Preskúmanie

Automatické snímky obrazovky v systéme Windows 10 s funkciou Auto Screen Capture

Ak vo Windows 10 iba príležitostne snímate snímku obrazovky a premýšľate, čo robiť s týmito možnosťami nástroja na vystrihovanie, potom je automatické snímanie obrazovky zjavne príliš vzdialený most. Tento nástroj pridáva nespočetné množstvo možností a je zameraný hlavne na vytváranie snímok obrazovky v stanovených časoch alebo za určitých podmienok úplne automaticky.

Automatické snímanie obrazovky

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7 alebo novší

Webová stránka

//sourceforge.net/projects/autoscreen/ 8 Skóre 80

  • Pros
  • Viaceré obrazovky a regióny súčasne
  • Flexibilný plánovač úloh a spúšťače
  • Podpora širokého formátu súborov
  • Negatíva
  • Nie také užívateľsky prívetivé
  • Žiadne vymedzenie oblasti pomocou myši

Automatické snímanie obrazovky poskytuje presvedčivý dôkaz, že prenosný a mimoriadne kompaktný program (s veľkosťou 300 kB) môže mať doma niekoľko možností. Ako už názov napovedá, tento nástroj umožňuje snímať snímky obrazovky (snímky obrazovky) úplne automaticky z viacerých obrazoviek a oblastí obrazovky súčasne. Je pravda, že okno programu je spočiatku trochu zaneprázdnené, ale zvyknete si.

možnosti

Okno je rozdelené na dve časti. V ľavom okne nájdete osem kariet s možnosťami, ktoré určujú, ktoré obrazovky alebo oblasti obrazovky majú mať snímku obrazovky, kedy a ako často - predvolene je to každá minúta. Tu môžete nastaviť viac oblastí s presnosťou na pixely. Škoda, že takúto oblasť nemôžete vymedziť myšou.

Prostredníctvom zabudovaného plánovača úloh môžete presne zaznamenať, kedy a ako často by malo automatické snímanie obrazovky robiť snímky obrazovky. Vy sa rozhodnete, do ktorého formátu súboru ho chcete uložiť: bmp, emf, gif, jpeg, png, tiff alebo wmf. Automaticky vytvorené snímky obrazovky sa predvolene uchovávajú až 30 dní. Mimochodom, takáto snímka obrazovky nemusí byť časovo ohraničená. Môžete tiež nastaviť všetky druhy ďalších „spúšťačov“, napríklad keď sa aplikácia spustí alebo vypne.

Pre tých, pre ktorých je to užitočné: heslo zabráni iným používateľom prerušiť automatické vytváranie snímok obrazovky.

Náhľad

V pravom okne potom uvidíte ukážku vytvorených snímok obrazovky. Prostredníctvom kariet si vyberáte, z ktorej obrazovky (regiónu) si chcete takýto screenshot pozrieť. Miniatúrny kalendár umožňuje zobraziť iba výtlačky konkrétneho dňa, ale môžete napríklad filtrovať aj podľa formátu obrázka. Ďalšou užitočnou funkciou je, že si môžete sami nastaviť externé editory. Z kontextového menu môžete ďalej upravovať vytvorené snímky obrazovky.

Záver

Automatické snímanie obrazovky nie je program, ktorý chcete použiť, ak chcete každú chvíľu iba jednoduchý snímok obrazovky. Ak chcete tlačiť automaticky alebo za určitých podmienok, nástroj nemá žiadne porovnanie.