Ako

Takto nainštalujete Windows 10 na Mac

Ak chcete vyskúšať technický náhľad systému Windows 10 - veľmi skorú verziu systému Windows 10 - na počítači Mac, nemusíte mať systém Windows už v počítači Mac nainštalovaný. Inštalácia nového operačného systému Microsoft OS je v skutočnosti pomerne jednoduchá. Tu je príklad, ako získať bezplatnú skúšobnú verziu systému Windows 10 na počítači Mac.

Dve možnosti

Existujú dva spôsoby, ako umiestniť ukážku Windows 10 na počítač Mac. Prvou je inštalácia systému Windows na samostatný oddiel pevného disku pomocou zabudovaného softvéru Boot Camp od spoločnosti Apple. Po dokončení môžete bootovať priamo do systému Windows. Týmto spôsobom sa váš Mac v podstate premení na plnohodnotný počítač s Windows. Prečítajte si tiež: 15 užitočných tipov pre Windows 10.

Ďalšia možnosť vám umožňuje spustiť systém Windows ako virtuálny stroj v rámci programu OS X. Používame tu OracleBox s otvoreným zdrojom VirtualBox, ale Parallels Desktop je populárna alternatíva (stojí však okolo 80 dolárov). Odporúčame spôsob virtuálneho stroja, pretože Windows 10 Technical Preview je veľmi skoré štádium s drsnými hranami a chybami. Ak sa na virtuálnom stroji niečo pokazí, nebude to mať vplyv na vašu inštaláciu hardvéru alebo OS X - môžete to jednoducho vymazať a začať odznova.

Rovnako ako v prípade každého softvéru pred vydaním, môžu sa skúsenosti rôznych ľudí líšiť. Mal som niekoľko problémov: Windows 10 som som nainštaloval na MacBook Pro z konca roku 2014 s 2,6 GHz procesorom i5 a 8 GB RAM. Nedávno vydaný Mac by mal byť schopný spustiť Windows 10 v pohode.

Nech robíte čokoľvek, najskôr si zálohujte dáta z Macu. Už som spomenul, že Windows 10 Technical Preview je veľmi nový a experimentálny ... Nechcete prísť o všetky svoje cenné dokumenty a rodinné videá, ak operačný systém Microsoft spôsobuje problémy.

Stiahnite si ISO

Hotovo zálohovanie? Najskôr prejdeme na stránku so sťahovaním systému Windows 10, kde si môžeme stiahnuť technický náhľad. Do programu Windows Insider sa budete musieť zaregistrovať tak, že spoločnosti Microsoft poskytnete svoju e-mailovú adresu.

Po registrácii - všimnite si všetky varovania, že sa jedná o softvér pred vydaním, a varovania spoločnosti Microsoft, že musíte zálohovať svoje dáta - budete musieť zvoliť verziu systému Windows 10, ktorá funguje pre váš systém. Ak máte relatívne nový Mac s procesorom Intel, choďte na 64-bitovú verziu. Má takmer 4 GB, takže sa pohodlne usaďte - sťahovanie môže chvíľu trvať. Zapíšte si tiež kód produktu; nepotrebovali sme ho pre našu testovaciu verziu, ale je užitočné ho mať pre každý prípad.

Nainštalujte si Windows 10 do VirtualBoxu

Najprv si vysvetlíme, ako spustiť Windows 10 vo virtuálnom stroji, pretože toto je naša odporúčaná metóda. Prejdite na stránku Oracle VM na stiahnutie a vyberte VirtualBox vhodný pre hostiteľov OS X.

Preberanie spustíte presunutím ikony do priečinka Aplikácie. Dodáva sa s 300-stranovým PDF, ak chcete podrobný návod - ale môžete ho preskočiť a ďalej čítať, ako na to, ak nemáte čas alebo vôľu dozvedieť sa všetko o VirtualBoxu.

Na úvodnej obrazovke VirtualBoxu musíte zvoliť, ktorý operačný systém chcete nainštalovať. Windows 8.1 som si vybral, pretože ide o najnovšiu verziu systému Windows uvedenú v rozbaľovacej ponuke. Windows 8 by pravdepodobne tiež fungoval - len sa uistite, že ste vybrali správnu 64-bitovú alebo 32-bitovú možnosť v závislosti od verzie systému Windows 10, ktorú ste si stiahli.

VirtualBox sa vás potom opýta, koľko pamäte RAM chcete prideliť na spustenie virtuálneho stroja. Môžete si zvoliť predvolenú možnosť 2 048 MB, ak máte obavy o systémové prostriedky, ale výkon systému Windows 10 sa zlepší, keď pridelíte viac - súčasne pracujete s iným operačným systémom. Ak ho môžete zvýšiť na 4 GB, bolo by to perfektné.

Potom sa zobrazí výzva na vytvorenie virtuálneho pevného disku pre Windows 10. Ak neplánujete veľa práce alebo nenainštalujete ďalší softvér, môžete bezpečne zvoliť predvolených 25 GB. Na ďalšej obrazovke vyberte možnosť VirtualBox Disk Image a pokračujte.

Potom musíte vybrať dynamicky pridelený alebo pevný disk. Ako môžete pravdepodobne odvodiť z kontextu, prvý rastie s pridaním väčšieho priestoru. Toto je lepšia voľba, ak máte nedostatok miesta a neplánujete toho do svojho „počítača so systémom Windows“ veľa pridať. Pevný disk však poskytuje rýchlejší výkon, pokiaľ máte dostatok miesta.