Preskúmanie

SyncBackFree - plne automatické zálohovanie a synchronizácia

Zálohovanie údajov je namáhavá práca, ale je nevyhnutná, ak sa chcete vyhnúť strate údajov. Prístup SyncBackFree „nastav a zabudni“ však robí celý postup bezbolestným. Ak je všetko nakonfigurované a naplánované, ťažko sa toho musíte obávať.

SyncBackFree

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP

Windows Vista

Windows 7

Windows 8

Webová stránka

www.2brightsparks.com

7 Skóre 70
  • Pros
  • Zálohovanie a synchronizácia
  • Pre začiatočníkov
  • Negatíva
  • Žiadne prírastkové / rozdielové zálohovanie
  • Žiadne cloudové služby
  • Žiadna kontrola verzie

SyncBackFree, ktorý je teraz vo verzii 7, je zoštíhlená edícia dvoch platených verzií. Podrobné porovnanie hovorí za všetko: nepočítame menej ako sedemdesiat funkcií, ktoré nie sú obsiahnuté v bezplatnej verzii, ale našťastie ešte zostáva viac ako tridsať, pre ktoré sa môžete obrátiť na SyncBackFree.

Nie

To, čo SyncBackFree neponúka, je podpora služieb cloudového úložiska, kontrola verzií (kde môžete ovládať, koľko starších verzií súborov sa v zálohe nachádza), zálohy otvorených súborov, prírastkové a rozdielové zálohy, skriptovanie a automatické opätovné pripojenie po pripojení FTP server alebo NAS sa stratil. Pravdaže, všetko sú to užitočné funkcie, ale aj napriek tomuto nedostatku zostáva SyncBackFree stále zaujímavým programom.

Každú úlohu je možné starostlivo naplánovať.

Nuž

Ako už z názvu vyplýva, SyncBackFree funguje ako klasický zálohovací program a ako synchronizačný nástroj. Pri druhej možnosti je teda zámerom prehľadne koordinovať dva priečinky. Všetko sa začína vytvorením profilu, do ktorého zaznamenáte požadované akcie a možnosti. Po objasnení, či ide o zálohovanie alebo synchronizáciu, sa otvorí okno, v ktorom môžete okrem iného nastaviť zdrojové a cieľové umiestnenie a požadované načasovanie.

Možno ich už máte dosť, ale možností je dosť Rozsiahle priniesť oveľa viac možností. Tu môžete usporiadať správu konfliktov (čo napríklad vtedy, ak cieľový súbor už existuje), nastaviť, či chcete zálohy skomprimovať a prípadne ich aj zašifrovať, nastaviť filtre vylúčenia alebo zahrnutia, určiť, ktoré programy chcete pred tým spustiť alebo za profilom nastavte, či chcete potom automaticky dostávať e-mailové upozornenia atď.

Stručne povedané, programu SyncBackFree nemusí chýbať niekoľko užitočných funkcií, ale stále zostáva veľa možností, ktoré vyhovujú náročnému domácemu používateľovi. Vďaka inteligentnému rozdeleniu medzi jednoduchými a pokročilými môžu začínajúci používatelia s týmto programom začať ihneď.

Rozšírený režim obsahuje veľa parametrov a možností.