Ako

Takto sťahujete videá z Instagramu

Stiahnutie videí na Instagrame nie je veľmi náročné, musíte však mať správne nástroje. Vysvetľujeme, ako to funguje.

Na Instagrame môžete ľahko a rýchlo vložiť fotografiu alebo video online, ktoré si potom môžu pozrieť všetci vaši sledovatelia. Pri niektorých videách môžete nastaviť, aby z vášho profilu časom zmizli, čo znemožňuje ich ktokoľvek vidieť. Naopak, ostatní používatelia môžu samozrejme tiež mazať svoje vlastné videá. Ak si chcete určité videá pozrieť aj neskôr, našťastie existujú možnosti.

Samotný Instagram neponúka možnosť sťahovania videí, takže budete potrebovať nástroje tretích strán, ktoré vám pomôžu.

Desktop

Existuje niekoľko webových stránok, ktoré vám umožňujú sťahovať videá z Instagramu a všetky fungujú zhruba rovnako. Jedným z najjednoduchších webov je DreDown. Najskôr prejdite na Instagram a načítajte video, ktoré chcete stiahnuť. Skopírujte adresu URL z panela s adresou prehliadača, prejdite na stránku DreDown a kliknite na odkaz Instagram v hornej časti stránky. Vložte adresu URL do vyhľadávacieho panela a stlačte tlačidlo DreDown. Potom si môžete video stiahnuť.

DreDown nakoniec nefunguje celkom dobre? Potom vyskúšajte podobné webové stránky ako DownloadGram, Download Instagram Videos alebo Gramblast.

iOS

Nastavenia zabezpečenia systému iOS mierne sťažujú sťahovanie videa z Instagramu (aj keď vyššie spomenuté možnosti fungujú aj v systéme iOS), ale so správnou aplikáciou je to možné. Jednou z možností je Blaze: Prehliadač a správca súborov. Skopírujte adresu URL fotografie alebo videa v aplikácii Instagram a vložte ju do aplikácie Blaze. Stlačte tlačidlo sťahovania a vyberte možnosť Export videa do priečinka Camera Roll.

Android

Aj pre Android máte aplikácie, ktoré pomáhajú sťahovať videá z Instagramu. Vyskúšajte napríklad Video Downloader pre Instagram, bezplatnú aplikáciu, ktorá skutočne robí presne to, čo naznačuje jej názov. Aplikácia funguje rovnako ako Blaze: skopírujte adresu URL v aplikácii Instagram a vložte ju do nástroja na stiahnutie videa. Aplikácia vám ponúka nepríjemné reklamy, ale prácu zvládne.