Ako

Vytvorte si online denník s Prvý deň

Chcete si zvečniť špeciálne okamihy na neskôr? Papierový denník je trochu staromódny, takže pre tých, ktorí chcú kráčať s dobou, existujú digitálne verzie. Deň prvý napríklad. Vďaka tejto užívateľsky prívetivej aplikácii môžete ľahko zachytiť jedinečné zážitky, konkrétne myšlienky alebo vtipné citáty na neskôr. Aplikácia, ktorú si vážite ...

Krok 1: Stiahnite si aplikáciu

Aplikácia Day One je úplne zadarmo a je k dispozícii pre Android aj iOS. Otvorte Google Play alebo App Store a vyhľadajte aplikáciu. Nainštalujte si ho na svoj smartphone a môžete ihneď začať. Ak chcete aplikáciu používať na viacerých zariadeniach, odporúčame vám vytvoriť si bezplatný účet. Ak to chcete urobiť, stlačte ozubené koliesko v pravom hornom rohu a vyberte ikonu Prihlásiť sa / Nový užívateľ a zadajte svoju e-mailovú adresu. Až po kliknutí na odkaz vo svojej poštovej schránke si zvolíte silné heslo. Pokračujte s Uložiť. Aplikácia sa tiež opýta, či môže používať vašu polohu. Niečo, čo je užitočné, pretože potom môžete vyhľadať svoje zachytené spomienky neskôr na základe polohy.

Krok 2: Zachyťte spomienky

Ak chcete zaznamenať zábavnú aktivitu, snenie alebo poznámku, stačí otvoriť aplikáciu a klepnúť na veľké znamienko plus. Potom môžete okamžite začať písať. Pomocou tlačidiel tesne nad klávesnicou môžete okrem iného vyvolať fotoaparát, pridať svoju aktuálnu polohu alebo aktuálnu teplotu alebo formátovať text úvodzovkami, tučným alebo kurzívou. Po dokončení klepnite na začiarknutie v pravom hornom rohu. Už ste nejaký deň používali Prvý deň? Pomocou tlačidiel v dolnej časti môžete vyhľadávať konkrétne fragmenty podľa textu, fotografie, umiestnenia alebo dňa.

Krok 3: Ďalšie nastavenia

Možnosti prvého dňa sú veľmi rozsiahle. Môžete napríklad nastaviť pripomienky. Klepnutím na ozubené koliesko prejdite na ikonu nastavenie a potom listujte v zozname, kým sa nezobrazí Upozornenia a pripomienky stretnutia. Tu môžete napríklad nastaviť aplikáciu tak, aby vám pripomínala každý deň v konkrétny čas, kedy chcete pridať správu. Ďalším užitočným nastavením je Prístupový kód a biometria pomocou ktorého je možné nastaviť prístupový kód k aplikácii. Samozrejme, že chcete, aby boli vaše osobné fantázie súkromné, že?