Ako

Tmavý režim vo Windows 10

Windows 10 má tiež tmavý režim, čo znie príšerne, ale nie je to tak. Je to nočný režim, vďaka ktorému sú biele oblasti tmavé, takže sú pre vaše oči tichšie. Najmä keď večer sedíte za počítačom, je to príjemné. Vysvetľujeme, ako to funguje.

Majitelia počítačov Mac sa trápili nad pridaním režimu Dark Mode do systému MacOS Mojave v polovici minulého roka. Chápeme, že veľmi dobre, koniec koncov, pre vaše oči je oveľa tichší a funguje veľmi dobre, ak vám prekáža jasné svetlo v trochu tmavších prostrediach. Je pekné, že táto funkcia je teraz k dispozícii aj v systémoch MacOS, ale tam, kde Microsoft je často používaný obvinený z „vypožičania si“ nápadov od Apple, tentokrát je to Windows 10, ktorý mal túto funkciu dávno predtým, ako ju Apple implementoval do svojho operačného systému Mac. Tmavý režim v systéme Windows 10 bol predstavený s aktualizáciou Windows 10 Anniversary Update v roku 2016 a hlavným rozdielom je, že okná sú predvolene čierne namiesto bielej. To znie čudne a nepríjemne a je to tak, ale ušetríme si starosti a presvedčíme vás, že to naozaj funguje dobre. Je to otázka skúseností a našťastie sa tento režim veľmi ľahko zapína a vypína.

Povoliť tmavý režim

Ak chcete povoliť tmavý režim vo Windows 10, kliknite na Štart a potom na Nastavenia (alebo stlačte kláves Windows v kombinácii s písmenom I). Potom kliknite na Osobné nastavenia a potom na Farby. Po úplnom rolovaní dole sa vám zobrazí možnosť Vyberte si štandardný režim aplikácie s možnosťami Svetlý a Tmavý dole. Keď kliknete na Tmavé, uvidíte, že sa okná upravia okamžite (pre správnu skúsenosť vám odporúčame, aby ste to skutočne robili za slabého osvetlenia). Malá poznámka: z praktických dôvodov tmavý režim nemá vplyv na Windows Explorer a Windows vo vašom prehliadači.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found