Preskúmanie

LG OLED55C7V - vynikajúca voľba

Ultratenký LG OLED55C7V sľubuje zážitok z kina v štýlovej bunde, ktorá sa hodí do každého interiéru. Či sa tento OLED televízor hodí aj do vášho interiéru, môžete sa vďaka fotografiám odhadnúť sami. Aby sme sľúbený filmový zážitok otestovali, dôkladne sme testovali tento LG OLED pre našu recenziu LG OLED55C7V.

LG OLED55C7V

cena

1 425 eur

Typ obrazovky

OLED

Uhlopriečka obrazovky

139,7 cm, 55 palcov

Rozhodnutie

3 840 x 2 160 pixelov (4K Ultra HD)

HDR

HLG, HDR10, Dolby Vision

Frekvencia obrazu

100 Hz

Pripojiteľnosť

4 x HDMI, 2 x USB, CI +, HDMI-ARC, pripojenie slúchadiel, anténa, optická, WiFi, Ethernet LAN, Bluetooth

Smart TV

WebOS 3.5

Webová stránka

www.lg.com/nl 9,5 Skóre 95

  • Pros
  • WebOS 3.5
  • Mnoho štandardov HDR
  • Bohaté farebné podanie
  • Perfektná úroveň čiernej
  • Široký pozorovací uhol
  • Negatíva
  • Niekedy farebné pruhy alebo bloky v tmavých scénach
  • Nie také jasné ako špičkové modely LCD

Mimoriadne štíhla OLED obrazovka tohto LG stojí na leštenom kovu, mierne smerom hore sklonenej základnej doske. To môže sťažiť inštaláciu soundbaru. Televízor je dobre vybavený štyrmi konektormi HDMI, ktoré sú všetky pripravené na zdroje Ultra HD a HDR. Tri kusy sú na boku, jeden je vzadu a smeruje k stene.

Už neexistujú žiadne analógové pripojenia, ale pravdepodobne vám nebudú chýbať. Konektor pre slúchadlá je ťažko prístupný zozadu, ale C7V je tiež vybavený rozhraním Bluetooth, takže môžete používať bezdrôtové slúchadlá.

Kvalita obrazu

Na obrazovke OLED každý pixel sám vyžaruje svetlo a dá sa individuálne vypnúť, aby bol dokonale čierny. Televízory OLED majú preto bezkonkurenčný, takmer nekonečný kontrast. Tento LG je tiež vynikajúco kalibrovaný tak, aby mala kvalita obrazu referenčnú úroveň. Kombinuje prirodzené sýte farby s dokonalými tónmi pleti a hlbokým kontrastom pre živé, takmer hmatateľné obrázky. Zariadenie prevádza všetky vaše zdroje (DVD prehrávač, herná konzola, digitálna televízia atď.) Na rozlíšenie Ultra HD, eliminuje šum a ďalšie chyby obrazu a prehľadne zobrazuje všetky detaily. Vďaka rýchlo sa pohybujúcim obrázkom poskytuje panel OLED veľa detailov bez nadmerne rozmazaných alebo dvojitých okrajov.

Obrazovka má dve menšie nevýhody. Niekedy môžete vidieť slabé pruhy alebo bloky vo veľmi jemných farebných prechodoch alebo veľmi tmavých obrázkoch. Účinok je menej rušivý ako u predchádzajúcich modelov a našťastie je tiež oveľa menej častý. Okrem toho môže mať OLED panel (tiež od iných výrobcov) mierne problémy s uniformitou. Spoznáte to podľa zvislých pruhov na obrazovke, najmä na tmavých obrázkoch. V praxi je to našťastie zriedka viditeľné.

