Ako

Tu je postup, ako opraviť ponuku Štart vo Windows 10

Windows 10 nie je dokonalý. Používatelia pravidelne hlásia, že majú problémy s operačným systémom. Aj keď samotný Microsoft mnohé z týchto problémov rieši prostredníctvom aktualizácií, stále nefunguje dobre - napríklad chyba v systéme Windows 10 by mohla spôsobiť zaseknutie ponuky Štart a nepoužiteľnosť. Tu vám ukážeme, ako tento problém vyriešiť.

Windows 10 mal chybu, ktorá mohla spôsobiť uviaznutie ponuky Štart a nepoužiteľnosť. Inštalácia najnovšej aktualizácie Windows 10 Anniversary Update tento problém vyrieši sama. Pre ľudí, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nemôžu alebo nechcú aktualizovať, vysvetľujeme, ako môžete problém vyriešiť sami. Prečítajte si tiež: Ako upraviť ponuku Štart systému Windows 10.

Ak reštartovanie počítača nepomôže, môžete skúsiť vytvoriť nový používateľský účet. Urobíte to stlačením tlačidla Štart a potom nastavenie a Účty. Potom vyberte Rodina a ďalšie osoby (v niektorých vydaniach systému Windows vidíte Ostatní používatelia).

V tomto okne môžete kliknúť na Pridajte do tohto počítača niekoho inéhoVyberte Nemám žiadne prihlasovacie údaje pre túto osobu a vyberte na nasledujúcej stránke Pridajte používateľa bez účtu Microsoft.

Zadajte používateľské meno, heslo a nápovedu k heslu alebo vyberte bezpečnostné otázky a potom vyberte Ďalší.

To často problém vyrieši. Existuje však aj riešenie, ktoré nevyžaduje nový účet.

Windows 10 PowerShell

Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a vyberte možnosť Windows Powershell (správca). Zobrazí sa nové okno, v ktorom môžete zadávať príkazy. Skopírujte príkaz nižšie, vložte ho do okna príkazového riadka a stlačte znovu Zadajte:

Get-AppXPackage - AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml"}

V okne sa môžu vyskytnúť strašidelne vyzerajúce červené chybové správy. Nepanikárte, je to normálne. Po dokončení procesu môžete okno zavrieť. Ak bude všetko v poriadku, ponuka Štart bude odteraz fungovať správne.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found