Ako

Ako inovovať na Windows 8.1

Spoločnosť Microsoft vydala vo štvrtok Windows 8.1 ako aktualizáciu pre existujúcich používateľov systému Windows 8. Ako si však vlastne stiahnuť túto významnú aktualizáciu? Postupne vám to vysvetlíme.

Inovácia zo systému Windows 8

Spoločnosť Microsoft používa na zavedenie svojho nového operačného systému Windows Store. Ak už používate Windows 8, tento online obchod s aplikáciami a softvérom nepochybne poznáte. Uistite sa, že máte na disku minimálne 3 GB voľného miesta, inak sa nový operačný systém nebude dať nainštalovať.

Poznámka: Aj keď sa aktualizácia pravdepodobne nainštaluje bez problémov a všetky vaše nastavenia, súbory a softvér zostanú nezmenené, vždy je rozumné urobiť zálohu. Okrem toho je vhodné skontrolovať, či sú všetky ovládače aktuálne.

Stiahnutie systému Windows 8.1 je pre súčasných používateľov systému Windows 8 veľmi jednoduché. Uistite sa, že ste prihlásení pomocou svojho konta Microsoft a Otvorené potom Windows Store. Po vstupe do digitálneho obchodu sa vám na úvodnej obrazovke okamžite zobrazí veľká dlaždica systému Windows 8.1. Kliknite na totoa potvrdiť že súbor možno stiahnuť. Po dokončení aktualizácie sa zobrazí správa s oznámením, že sa počítač niekoľkokrát reštartuje. Teraz už musíte byť iba trpezliví a potom môžete začať používať nový Windows 8.1.

Nevidíte dlaždicu? Pravdepodobne ste ešte nenainštalovali najnovšie aktualizácie pre Windows 8. Tak choď na Nastavenia> Zmeniť nastavenia počítača> Windows Update. Tu si môžete objednať vyhľadávanie nových aktualizácií a nainštalovať ich. Hotový? Skvelé, potom sa môžete vrátiť do Obchodu a stiahnuť si Windows 8.1.

Inovácia z Windows 7

Ignorovali ste Windows 8, ale teraz chcete začať s Windows 8.1? Potom môžete svoj systém upgradovať pomocou nástroja Microsoft Upgrade Assistant. Operačný systém však nie je zadarmo. Pro verziu Windows 8.1 je možné kúpiť za 280 eur. Za bežnú verziu Windows 8 bude treba zaplatiť 120 eur. Windows 8.1 sa samozrejme predáva aj v obchodoch, pokiaľ si radšej zaobstaráte fyzickú škatuľu.

Ste zvedaví, čo pre vás Windows 8.1 bude znamenať? Tu si prečítajte najnovšie správy a najužitočnejšie pokyny týkajúce sa operačného systému.