Preskúmanie

Zálohovanie a synchronizácia Disku Google

V dnešnej dobe ransomvéru nie je zlý nápad robiť pravidelné zálohy. Je veľmi užitočné vytvárať tieto zálohy v cloude, aby boli v prípade útoku v bezpečí. Google teraz uvedením služby Zálohovanie a synchronizácia Disku Google uľahčil druhý krok.

Zálohovanie a synchronizácia Disku Google

cena zadarmo

Jazyk Holandsky

OS Windows XP / Vista / 7/8/10

8 Skóre 80

  • Pros
  • Veľmi užívateľsky prívetivé
  • Prepojené s existujúcim účtom Google
  • Nepretržité zálohovanie, nemusíte sa báť
  • Negatíva
  • Cena cloudového úložiska

Myšlienkou zálohovania a synchronizácie je vytvorenie akejsi kombinácie medzi cloudovou synchronizáciou a zálohovaním. Google chce týmto programom uľahčiť a zjednodušiť tento proces. To si všimnete ihneď po spustení, stačí sa prihlásiť, definovať zdrojové priečinky a potom označiť, ako ich chcete nahrať.

Fotky Google

Zálohovanie je týmto programom zhruba rozdelené do dvoch kategórií: Disk Google a Fotky Google. Súbory, ktoré nahráte na Disk Google, zjavne závisia od množstva miesta, ktoré vám vo vašom účte zostáva. Môžete si však vybrať z fotografií a videí. Ak ich nahráte v plnej kvalite, odpočíta sa to tiež z priestoru vášho účtu Google. Ak sa však rozhodnete znížiť kvalitu (alebo ju chcete zmenšiť), teda napríklad žiadne 4K video, ale 1080p, nebude vám to ukrátené o miesto a na vaše fotografie máte (zatiaľ) neobmedzenú úložnú kapacitu a videá. To je určite zaujímavé, pretože práve tieto súbory často zaberajú najviac miesta.

Úložná kapacita

Akokoľvek je rozhranie užívateľsky prívetivé, problémom tejto formy zálohovania je cenovka, ktorú Google kladie na kapacitu úložiska. Už pri prvej zálohe takmer okamžite zistíte, že na zálohovanie do cloudu nemáte dostatok miesta. Potom si musíte kúpiť viac priestoru, a to nie je lacné. Za 1,99 mesačne získate 100 GB, ale s tým asi veľa neurobíte. Potom skočíte na 1 TB za 9,99 mesačne. Pre mnohých ľudí však ani to nestačí (najmä pokiaľ ide o všetky videá a fotografie na pevnom disku, ktoré by ste chceli v plnom rozlíšení) a potom 99,99 za 10 TB mesačne je dosť náročné.

Záver

Vďaka funkcii Zálohovanie a synchronizácia ponúka Google jednoznačne užívateľsky príjemný balík. Do troch kliknutí ste nakonfigurovali svoju zálohu (čo je samozrejme čiastočne podvádzanie, pretože môžete preskočiť kroky pri vytváraní účtu, pretože už účet pravdepodobne máte). Problém však spočíva v cenovke. Za málo úložného priestoru zaplatíte tennerovi, a to aj napriek tomu, že existujú aj také úložné služby, ktoré vám ponúkajú neobmedzený priestor za polovičnú cenu.