Ako

Takto odkladáte aktualizácie systému Windows 10

Windows 10 je skvelý operačný systém, ale aktualizácie sa vydávajú pomerne často. A často v čase, keď sa vám nechce reštartovať počítač. Týmto trikom inštalujete aktualizácie iba vtedy, keď vám to vyhovuje.

Softvér ako služba

Microsoft zmenil Windows 10 z hľadiska aktualizácií v porovnaní s predchádzajúcimi verziami, takže aktualizácie sa vydávajú oveľa rýchlejšie. To je pekné, pretože váš počítač je vždy aktuálny a chyby v operačnom systéme sa riešia rýchlejšie. Windows 10 je teda tzv softvér ako služba alebo sa stať SaaS. Má to však občasné nevýhody, pretože zatiaľ čo sa počet reštartov aktualizácií systému Windows 10 výrazne zmenil, niektoré aktualizácie stále vyžadujú reštartovanie počítača.

Prečítajte si tiež: Ako spustiť Windows 10 v bezpečnom režime

Časy použitia

Spoločnosť Microsoft našťastie urobila veľa pre to, aby obmedzila utrpenie aktualizácie. Napríklad je tu funkcia Usage times. Takto môžete nastaviť časy, v ktorých sa počítač používa na vykonávanie dôležitých úloh. V stanovenom čase, napríklad od 9:00 do 17:30, nesmie systém Windows 10 reštartovať počítač ani vás upozorňovať. Mimo týchto čias je to Windows 10 povolené.

Nastavte časy použitia

Doby používania pre váš počítač môžete nastaviť nasledovne: choďte na nastavenie a vyber si Aktualizujte a zabezpečte. Pod položkou Aktualizujte nastavenia nájdete odkaz Zmeňte časy použitia. Tam môžete určiť začiatočný a konečný čas, v rámci ktorého sa nemá reštartovať Windows 10 kvôli aktualizáciám. Nastavte si čas, ktorý vám najviac vyhovuje, napríklad od 8:00 do 20:00. Poznámka: Tento čas je obmedzený a nesmie presiahnuť 12 hodín. S ďalšou významnou aktualizáciou systému Windows 10 sa to predĺži na 18 hodín, nateraz však musíte urobiť toto obmedzenie.

Pokračujte v tichej práci

Po nastavení požadovaného času použitia kliknite na Uložiť. Windows 10 vás odteraz už nebude obťažovať neplánovaným alebo nechceným reštartom, keď ste uprostred dôležitého dokumentu alebo hráte hru. Takže aj keď ste dlhšie od počítača, nebudete zrazu prekvapení úplným reštartom počítača.

Inovácie systému Windows

Spoločnosť Microsoft tiež pravidelne vykonáva veľké upgrady operačného systému, napríklad tohtoročnú veľkú októbrovú aktualizáciu, ktorá, bohužiaľ, stále má určité problémy. Dôležitá aktualizácia si aj tak vždy vyžaduje reštartovanie systému. Inštalácia týchto aktualizácií však zvyčajne trvá pomerne dlho.

Aktualizácie v najnovšej verzii Windows 10 môžete odložiť nasledujúcim spôsobom:

- Drobné aktualizácie - do 35 dní od dostupnosti

- Aktualizácie komponentov - až 365 dní

(ako napríklad októbrová aktualizácia, aktualizácia autorov, jesenné aktualizácie autorov atď.)

- Aktualizácie kvality - do 30 dní od dostupnosti

Možnosť odložiť aktualizácie nájdete pod Pokročilé nastavenia Včela Aktualizujte nastavenia.

Máte aj vy pálčivú otázku ohľadom Windows 10? Potom to vložte do našej novej Techcafe!

Copyright projectwriteasmile.com 2021