Ako

Zdieľajte USB tlačiarne v sieti

Máte tlačiareň, ktorá je pripojená k počítaču pomocou kábla USB? Potom naozaj nie je potrebné vykonať všetky vaše tlačové práce prostredníctvom tohto jedného počítača. V systéme Windows 7 možno tlačiareň ľahko zdieľať s ostatnými počítačmi v domácej sieti. Potom na ňu môžete tlačiť bezdrôtovo.

1. Tlačte v domácej skupine

Najjednoduchší spôsob, ako niečo vytlačiť na tlačiarni pripojenej k inému počítaču, je vytvoriť domácu skupinu v systéme Windows 7. Všetky počítače v domácej skupine môžu navzájom ľahko zdieľať tlačiarne (a súbory). Na prístup k nim nemusíte zakaždým zadávať používateľské meno a heslo. To znamená, že môžete tlačiť bezdrôtovo a je jedno, kde pracujete: doma, na balkóne alebo na záhrade. Začíname na PC, ku ktorému je pripojená tlačiareň. Ísť do Štart / Ovládací panel / Sieť a internet / Domáca skupina. Teraz sa môžu stať tri veci. Ak tento počítač ešte nie je členom domácej skupiny, budete sa musieť pripojiť. Môžete to urobiť kliknutím na Pridať sa teraz. Potrebujete na to jednorazové heslo, ktoré nájdete v počítači uvedenom v tomto okne prostredníctvom Štart / Ovládací panel / Sieť a internet / Domáca skupina / Zobraziť a vytlačiť heslo domácej skupiny.

Počítač sa musí pripojiť k domácej skupine systému Windows 7.

2. Zdieľajte tlačiareň

Druhou možnosťou je, že vôbec neexistuje domáca skupina, aj keď je to dosť zriedkavé. V takom prípade môžete z tejto obrazovky bez mihnutia oka spustiť ešte jednu. Treťou možnosťou je, že už existuje domáca skupina, ktorej je tento počítač elegantným členom. Potom sa okamžite zobrazí obrazovka Zmeňte nastavenia domácej skupiny vidieť. Kliknite do dolnej časti tejto obrazovky Zmeňte rozšírené nastavenia zdieľania. Začiarknite políčko Povoliť zisťovanie siete a s Povoliť zdieľanie súborov a tlačiarní. kliknite na Ukladajú sa zmeny pre návrat na predchádzajúcu obrazovku. Zaškrtnite políčko pod hlavičkou Zdieľanie knižníc a tlačiarní Tlačiarne a kliknite sem tiež Ukladajú sa zmeny. Teraz musíme zdieľať tlačiareň. Ak to chcete urobiť, choďte na Štart / Zariadenia a tlačiarne, kliknite pravým tlačidlom myši na tlačiareň a vyberte Vlastnosti tlačiarne. Nasaďte záložku zdieľam znak začiarknutia Zdieľajte túto tlačiareň a zadajte rozpoznateľné meno do položky Zdieľať meno. kliknite na Ok na uloženie zmien.

Tlačiareň je možné ľahko zdieľať so všetkými počítačmi v domácej skupine.

3. Pridajte tlačiareň

Teraz, keď je tlačiareň zdieľaná, môžeme ju sprístupniť bezdrôtovo na jednom alebo viacerých ďalších počítačoch v domácej sieti. Nasledujúce akcie teda môžete vykonať na ľubovoľnom počítači, z ktorého chcete tlačiť bezdrôtovo, samozrejme okrem tých, ku ktorým je tlačiareň pripojená cez USB. Idete na taký PC Štart / Ovládací panel / Sieť a internet / Domáca skupina. Ak je počítač už členom domácej skupiny, môžete z tejto obrazovky okamžite vystúpiť, inak urobte najskôr tento počítač členom. Potom choďte na Štart / Zariadenia a tlačiarne a kliknite hore Pridajte tlačiareň. Vyberte si Pridajte sieťovú tlačiareň, bezdrôtovú tlačiareň alebo tlačiareň Bluetooth, vyberte zdieľanú tlačiareň zo zoznamu a kliknite na Ďalší. Potrebné ovládače sa teraz automaticky načítajú a nainštalujú za vás. Zdieľanú tlačiareň potom nájdete v zozname zariadení na adrese Štart / Zariadenia a tlačiarne a môžete tlačiť bezdrôtovo z ľubovoľného programu. Poznámka: Počítač, ku ktorému je tlačiareň pripojená cez USB, musí byť zapnutý.

Pridajte zdieľanú tlačiareň ako bezdrôtovú tlačiareň. Potrebné ovládače sa načítajú automaticky.