HDR

Obrazovky OLED sú skvelou voľbou pre HDR s ich perfektnou hodnotou čiernej a obrovským kontrastom. Kombinujú to tiež s nesmierne bohatou a rozsiahlou farebnou paletou, takže obsah HDR si skutočne príde na svoje. Iba čo sa týka jasu, mali by mať pred sebou najlepšie LCD televízory. To je obzvlášť viditeľné na prevažne jasných obrázkoch (myslíte na snehovú krajinu), pretože vďaka technológii OLED sú tieto typy obrázkov tmavšie, ako by mali byť. Spoločnosť LG na to čiastočne využíva aktívne HDR.

Ďalšou výhodou HDR spoločnosti LG je, že podporuje mnoho štandardov: HDR10, HLG a Dolby Vision. Takto si môžete vychutnať najlepší obsah HDR, a to na serveroch Netflix, Amazon Video, YouTube a Ultra HD Blu-ray. Technicolor môže byť pridaný neskôr. Vďaka tomu je zariadenie bezpečnou voľbou pre budúcnosť.

Smart TV

WebOS 3.5 je vynikajúca platforma inteligentnej televízie, ktorá vám poskytuje jasný a hravý prístup ku všetkým zdrojom, aplikáciám a funkciám. Dlaždice môžete usporiadať na domovskej obrazovke tak, aby ste okamžite našli všetky svoje obľúbené položky.

Magic Remote

Spoločnosť LG vybavuje svoje televízory WebOS diaľkovým ovládačom Magic Remote. Pekne to padne do ruky a ukazovaním na obrazovku pohybujete kurzorom na obrazovke. Diaľkový ovládač sleduje vaše pohyby veľmi presne a nemusíte sa veľmi snažiť. Týmto spôsobom môžete rýchlo kliknúť na požadované dlaždice alebo plynulo prechádzať ponukami. Ak sa vám nepáči toto trápenie s ukazovaním, na diaľkovom ovládaní je stále dosť tlačidiel na klasické ovládanie televízora. Diaľkové ovládanie je vybavené mikrofónom, pomocou ktorého môžete zaznamenávať vyhľadávania.

Kvalita zvuku

Na rozdiel od série E7 nie je séria C7 vybavená zabudovaným soundbarom, napriek tomu znie dobre. Televízor dokáže produkovať slušnú hlasitosť a má pekne vyvážený zvukový obraz, v ktorom si prídu na svoje vysoké aj nízke tóny. Hudobné aj filmové soundtracky si prídu na svoje.

Spoločnosť LG ponúka na tomto modeli „Magic Tuning“, čo je krátka jednorazová procedúra, pri ktorej pomocou mikrofónu diaľkového ovládača upravíte zvuk podľa akustiky miestnosti. Televízor podporuje zvuk Dolby Atmos, ktorý poskytuje zvukový priestorový efekt. Nezabúdajte však, že pre skutočný zážitok z Atmos je lepšie zvoliť samostatné zvukové riešenie.

Záver

Model 55OLEDC7V je ideálnou voľbou pre filmových nadšencov, ktorí majú najvyššiu prioritu kvalitu obrazu. Podporuje tiež veľa štandardov HDR, aby ste mali čo najširší výber obsahu. Športoví nadšenci a hráči tiež ocenia vynikajúce detaily rýchlo sa pohybujúcich obrázkov. Technológia OLED zostáva prémiovým produktom so sprievodnou cenovkou.

Rad C7 je vynikajúcou voľbou, ak si chcete priniesť vlastnosti technológie OLED spoločnosti LG bez zbytočných ozdôb. Táto televízia kombinuje hlbokú čiernu, vynikajúci kontrast, sýte farby a výkonnú reprodukciu HDR s jednoduchým dizajnom a slušným zvukom. Áno, stále musí prekonávať tie najlepšie LCD televízory, pokiaľ ide o jas, ale vo všetkých ostatných oblastiach si vedie vynikajúco. WebOS je hravé, plynulé a šikovné prostredie inteligentnej televízie, vďaka ktorému je televízia veľmi užívateľsky príjemná.

Na trhu sa teraz objavil nástupca modelu C7, LG OLED55C8PLA. Vďaka tomu cena LG OLED C7 klesla.