Ako

Takto usporiadate svoje kontakty

Je váš zoznam kontaktov tiež plný starých telefónnych čísel, duplikátov kontaktov alebo ľudí, s ktorými ste roky nehovorili? Správny. Je čas vyčistiť a reorganizovať zoznam kontaktov. Takto organizujete svoje kontakty pre Google, Apple a Microsoft.

Apple

Ak používate viac produktov Apple, napríklad telefón so systémom iOS a počítač so systémom macOS, oplatí sa uložiť kontakty do aplikácie, ktorú na tento účel poskytuje spoločnosť Apple. Týmto spôsobom sa kontakty už synchronizujú medzi vašimi zariadeniami.

K svojim kontaktom máte na svojom notebooku prístup prostredníctvom stránky iCloud.

V systéme iOS upravujete kontakt tak, že ho vyberiete a vyberiete možnosť „upraviť“. Potom môžete informácie upravovať, mazať alebo pridávať. Výberom možnosti „odstrániť kontakt“ odstránite (neočakávate) celý kontakt.

Ak chcete zmeniť zobrazenie zoznamu kontaktov, môžete to urobiť v nastaveniach systému iOS. V rámci týchto nastavení môžete napríklad zvoliť, aby sa ľudia zobrazovali pod ich prezývkou namiesto nudného mena a priezviska.

Prostredníctvom systému macOS môžete svoje kontakty organizovať a zobrazovať rovnakým spôsobom, iba táto verzia ponúka ďalšie pohodlie. Môžete vytvoriť skupiny na usporiadanie kontaktov pomocou kontaktov. Napríklad chcete všetky telefónne čísla kolegov v jednej skupine? Urobíte to prostredníctvom „súboru“ a potom do „novej inteligentnej skupiny“. Ak chcete poslať e-mail celej tejto skupine, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši.

Prostredníctvom systému macOS môžete tiež okamžite vystopovať duplikáty svojich kontaktov. Urobíte to cez „kartu“ a potom „hľadať duplikáty“. Ak táto aplikácia sleduje duplikáty, môžete ich zlúčiť. Môžete to urobiť aj manuálne. Vyberte kontakt, stlačte a podržte kláves Cmd a potom vyberte iný kontakt. Potom zvoľte „karta“ a „zlúčiť vybrané karty“.

Kvôli ďalším možnostiam, ktoré macOS ponúka, sa odporúča organizovať si kontakty prostredníctvom prenosného počítača. Ak uprednostňujete svoj iPhone, môžete si stiahnuť aplikácie, ktoré uľahčujú organizáciu kontaktov prostredníctvom telefónu.

Google

Aj keď na ukladanie kontaktov používate Google, môžete si ich prezerať online prostredníctvom prenosného počítača a samozrejme prostredníctvom oficiálnej aplikácie Kontakty Google v obchode Playstore.

Google ponúka veľmi prístupný spôsob vyhľadania, zlúčenia alebo odstránenia duplicitných kontaktov. Urobíte to cez webové rozhranie kliknutím na „duplikáty“ v ponuke vľavo. Potom sa okamžite zobrazí zoznam vašich duplicitných kontaktov. Potom môžete pre každý kontakt zvoliť možnosť „zlúčiť“. Robíte to radšej ručne? Potom stlačte a podržte viac kontaktov a potom vyberte „zlúčiť“ pod tromi bodkami v pravom hornom rohu obrazovky.

To je ešte jednoduchšie prostredníctvom aplikácie. V ľavej ponuke vyberáte „návrhy“. Google tu poskytuje zoznam odporúčaní, ktoré môžete implementovať na vyčistenie a usporiadanie kontaktov. Prostredníctvom tohto menu môžete tiež okamžite vytvoriť zálohu všetkých svojich kontaktov.

Chcete aktualizovať svoje kontakty? Toto sa už odporúča aj prostredníctvom funkcie návrhov. Ak sú pre jeden z vašich kontaktov k dispozícii nové kontaktné informácie, automaticky sa zobrazia tu. Potom vyberte možnosť „Prijať“, ak chcete pridať tieto nové informácie k existujúcej kontaktnej osobe.

Ak chcete uložiť kontakty do skupiny cez Google, môžete to urobiť vytvorením štítkov a ich pridaním ku kontaktu. Urobíte to cez aplikáciu tak, že otvoríte kontakt, klepnete na špendlík vpravo dole a potom zvolíte „viac polí“. Úplne dole potom môžete kontakt „označiť štítkom“ vytvorením nového štítka alebo priradením existujúceho štítku. Vo webovej verzii nájdete túto možnosť v ľavom menu

Gmail je veľmi úzko prepojený s vašimi kontaktmi Google. To znamená, že ak niekomu pošlete e-mail, tieto e-mailové adresy sa uložia pod „ďalšími kontaktmi“ vo webovej verzii. Ak chcete upraviť toto nastavenie, prejdite do služby Gmail a v časti „Nastavenia“ pod hlavičkou „Vytváranie kontaktov pre automatické dopĺňanie“ vyberte možnosť „Pridávam kontakty sám“. Takto zbytočne neukladáte hromady e-mailových adries, ktoré nikdy nepoužívate.

Microsoft

V spoločnosti Microsoft je to na rozdiel od spoločností Apple a Google usporiadané inak. Zmeny, ktoré vykonáte v kontaktoch spoločnosti Microsoft, neovplyvnia kontakty v telefóne. Kontakty sa synchronizujú iba prostredníctvom vášho konta Outlook.

Cez Outlook.com získate prístup k svojim kontaktom. Vyberte čísla v ľavej dolnej časti obrazovky. Ak potom kliknete na kontakt, vpravo sa zobrazia všetky informácie o tomto kontakte. Tento kontakt môžete upraviť pomocou známeho pera. Ak je váš účet Outlook prepojený s telefónom Microsoft, úpravy sa vykonajú aj týmto spôsobom.

Novú kontaktnú osobu pridáte kliknutím na znamienko plus vľavo hore.

Svoje kontakty môžete vyčistiť kliknutím na „Spravovať“ v hornej časti a potom na „Vyčistiť kontakty“. Pomocou tejto funkcie budú prepojené vaše duplicitné kontakty. Táto funkcia nie je v aplikácii k dispozícii. Tu ručne zlúčite kontakty výberom kontaktov, otvorením ponuky a následným výberom možnosti „prepojiť kontakty“.

Windows 10 navyše ponúka aj možnosť usporiadania kontaktov cez počítač prostredníctvom „aplikácie ľudí“. Po výbere kontaktu sa vám vpravo zobrazia všetky informácie o tomto kontakte, v ktorom ich môžete tiež upraviť. Ak chcete zlúčiť kontakty, vyberte na karte kontaktu možnosť „vyhľadať kontakt, ktorý chcete spojiť“.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found