Novinky

To je nové v aprílovej aktualizácii systému Windows 10

Spoločnosť Microsoft vydá prvú veľkú aktualizáciu pre Windows 10 tento rok, verziu 2004, v apríli a môžeme očakávať niekoľko vylepšení. Je však potrebné povedať, že Microsoft sa pravdepodobne chce zamerať na vývoj Windows 10X, operačného systému pre skladacie zariadenia. Môže sa teda stať, že aprílová aktualizácia neopraví všetky problémy systému Windows 10.

Aktualizácia v apríli je nástupcom o niečo menšej aktualizácie, ktorá sa objavila v novembri minulého roku.

Obnovte sa z cloudu

Jednou z najzaujímavejších nových funkcií aprílovej aktualizácie je údajne možnosť obnovenia systému Windows z cloudu, čo je možnosť, ktorú používatelia počítačov Mac poznajú už roky. Ideálne, pretože teraz na zálohovanie nepotrebujete externý pevný disk. Najmä ak máte radi rýchle a stabilné pripojenie na internet, je to vítaná funkcia.

Mimochodom, možnosť obnovenia v cloude neobnoví váš počítač na výrobné nastavenia, ale obnoví iba najnovšiu verziu systému Windows 10.

Vytvorili sme krásny online kurz pre Windows 10. Spolu s 180-stránkovou knihou sa dozviete všetko o tomto operačnom systéme. Vďaka ďalším praktickým otázkam, ktoré preveria vaše vedomosti, a jasným videonávodom, kde vám vysvetlia pokročilé časti systému Windows 10 ešte viac.

Windows Hello PIN

Aprílová aktualizácia vám umožní rýchlejšie sa prihlásiť pomocou kódu Windows Hello PIN, najmä ak ste v bezpečnom režime. Ušetrí to čas, ak sa niečo nedarí s počítačom a často sa musíte prihlásiť a odhlásiť sa.

Existuje aj niekoľko vylepšení pre vývojárov, vrátane využitia pamäte a podpory ARM64. Okrem toho sa zlepší pripojenie k sieťovým aplikáciám Linux.

Sandbox systému Windows

Od jarnej aktualizácie 2019 môžete vo Windows 10 používať Windows Sandbox, ktorý môžete použiť na virtualizáciu. S virtuálnym operačným systémom môžete pracovať v prostredí, ktoré je chránené pred normálnym prostredím. V tomto článku vysvetľujeme, ako to funguje.

Možnosť virtualizácie bývala do istej miery obmedzená, to sa však v novej aktualizácii Windows 10 mení s podporou vášho mikrofónu a schopnosťou konfigurovať rôzne aspekty „karantény“, ako sú siete a zdieľané priečinky.

K dispozícii bude tiež niekoľko nových kombinácií klávesov a svoju virtuálnu plochu môžete pomenovať vlastným menom. Predtým to vždy boli štandardné názvy, ako napríklad Desktop 1 alebo Desktop 2 atď. Teraz to môžete zmeniť sami.

Oznámenia

Pre mnohých používateľov systému Windows 10 sa ukázalo, že nastavenie upozornení je dosť nejasné a ťažko sa hľadá. Microsoft to tiež zmení v apríli. Ak sa na obrazovke zobrazí upozornenie, okamžite získate možnosti deaktivácie pre konkrétnu aplikáciu alebo web. Priamo v rámci upozornení tiež nájdete cestu k nastaveniam upozornení. Je to také ľahké!

Mnoho ďalších zmien, ktoré spoločnosť Microsoft urobí budúci mesiac, má veľmi technický charakter a otázkou je, či si to všimnete. Ste stále zvedaví na všetky podrobnosti? Viac sa dočítate tu.