Ako

Všetky vaše fotografie v cloude pomocou Fotiek Google

S pribúdajúcimi zbierkami fotografií na vašom smartfóne pravdepodobne pribúdajú obavy, že by ste mohli všetky tieto spomienky stratiť. Aplikácia Fotky Google na tento nepokoj reaguje, pretože vám umožňuje bezplatne nahrávať neobmedzené množstvo fotografií vo vysokom rozlíšení. Google analyzuje obrázky a sám pridáva kľúčové slová. Takže už nemusíte manuálne zálohovať svoje snímky do cloudu, organizovať ich a rozdeľovať do albumov.

Tip 01: Nahrajte

Fotky Google sú k dispozícii pre Android, iOS a prostredníctvom vášho prehliadača. Všetko, čo potrebujete, je účet Google. Pri prvej návšteve webových stránok sa vám zobrazí prázdna stránka. Cez tlačidlo nahrať môžete vybrať svoje lokálne uložené fotografie a poslať ich na server. Google navrhuje nainštalovať do počítača nástroj, ktorý teraz vytvorí online zálohu všetkých fotografií, ktoré skončia vo vašom počítači. Ak to Google neurobí, môžete si stiahnuť tento nástroj na nahrávanie na plochu. Po prihlásení zadajte, z ktorých zdrojov a priečinkov má Google automaticky prenášať súbory. Ak priečinok s fotografiami, ktoré chcete synchronizovať, nie je v zozname, môžete ho pridať pomocou tlačidla Vyberte priečinok.

Neobmedzene

Fotky Google sa zlepšujú každý mesiac, ale uvedomte si, že tiež vždy prichádzate o časť svojho súkromia. Google môže z vašich obrázkov extrahovať veľa informácií a použiť ich na reklamné účely. Ak sú fotografie menšie ako 16 megapixelov a videozáznamy menšie ako 1080 pixelov, Google Photos ponúka neobmedzené úložisko. Ak je záber väčší, Google sám zmení veľkosť. Môžete sa rozhodnúť nahrať obrázky v pôvodnom formáte, ale potom sa započítajú do prideleného 15 GB úložného priestoru online, ktorý Google zdieľa s Gmailom a Diskom Google.

Nenechajte všetkých, aby si užili dovolenku, a zdieľajte svoj album iba s konkrétnymi ľuďmi

Tip 02: Albumy

Po nahraní všetkých vašich fotografií do cloudu ich môžete usporiadať do albumov. Vo webovej aplikácii prejdite na Albumy a kliknite Nový album. Potom sa zobrazí prehľad všetkých fotografií, ktoré sú vo Fotkách Google. Vyberte obrázky, ktoré chcete zoskupiť do albumu, kliknite na ikonu Vyrobiť a pomenujte nový album. Kliknutím na značku začiarknutia vľavo hore album uložíte. Ak chcete dať albumu titulnú fotografiu, kliknite na tri bodky vpravo hore a potom na Nastaviť obal albumu. Zobrazí sa miniatúra fotografií vo vašom albume a na fotografii, ktorú chcete použiť ako obálku, môžete začiarknuť políčko.

Tip 03: Zdieľaný album

Ak chcete, aby si domáci užívatelia užívali dovolenku z vašej adresy na dovolenku, ale nechcete to robiť verejne, môžete tiež zdieľať svoj novovytvorený album. Kliknite na ikonu v pravom hornom rohu albumu zdieľam. Do zobrazeného poľa zadajte meno alebo e-mailovú adresu osoby, s ktorou chcete zdieľať fotografie. Pozvaná osoba dostane správu s odkazom na zdieľaný album. Ako správca môžete tiež určiť, či osoba môže alebo nemôže upravovať album. V zdieľanom albume každý, kto má prístup, okamžite uvidí najnovšie fotografie a fotografie, ktoré boli nedávno pridané.

Bez toho, aby ste sami pridali jednu značku, sa rozpoznávajú objekty, polohy, zvieratá a situácie

Tip 04: Automatické označovanie

Jednou z najväčších predností služby Fotky Google je automatické označovanie. Bez toho, aby ste sami pridali jednu značku, aplikácia nezávisle rozpoznáva objekty, polohy, zvieratá a situácie. Po stlačení tlačidla to bude jasné Albumy kliknutia. Google už dal dokopy skupiny, ako napr Miesto, Veci, Videá a Koláže. Napríklad otvorte skupinu Veci, potom dokonca uvidíte, že Google vytvoril všetky podskupiny. Napríklad máme dokonca aj skupinu Ranch. Nemôžeme si však spomenúť, že sme niekedy boli na ranči, kým neotvoríme skupinu ... A skutočne sme kedysi jazdili na koňoch na farme. Toto automatické označovanie môžete použiť aj pri vyhľadávaní, a to aj pri neobvyklých hľadaných výrazoch, ako je napríklad smoking, kostol alebo nákupy.

Žiadne rozpoznávanie tváre

Zdá sa čudné, že Fotky Google rozpoznávajú vášho psa a mačku, nie však vašu ženu a vaše deti. Najťažšie je európska legislatíva o ochrane súkromia. Výsledkom je, že rozpoznávanie tváre, ktoré je aktívne v Amerike, je zakázané vo všetkých európskych krajinách. Ak chcete aktivovať túto funkciu, musíte predstierať, že aplikáciu z USA otvárate raz. To možno vykonať pomocou aplikácie VPN, napríklad TunnelBear. Tento softvér je k dispozícii pre iOS, Android, Mac a Windows. S TunnelBear máte prístup k 1 GB mesačne. Jedna nevýhoda: najskôr musíte z telefónu odstrániť aplikáciu Fotky Google, potom aktivovať umiestnenie Ameriky v TunnelBear a potom fotografie znova nahrať.