Príspevok partnera

Gigaset GS290: cenovo výhodný univerzálny počítač s obrazovkou XXL

Používatelia majú na smartfón pomerne vysoké nároky. Bohužiaľ, väčšia funkčnosť má zvyčajne za následok vyššiu kúpnu cenu. Gigaset je výnimkou pri novom GS290. Toto zariadenie má veľa vlastných technológií bez toho, aby ste okamžite zaplatili hlavnú cenu. Užite si pôsobivý mobilný výkon a mega veľkú obrazovku!

Smartfón máte takmer vždy pri sebe, takže úhľadný dizajn je viac-menej nevyhnutnou podmienkou. Našťastie výrobcovia smartfónov, ako napríklad Gigaset, vydávajú produkty v rôznych farebných kombináciách. Vezmime si napríklad Gigaset GS290, ktorý si môžete kúpiť v perleťovo bielej alebo titánovo šedej verzii s lesklým povrchom. Pridajte k tomu pôsobivú 6,3 ”obrazovku a môžete ísť roky dopredu. Aj keď má zariadenie na palube veľkú obrazovku, celková veľkosť nie je vďaka minimalistickému dizajnu s tenkými okrajmi obrazovky príliš zlá. Zariadenie má pekné rozmery, ktoré si môžete vziať so sebou na cesty.

Mobilné výpočtové stredisko

Dôležitý je dostupný výpočtový výkon. Na bezodkladné fungovanie predinštalovaného operačného systému Android 9.0 Pie potrebuje zariadenie poriadny procesor. Mnoho značiek smartfónov v tejto oblasti pokazí svoje rozpočtové zariadenia. Nič nie je frustrujúcejšie ako nesmierne pomalé používateľské prostredie. Nemecký Gigaset však so svojou úplne novou GS290 nerobí nijaké ústupky. Existujúca čipset od spoločnosti MediaTek obsahuje osem výpočtových jadier, ktoré pracujú s taktom 2 GHz. V kombinácii so 4 GB RAM môžete na tomto smartfóne skutočne robiť, čo chcete. Aj tie najťažšie aplikácie bežia hladko. Na ukladanie aplikácií, fotografií, videí a dokumentov má zariadenie 64 GB flash pamäte, aj keď doň môžete uložiť aj micro SD kartu do 256 GB.

Kvalitný displej

Teraz je zrejmé, že Gigaset GS290 má veľkú obrazovku, ale to samozrejme nehovorí nič o kvalite obrazu. Žiaden strach; rozlíšenie 2340 × 1080 pixelov a jas 430 cd / m² sú úplne v poriadku. Vďaka jasnému displeju tiež ľahko prečítate displej v jasne osvetlenom prostredí.

Obrazovka odolná proti poškriabaniu je logicky vhodná na streamovanie videa, napríklad prostredníctvom aplikácií pre Android ako NPO Start, YouTube, Ziggo GO a Netflix. Hodí sa sem výkonná batéria 4 700 mAh. To ponúka dostatočnú kapacitu na prehranie zhruba siedmich až ôsmich hodín videí. Prirodzene, môžete tiež priamo prezerať vlastné fotografie a videá. Vďaka 16-megapixelovému fotoaparátu máte vždy po ruke kvalitný fotoaparát. Mimochodom, GS290 môžete rovnako dobre použiť aj na nahrávanie videí vo Full HD.

Technické vychytávky

V dnešnej dobe sa výrobcom čoraz viac darí dodávať veľmi kompletné smartfóny za dostupné ceny. Gigaset GS290 je príkladom učebnice. Zvýrazňujeme niektoré technické vychytávky. Vďaka podpore dual SIM môžete voliteľne vložiť do krytu dve SIM karty s rôznymi telefónnymi číslami.

Užitočné pre prípad, že smartphone používate na obchodné aj súkromné ​​účely. Zariadenie tiež obsahuje NFC čip pre mobilné platby a moderný USB-C port pre nabíjanie externých zariadení. Zariadenie tak funguje ako powerbanka. Myslelo sa aj na bezpečnosť: používatelia odomykajú svoj smartphone tvárou alebo odtlačkom prsta.

Pozornosť k životnému prostrediu

Mnoho výrobcov cenovo dostupných produktov má na svedomí „jednorazovú elektroniku“. Zlá vec, pretože vďaka tomu sa celosvetovo zvyšujúca sa hora odpadu rýchlo zvyšuje. Našťastie sa to dá urobiť aj inak. Gigaset vyrába cenovo dostupné smartfóny, ale berie na seba zodpovednosť za udržateľnú výrobu. Napríklad mníchovský výrobca recykluje čo najviac výrobných materiálov a snaží sa udržať emisie CO2 na minime. Napríklad obal GS290 pozostáva z kompostovateľných trávnatých vlákien. Okrem ochrannej fólie na displej je obal úplne bez plastov.

Gigaset GS290 je k dispozícii za 269 eur na stránkach gigaset.com, MediaMarkt, Bol.com, Phone House a Expert.