Ako

Uvoľnite viac miesta v Dropboxe

Dropbox je jednou z najužitočnejších cloudových služieb a s 2 GB úložného priestoru zadarmo toho zvládnete naozaj veľa. Ak s ním však aktívne pracujete, čoskoro si všimnete, že potrebujete viac priestoru. Potom si samozrejme môžete vziať platený účet, ale môžete tiež získať viac priestoru zadarmo.

Prejdite si návod

Pri prvom prihlásení do Dropboxu sa vám zobrazí nadpis Začíname. Je to vlastne akýsi návod. Keď prejdete týmto tutoriálom, okamžite rozšírite svoj bezplatný účet o mnoho stoviek MB.

Hlavička Začíname vám okamžite poskytne ďalší priestor.

Referencie

Jednoduchým spôsobom, ako rýchlo získať viac miesta, je umožniť priateľom pripojiť sa k Dropboxu. Takto môžete celkovo získať až 16 GB extra priestoru (500 MB na priateľa). Teoreticky môžete samozrejme použiť aj jednu zo svojich ďalších e-mailových adries, ale aby ste mohli bonus uplatniť, musíte sa prihlásiť do počítača s e-mailovou adresou. Nie je to samozrejme celkom zámer, ale je to možné.

Pozvite priateľov na celkovo 16 GB extra priestoru.

Sociálne médiá

Užitočnou funkciou Dropboxu je možnosť prepojenia sociálnych sietí, takže môžete ľahko zdieľať odkazy na Dropbox. Táto funkcia môže byť veľmi užitočná, ale prepojenie sociálnych sietí je tiež veľmi užitočné na získanie voľného úložného priestoru. Prihláste sa na Dropbox.com a kliknite Nastavenia / Nastavenia účtu. Ak prepojíte svoj Twitter, získate 125 MB, to isté platí pre váš Facebook. Zarobené rýchlo, však?

Samotné prepojenie vášho Facebooku vám dá ďalších 125 MB.

Nahrávanie z fotoaparátu

Dropbox je ideálne médium na ukladanie fotografií zo smartphonu. Mobilné aplikácie Dropbox majú preto funkciu automatického nahrávania vašich fotografií. Ak povolíte túto funkciu, pri prvom načítaní dostanete 500 MB a potom postupne až 3 GB.

Mimochodom, na svojich mobilných zariadeniach môžete príležitostne vyrábať klapky. Ak napríklad prepojíte svoj Dropbox s novým Samsung Galaxy S4, budete mať 50 GB navyše (na obdobie 2 rokov).

Pomocou nahrávania z fotoaparátu získate celkom ďalšie 3 GB.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found