Preskúmanie

Fotogaléria 2012

Photo Gallery je súčasťou Windows Essentials 2012. Tento program už nie je k dispozícii pre Windows Vista, ale bol optimalizovaný pre Windows 7 a 8. V tejto novej verzii bolo urobených niekoľko malých vylepšení. Pozreli sme sa, čo je nové.

Rovnako ako program Movie Maker, aj Photo Gallery bola vylepšená s príchodom Windows Essentials 2012. Photo Gallery však neponúka veľa noviniek: tvorcovia vykonali menšiu aktualizáciu a zamerali sa hlavne na kompatibilitu s Windows 8.

Novinkou vo fotogalérii je funkcia Auto Collage. Na základe vašich fotografií sa vytvorí fotografická koláž. Označíte minimálne sedem a maximálne päťdesiat fotografií, ktoré chcete zahrnúť do koláže. Sprievodca umiestni fotografie do kompozície. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí, napríklad veľká krajina a veľkosť vhodná pre pracovnú plochu. Fotografie sa potom dajú do koláže. Funkcia je jednoduchá a prístupná.

zdieľam

Fotogaléria stále venuje veľkú pozornosť prepojeniu so sociálnymi sieťami. Môžete napríklad označiť používateľov na fotografiách (kde program Fotogaléria rozpozná tváre na fotografii). Namiesto fotografií potom môžete vyhľadávať konkrétnych ľudí. Môžete tiež usporiadať fotografie podľa regiónov (na základe geografických značiek) a hodnotiť ich hviezdičkami. Materiál potom môžete publikovať a zdieľať prostredníctvom rôznych kanálov, napríklad SkyDrive a Facebook.

Všetky vaše fotografie v prehľadnej galérii.

V prípade programu Photo Gallery aj Movie Maker bolo Vimeo zaradené ako nový partner. To znamená, že materiál produkovaný ktorýmkoľvek programom môžete publikovať priamo cez sieť Vimeo. Mimochodom, funkciu publikovania aplikácie Fotogaléria môžete rozšíriť sami pomocou potrebných doplnkov. V zbierke doplnkov nájdeme aj ďalšie zaujímavé doplnky, napríklad PhotoSynth. Takto môžete zostaviť trojrozmernú fotografickú koláž.

Vista v chlade

Fotogaléria je vhodná pre Windows 7 a Windows 8. Používatelia systému Windows Vista sú vynechaní. To platí aj pre všetok softvér v rámci balíka Windows Essentials 2012. Okrem pridania Vimeo a Auto Collage, Photo Gallery neponúka oproti predchodcom žiadne inovácie. Napriek tomu zostáva program Photo Gallery zaujímavým balíkom pre tých, ktorí chcú fotografie ľahko organizovať, upravovať a zdieľať.

Windows Photo Gallery 2012

Jazyk Holandsky

OS Windows 7/8

Rozsudok 3,5 z 5

Pros

Vstavaná funkcia koláže

Prepojenie s bežnými sociálnymi sieťami

Negatíva

Nie je vhodné pre Windows Vista

Malá inovácia

Bezpečnosť

Žiadny z približne 40 antivírusových programov nevidel v inštalačnom súbore nič podozrivé. Pokiaľ v čase zverejnenia môžeme zistiť, je bezpečné stiahnuť inštalačný súbor. Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com. Ak je teraz k dispozícii nová verzia softvéru, môžete súbor kedykoľvek znova prehľadať prostredníctvom servera VirusTotal.com.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found