Ako

Zrušenie odosielania e-mailov v Outlooku

Všetci máme z času na čas menej jasné momenty. Napríklad ak zabudnete pridať prílohu alebo ak počas písania e-mailu omylom stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Enter. Váš e-mail sa predvolene odosiela s touto kombináciou klávesov. Gmail má možnosť Späť odoslať e-mail, je to však možné aj v aplikácii Microsoft Office Outlook? Áno!

Výmena na výmenu

Ak posielate e-maily z Exchange na účet Exchange, môžete si za určitých okolností stiahnuť všetok svoj e-mail. To funguje, iba ak niekomu pošlete e-mail na ten istý server Exchange, napríklad v rámci spoločnosti. Dvojitým kliknutím otvorte odoslaný e-mail v samostatnom okne a prejdite na Akcie a potom kliknite Stiahnutie tejto správy. Potom vyberte možnosť Odstrániť neprečítané kópie tejto správy na stiahnutie správy. Ako naznačuje text, platí to iba pre neprečítané správy. Takže nie optimálne.

Oneskorenie

Gmail má teda funkciu na určité obdobie zrušiť odoslanie správy. Google teraz nerozšíril SMTP s funkciou pullback, ale vyhľadávací gigant jednoducho spomalí odosielanie správy o niekoľko sekúnd. To je možné aj v Outlooku, nastavujete ho nasledovne. V Outlooku prejdite na Uložte / spravujte pravidlá a upozornenia. kliknite na Novípravidlo a vyber si Použiť pravidlo na správy, ktoré posielam. kliknite na Ďalší. Tu si môžete upraviť pravidlo podľa svojich predstáv. Môžete napríklad použiť oneskorené odosielanie iba na určité e-mailové účty alebo na konkrétnych odosielateľov. Po dokončení kliknite na Ďalší a prípadne potvrďte, že sa pravidlo uplatňuje na každú správu. Teraz zvoľte akciu oneskorenie doručenia správy o niekoľko minút. Kliknite na číslo v dolnej časti a zadajte 1 minútu, čo je dosť dlhá doba na to, aby ste si uvedomili, že sa niečo pokazilo. kliknite na Ďalej / Ďalej, zadajte názov pravidla a pravidlo uložte.

Zastaviť poštu

Pomocou tohto aktívneho pravidla teraz môžete ľahko zrušiť svoj omylom odoslaný e-mail. Po kliknutí na tlačidlo Odoslať prejdite do priečinka Pošta na odoslanie alebo Pošta na odoslanie. E-mail tam zostane minútu. E-mail môžete presunúť do priečinka Koncepty alebo ho úplne odstrániť. Upozorňujeme, že program Outlook nezatvárate ihneď po odoslaní e-mailu, inak sa váš e-mail neodošle, kým nereštartujete program Outlook.