruba rovnakú veľkosť ako veľká verzia iPhone pre iPhone: nie je vhodné do každého vrecka. .

Obrazovka je jasná a farby pekne vychádzajú. V porovnaní s 5T už môžete vidieť obrovský pokrok. A formát je veľmi pekný. Zárez si zvykne. Pri spustení aplikácií na celú obrazovku to môže prekážať a na oznamovacej lište sa zobrazuje niekoľko ikon upozornení. Našťastie v nastaveniach môžete zmeniť, ktoré aplikácie by mali zohľadňovať zárez na celej obrazovke. To, či zárez považujete za pridanú hodnotu, zostáva vecou osobného vkusu. Našťastie, ak to nemáte radi, máte veľa možností nastavenia.

Výhody OnePlus

Viete, že keď si vyberiete smartphone OnePlus, získate špičkové technické parametre za konkurencieschopnú cenu. Ale tiež to, že zariadenie beží na príjemnej verzii pre Android, a to vďaka skinu Oxygen OS, ktorý OnePlus používa na Androide. OnePlus 6 má najnovšiu verziu systému Android: 8.1 (Oreo), ktorú je vďaka schopnosti Oreo Treble možné už použiť pre skúšobnú verziu systému Android P. Vyzerá to teda tak, že OnePlus 6 čoskoro dostane aktualizácie z nových verzií systému Android. Bol by to pekný pokrok, pretože aj keď sú predchádzajúce smartphony OnePlus udržiavané prehľadne aktuálne, zavádzanie bolo pomalé.

Oxygen OS s Androidom veľmi neprekáža. Výsledkom je, že zariadenie na OnePlus 6 beží hladko a nenarážam na žiadne pády. Môžete toho veľa nastaviť, aby ste si mohli zariadenie úplne prispôsobiť (aj keď osobne sa zbláznim, že už na lište s batériami nemôžem ukazovať percentá batérie). Ďalej boli pridané funkcie ako herný režim (ktorý optimalizuje zariadenie pre hry a taktiež vás nebude obťažovať notifikáciami) a režim čítania, vďaka ktorému je čierna a biela obrazovka schopná čítať čo najvoľnejšie. Vyniká aj odomykanie s rozpoznávaním tváre. Táto možnosť samozrejme nie je nová a nikdy nejde o najbezpečnejší spôsob odblokovania. Stále to funguje neuveriteľne rýchlo a stále sa mi nepodarilo zaviesť rozpoznávanie tváre do omylu.

Špecifikácie

Špecifikácie pre dobré fungovanie Androidu sú preto k dispozícii: procesor Snapdragon 845 a viac než dosť RAM. Aby som bol ale spravodlivý, Android už na predošlých zariadeniach bežal ako kúzlo. Veľký rozdiel si nevšimnete. To je tiež veľmi upokojujúce pre tých, ktorí si nedávno kúpili OnePlus 5 alebo 5T. Inovácia jedného z týchto zariadení preto nie je potrebná.

Okrem farebných rozdielov existujú tri verzie OnePlus 6, jedna so 64 GB úložnou pamäťou a 6 GB RAM, varianta s 8 GB a 128 GB a najdrahšia má dvojnásobne väčšie úložisko (256 GB). Či už pôjdete na 6 alebo 8 GB RAM, na tom veľmi nezáleží, zariadenie bude o niečo rýchlejšie, ak spustíte veľa aplikácií. Vopred si ale skontrolujte, koľko úložiska potrebujete, pretože tu nie je žiadny slot na pamäťovú kartu. K dispozícii je druhý slot na SIM kartu, ktorý je užitočný na dlhé cesty alebo ak zariadenie používate tiež na obchodné účely.

Výdrž batérie je preto sklamaním, aj keď výsledky sú veľmi variabilné.

Kapacita batérie zostala rovnaká: 3 300 mAh. Pre zariadenie tejto veľkosti nie je príliš veľké a takáto obrovská obrazovka prirodzene tiež potrebuje svoju energiu. Výdrž batérie je preto sklamaním, aj keď výsledky sú veľmi variabilné. Niekedy dokážem ľahko prejsť deň s plne nabitou batériou, ale niekedy nie. Dôležitým faktorom je samozrejme obrazovka, takže keď je zariadenie často v pohotovostnom režime, u iných smartfónov si všimnete malý rozdiel. Pri pravidelnom používaní sa batéria často vybíja príliš rýchlo, čo je sklamaním. Dúfam, že ho OnePlus dokáže vylepšiť aktualizáciou, ale keďže veľa smartfónov s takou veľkou obrazovkou má v dnešnej dobe batériu okolo 4 000 mAh, obávam sa, že výdrž batérie OnePlus 6 zostane nevýhodou.

fotoaparát

OnePlus tvrdo pracuje na zdokonalení svojich fotoaparátov. Spoločnosť chce byť „zabijakom vlajkových lodí“ a OnePlus musí urobiť všetko pre to, aby to dosiahol. Vývoj v oblasti fotoaparátov ide rýchlo a iPhone X, Huawei P20 Pro a Galaxy S9 + tvrdo vsádzajú na svoje fotoaparáty pre smartphony, pričom Samsung nedávno urobil najväčší dojem pri teste fotoaparátu.

A OnePlus nebol nečinný! Najskôr bola opravená chyba panorámy, ktorá sa vyskytla aj na predchádzajúcich zariadeniach: zariadenie nebolo schopné správne zlepiť viac fotografií. OnePlus 6 to neprekáža.

Smartfón je ďalej schopný poskytovať úhľadné spomalené videá a fotoaparáty sú schopné snímať lepšie snímky v tmavých prostrediach. Dvojitý zadný fotoaparát je možné použiť na optické zväčšenie a efekt hĺbky ostrosti pri portrétnych fotografiách. Nasledujúca aktualizácia tento efekt doplní aj softvérom pre predný fotoaparát.

Všimol som si, že kamera sa stala oveľa lepšou. Fotografie sú jasné, ostré a pekne verné životu. Keď svetlo zhasne, veľa sa zachová a hluk nie je príliš zlý. Výrazné zlepšenie a v jeho cenovej kategórii je ťažké nájsť lepšie. Ale bohužiaľ OnePlus 6 stále nie je zabijakom vlajkových lodí v oblasti fotoaparátu, aj keď sa zdá, že sa rozdiely zmenšujú.

Alternatívy

Škoda pre OnePlus, že Galaxy S9 (a S9 +) obrovským tempom klesá cena. V čase písania článku dokonca 650 a 750 eur. Ak hľadáte lepší fotoaparát (a dizajn), možno bude lepšie zaplatiť tých 100 eur navyše. Pokiaľ ide o pomer ceny a kvality, musí OnePlus konkurovať iba Nokii 7 Plus. Aj keď je Nokia o 120 eur lacnejšia, OnePlus 6 má lepšie technické parametre a fotoaparáty. Nokia má však tromf s Androidom One.

Záver

OnePlus 6 síce dizajnovo nevyniká, smartfón však opäť plní svoje sľuby. Svojím výkonom, krásnou obrazovkou a Oxygen OS (v kombinácii s najnovším Androidom) je len ťažko možné vysvetliť, prečo by ste si vybrali drahšie zariadenie od Apple, Samsung, Huawei, Sony alebo LG. Musíte len vziať do úvahy rôznu výdrž batérie, takže rýchlu nabíjačku majte neustále na dosah.