Ako

Microsoft Edge Beta - Čo je nové?

Microsoft dáva Edge nový začiatok. Nie je prekvapením, že vzhľadom na počet používateľov zatiaľ zaostávajú Chrome a Firefox. A to pre prehliadač, ktorý je vo Windows 10 štandardom. Nový Edge beží na Chromium a najnovšia testovacia verzia je podľa tvorcov dostatočne stabilná na každodenné použitie. Čo s tým môžete robiť?

V súčasnosti je táto verzia prehliadača Edge stále voliteľná. Postupom času sa má nahradiť predvolený prehliadač Edge v systéme Windows 10. Dôležitou výhodou je, že sú podporované rozšírenia Chrome. A pre prvý prehliadač Edge je vyvinutých oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Nainštalujeme si ho a prejdeme s vami najdôležitejšie nastavenia.

Nainštalujte si Microsoft Edge Beta

Je dôležité vedieť, že tento Edge ešte nie je k dispozícii v holandčine. Pokyny uvedené nižšie sú preto väčšinou v angličtine. Stiahnite si Microsoft Edge Beta pre Windows 10 tu alebo vyberte túto možnosť Viac platforiem a kanálov. Prehliadač je možné stiahnuť tu aj pre Windows 8.1, 8, 7 a macOS.

Po výbere kliknite na ikonu Prijať a stiahnuť a potom začať MicrosoftEdgeSetupBeta.exe. Prehliadač sa spustí automaticky a na paneli úloh nájdete jeho skratku.

Okamžite sa vám zobrazí úvodné menu. Okamžite kliknite na Potvrdiť, potom sa z prehliadača Chrome importujú veci ako záložky, heslá a história. Ak toto nechcete, vyberte si Začať úplne od začiatku. Alebo manuálne určiť, ktoré údaje robíte a nechcete prenášať Prispôsobte import. V ďalšom kroku zvolíte vzhľad svojej domovskej stránky.

Inšpiratívny je celkom triezvy: vyhľadávací panel s peknou fotografiou na pozadí a prehľadom často navštevovaných stránok. Zaostrené vyzerá to, ale bez fotografie na pozadí. Informačné zobrazuje najnovšie správy. Nižšie môžete určiť témy, ktoré vás zaujímajú Prispôsobte si. kliknite na hotový aby si si vybral. Edge je teraz pripravený na použitie.

Tmavý režim, predvolený vyhľadávací nástroj a ďalšie

Teraz stojí za to najskôr prejsť nastaveniami prehľadávača. Zadajte adresu do panela s adresou edge: // nastavenia / a stlačte kláves Enter. Najprv skontrolujeme Vzhľad. Tu môžete nastaviť tmavý režim Téma, tmavá. Skvelé pre tých, ktorí sú často neskoro v noci za počítačom.

nižšie Ochrana osobných údajov a služby môžeš Pošlite žiadosť „Nesledovať“ prepínač. Webové stránky vás už nebudú môcť prenasledovať. Pamätajte, že to nie je to isté ako anonymné prehliadanie, trvá to o niečo viac.

Možno ste si všimli, že Bing je predvolený vyhľadávací nástroj. Môžete to upraviť aj v časti Súkromie a služby, nadpis Adresný riadok. Včela Vyhľadávač použitý v paneli s adresou vyberte alternatívu, napríklad Google alebo DuckDuckGo, ktorý je vhodný pre ochranu súkromia. Pod M.staršie vyhľadávače a Pridať pridajte svoje vlastné stránky, ale zdá sa, že to zatiaľ nefunguje správne.

S tým sme diskutovali o najdôležitejších nastaveniach, ale môžete kliknúť trochu ďalej.

Nainštalujte si rozšírenia Chrome pre Edge

Ako už bolo spomenuté, rozšírenia pre Chrome môžete do Edge pridať aj vďaka Chromium. Funguje to nasledovne. Najprv choďte na edge: // rozšírenia /, je tam stále prázdno. Dajte možnosť vľavo dole Povoliť rozšírenia z iných obchodov On. Ďalej prejdite do Internetového obchodu Chrome a nájdite svoje obľúbené rozšírenie. kliknite na Pridať do prehliadača Chrome pridať, áno, Edge!

Spoločnosť Microsoft plánuje vydať hlavnú aktualizáciu prehľadávača každých šesť týždňov. Medzitým budú urobené opravy chýb a bezpečnostné aktualizácie. Čo si myslíte o novom prehliadači Edge?