Ako

15 nepostrádateľných programov pre váš počítač

Existuje mnoho programov, ktoré to dokážu, často so zbytočne zložitým nastavením. Programov vhodných pre jednu konkrétnu úlohu je málo. V tomto článku si rozoberieme 15 z týchto nevyhnutných programov.

Čo urobíme?

Diskutujeme o nepostrádateľných programoch, ktoré sú užitočné na vykonanie jednej konkrétnej úlohy: od anonymného surfovania po internete až po vytváranie videí vhodných pre váš tablet alebo iPhone.

Tip 01: Nájdite súbory

Systém Windows má zabudovanú funkciu vyhľadávania na vyhľadanie súborov, ale v porovnaní so všetkým je bledý. Všetko nemôže prehľadávať súbory, ale špecializuje sa na vyhľadávanie súborov podľa názvu. Program pracuje na všetkých lokálnych pevných diskoch vo formáte NTFS. Toto používa väčšina počítačov so systémom Windows. Nie je potrebné zadávať celý názov súboru, jeho časť už stačí. Predpokladajme, že hľadáte súbor denníková dovolenka Francúzsko 2013.docx. Pri všetkom je hľadanie dagb fr 13 (alebo ešte menej znakov) na vytvorenie súboru. Kliknutím na súbor ho otvoríte v príslušnom programe.

Tip 01 Všetko nájde hľadaný súbor v priebehu niekoľkých sekúnd.

Tip 02: Vyhľadajte text v súboroch

Ak chcete otvoriť súbor, ale nepamätáte si jeho názov, alebo miesto, kde bol uložený, môže vám pomôcť TextCrawler. TextCrawler rýchlo nájde súbor, ak viete niečo o tom, čo je v súbore. Program je pokročilý, ale základné informácie sú jednoduché.

Uveďte (ak viete) Filter súborov uveďte typ súboru, napríklad * .docx pre súbor Word alebo * .xlsx pre súbor Excel. Napíš na Nájsť malý kúsok textu, o ktorom viete, že je v súbore. Poznáte priečinok, kde sa nachádza súbor? Uveďte to prosím na Počiatočné umiestnenie. Ak nepoznáte mapu, môžete ísť sem C: \ aby ste prehľadali celú svoju jednotku C. kliknite na Nájsť dať TextCrawler do práce. Výsledky sa zobrazia v dolnej časti obrazovky.

Tip 02 Zabudli ste názov súboru, ale viete o ňom niečo iné? TextCrawler nájde váš súbor!

Tip 03: Prilepte obyčajný text

Existujú programy, ktoré nepotrebujete každý deň, ale je príjemné ich mať! Pre tých, ktorí udržiavajú svoje vlastné webové stránky, pravidelne umiestňujú reklamy napríklad na Marktplaats alebo chcú kopírovať texty z internetu do dokumentu Word, je PureText nevyhnutný. Pomocou kombinácie klávesov Ctrl + V (vložiť) nielen prilepíte text, ale aj formátovanie. PureText dáva vášmu počítaču kombináciu ďalších klávesov, konkrétne Windows key + V. Týmto sa vloží iba obyčajný text, takže bez formátovania.

Tip 03 PureText prilepí iba obyčajný text klávesom Windows + V.

Tip 04: Rýchla poznámka

Na vytvorenie poznámky môžete použiť voľný papier, pracovať s programom Windows Poznámkový blok alebo použiť pokročilé riešenie, ako je OneNote. Simple Sticky Notes je dobrým prostredníkom a ponúka známe „žlté“ na vašom počítači. Je to podobné ako program Sticky Notes, ktorý je štandardne dodávaný so systémom Windows od verzie Windows 7 a novšej. V aplikácii Jednoduché lepiace poznámky je tiež možné použiť iné písma a farby alebo upozornenie na poznámku, ak by ste na niečo skutočne nemali zabudnúť. Pomocou jednoduchých rýchlych poznámok môžete ľahko vytvoriť nákupný zoznam alebo len rýchlo poznačiť telefónny hovor. Počas inštalácie buďte opatrní, aby ste zabránili nežiaducemu softvéru alebo iným zmenám.

Tip 04 Jednoduché rýchle poznámky prilepia známe „žlté“ na plochu.

Tip 05: Upravte rozlíšenie fotografie

Dokáže to akýkoľvek program na úpravu fotografií: upravte rozlíšenie súborov s fotografiami. Vďaka tomu je fotografia menšia, a preto je vhodnejšia na použitie na webových stránkach, sociálnych sieťach alebo v e-maile. Je to bohužiaľ dosť veľa krokov, ale našťastie sa dá tento proces zjednodušiť pomocou programu Image Resizer pre Windows.

Image Resizer pre Windows sa integruje do ponuky pravého tlačidla myši. Otvorte priečinok s fotografiami v programe Windows Prieskumník. Kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok alebo vyberte viac obrázkov. Vyberte si Zmena veľkosti obrázkov a potom napríklad nový formát fotografií Stredná alebo Veľký. Zaškrtnite políčko vedľa Nahraďte obrázky ak chcete prepísať pôvodné obrázky. Bez tohto začiarknutia značka Image Resizer pre Windows vytvára kópie s obrázkami so zmenenou veľkosťou, čo je veľmi bezpečné!

Tip 05 Image Resizer pre Windows zmení veľkosť fotografií z Prieskumníka Windows pomocou ponuky pravého tlačidla myši.