Ako

Opravte Windows 8.1 - zabráňte strate údajov

Váš systém zlyhal. Čo teraz? Windows 8.1 obsahuje niekoľko možností obnovenia počítača. Je užitočné vedieť, ako fungujú, skôr ako ich skutočne potrebujete. Ak chcete systém správne obnoviť, je rozumné skontrolovať a / alebo vytvoriť obraz na obnovenie.

1 Metódy obnovy

Existuje niekoľko spôsobov, ako obnoviť počítač po zlyhaní systému. V tomto článku sa zameriame na vstavané obnovenia systému Windows 8.1. Takto môžete úplne obnoviť výrobné nastavenia systému (Factory Restore) alebo ho obnoviť bez straty osobných súborov (Obnoviť počítač). Posledná možnosť je najzaujímavejšia.

V obidvoch prípadoch sa použije obrazový súbor, tiež známy ako snímka alebo snímka. V tomto článku testujeme a kontrolujeme obrazový súbor. Tu diskutujeme o vstavanej rutine systému Windows 8.1. Toto funguje Spartan, musíte spustiť príkazy v príkazovom riadku.

Ak je to príliš dobrá vec, môžete začať aj s programom RecImg Manager. Tento nástroj uľahčuje prácu so snímkami vášho systému. Pre odborníkov je dobré vedieť, ako fungujú snímky v zákulisí a aké sú možnosti a obmedzenia.

Systém Windows 8.1 má zabudovaný postup obnovenia, aby sa váš počítač v prípade problémov znova spustil.

2 Obnovovacie médium

Postup obnovenia vášho počítača sa ľahko aktivuje v systéme Windows 8.1. Čo však v prípade, že váš systém prestane bootovať, rýchlo zlyhá alebo sa sám reštartuje? Pre tento scenár potrebujete špeciálny USB kľúč. Môžete to ľahko vytvoriť, kým je Windows stále funkčný.

Vložte prázdny USB kľúč s veľkosťou najmenej 512 MB. Prejdite na panel Prívesky (kláves Windows + C) a zadajte Vytvorte jednotku na obnovenie ako vyhľadávací dopyt. Začnite postup s rovnakým názvom. Krok za krokom vás prevedie sprievodca vytvorením hokejky. V prípade núdze môžete bootovať počítač z tohto USB kľúča a aktivovať možnosti obnovenia uvedené v tomto článku.

Vytvorte špeciálny USB kľúč pre prípad, že by sa Windows niekedy prestal bootovať.

3 Obnovenie systému Windows alebo Obnovenie počítača?

Obnova systému Windows sa líši od Obnovenia počítača. Obnova systému, ktorá už bola k dispozícii v predchádzajúcich verziách systému Windows, ponúka v niektorých prípadoch jednoduchý spôsob riešenia problémov. Program PC Refresh a Factory Restore sú súčasťou systému Windows 8.1 a nahrádzajú klasické inštalačné DVD vášho počítača. Stále je však užitočné vedieť, ako používať Obnovovanie systému Windows. Napríklad ak váš počítač po včerajšej inštalácii nového programu vykazuje zvláštne správanie, máte veľkú šancu opraviť ho pomocou nástroja Obnovovanie systému Windows. Systém Windows by mal pri veľkých zmenách (napríklad pri inštalácii softvéru) automaticky vytvoriť bod obnovenia systému.

Funkciu PC Refresh používajte, iba ak máte vážne problémy a ak Obnovenie systému nefunguje.

4 Stroj času s obnovením systému

Obnovu systému Windows je možné spustiť niekoľkými spôsobmi. Použite kombináciu klávesov kláves Windows + X a vyberte Systém. kliknite na Rozšírené nastavenia systému a otvorte kartu Zabezpečenie systému. Ak táto možnosť nie je možná, kliknite na ikonu Konfigurovať nastaviť túto položku. S tlačidlom Vyrobiť vynútené obnovenie systému Windows, aby okamžite vytvorili bod obnovenia. S tlačidlom Obnova systému môžete sa vrátiť na predtým vytvorený bod obnovenia.

Obnova systému Windows je k dispozícii aj z obnovovacieho USB kľúča. Naštartujte počítač z USB kľúča a vyberte Riešenie problémov / Rozšírené možnosti / Obnovenie systému.

Obnova systému Windows môže byť záchrancom pre opätovné spustenie počítača.

Hravé?

Zabudované zabezpečenie prostredníctvom obrazových súborov by sa malo považovať za poslednú možnosť. V prípade vážnych problémov je nevyhnutné počítač znova zapnúť. Je to však tiež postup, ktorý sa nemá používať ako hračka! Akákoľvek forma obnovy počítača má následky, ktoré môžu byť tiež škodlivé. Aj keď program PC Refresh nebude fungovať s úplným obrázkom, mali by ste s ním byť tiež opatrní. S voľbou Obnoviť počítač by ste nemali stratiť súbory, existuje však šanca, že potom programy prestanú fungovať.

Po použití programu Personal PC Refresh môžu byť tiež skreslené programové preferencie.

Externá záloha

V tomto článku predpokladáme, že váš pevný disk fyzicky nespadol. Ak to urobí, voľba Obnoviť počítač nebude fungovať a stratíte všetky svoje súbory. Proti tomu sa môžete chrániť pomocou zálohy na externý pevný disk, napríklad pomocou Acronis True Image Home (50 eur) alebo EaseUS Todo Backup Free (zadarmo).