Preskúmanie

Freeware: Dvojitý ovládač 4.1.0

Možno ste to už zažili. Zakúpite si počítač s predinštalovaným systémom Windows, stále sa však rozhodnete nainštalovať inú verziu systému Windows. Čoskoro sa však ukáže, že nevie nájsť všetkých vodičov. Nepríjemný!

Výhodou systému s predinštalovaným systémom Windows je, že všetky ovládače sú nainštalované správne. Či však vždy ide o najaktuálnejšie verzie, je iná otázka. Problémy začínajú, keď sa niektorý z týchto ovládačov poškodí alebo ak si chcete sami nainštalovať inú verziu systému Windows (napríklad Windows 7 Ultimate namiesto Home Premium).

Ak je disk CD už priložený, často nenájdete ovládač (y), ktoré hľadáte. Ak si chcete ušetriť zložité hľadanie, skontrolujte, či sú všetky nainštalované ovládače zálohované včas.

Zálohovanie

To je presne to, čo môžete urobiť s Double Driver. Program je prenosný, čo znamená, že nie je potrebná žiadna skutočná inštalácia. Radšej však spustíte nástroj ako správca, čo je nevyhnutné pre úplnú kontrolu a pre funkciu obnovenia.

Keď sa zobrazí okno Double Driver, kliknite na tlačidlo Zálohovanie a ďalej Skenovať aktuálny systém. Všimnite si, že môžete použiť Skenovať iný systém prehľadajte priečinok Windows iného nečinného systému (napríklad v systéme dualboot). Pre zálohovanie kliknite na Zálohujte teraz.

Všetci vodiči úhľadne cúvajú: bezpečný pocit.

Môžete si vybrať medzi zálohovaním vo forme hierarchického priečinka, ako priečinok so zipsom alebo ako samorozbaľovací súbor exe. V každom prípade zálohovanie na externé médium zostáva dobrým nápadom. Môžete tiež vytlačiť zoznam (vybratých) ovládačov a uložiť ich do textového súboru.

Obnova

Je zrejmé, že zo zálohy nebudete mať prospech, ak ju nemôžete (selektívne) obnoviť. Robíte to skrz Obnoviť, potom musíte iba ukázať na požadované miesto zálohovania. Skrz Vyberte rýchlo vyberiete zamýšľané ovládače, ktoré potom použijete Obnoviť teraz ešte raz.

Tiež spomenieme, že Double Driver tiež prichádza vo forme nástroja príkazového riadku (ddc.exe). Užitočné, ak chcete zahrnúť takýto príkaz do skriptu alebo dávkového súboru, napríklad ako súčasť automatizovaného zálohovania.

Dvojitý ovládač 4.1.0

Jazyk Angličtina

OS Windows XP / Vista / 7/8

Pros

Užívatelsky prívetivý

Rýchlo

Prenosný

Negatíva

Nekontroluje, či sú ovládače aktuálne

Rozsudok 3.5 / 5

Bezpečnosť

Žiadny z približne 40 antivírusových programov nevidel v inštalačnom súbore nič podozrivé. Pokiaľ v čase zverejnenia môžeme zistiť, je bezpečné stiahnuť inštalačný súbor. Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com. Ak je teraz k dispozícii nová verzia softvéru, môžete súbor kedykoľvek znova prehľadať prostredníctvom servera VirusTotal.com.