Ako

WhatsApp na vašom PC alebo notebooku v 3 krokoch

Väčšina ľudí pravdepodobne používa WhatsApp na svojom telefóne iPhone, Android alebo Windows, ale vedeli ste, že populárnu chatovú aplikáciu je možné použiť aj na vašom PC alebo notebooku? Jednoducho v prehliadači alebo prostredníctvom špeciálnej aplikácie. Vysvetlíme vám, ako sa vaša aplikácia WhatsApp dostane do vášho počítača.

Ako môžem používať WhatsApp na svojom notebooku?

  • Prejdite na túto web.whatsapp.com alebo si stiahnite aplikáciu WhatsApp pre svoj prenosný počítač alebo počítač

  • V telefóne prejdite na WhatsApp / Menu / WhatsApp Web a naskenujte QR kód
  • Teraz môžete pomocou počítača posielať správy komukoľvek vo svojich kontaktoch. Pamätajte, že váš telefón musí byť vždy pripojený k internetu.

Prečo Whatsapp na vašom PC?

Existuje veľa dôvodov, prečo chcete používať WhatsApp na svojom PC. Takto môžete ľahko písať svoje správy na klávesnici, čo nepochybne funguje oveľa lepšie ako cez obrazovku vášho smartphonu. Najmä pri dlhých správach.

Okrem toho môžete medzi konverzáciami jednoduchšie prepínať a keď ste v práci, môžete WhatsApp nechať otvorený na počítači.

Ďalšou výhodou je, že máte priamy prístup k súborom v počítači. Ak chcete posielať fotografie alebo videá, ktoré sú vo vašom počítači, môžete to urobiť priamo prostredníctvom verzie aplikácie na četovanie pre počítač. A naopak, platí to isté: videá a fotografie, ktoré dostanete od ostatných, je možné uložiť priamo do vášho počítača.

Krok 01: Párovanie

Najskôr skontrolujte, či máte v telefóne najnovšiu verziu aplikácie WhatsApp, a v prípade potreby ju aktualizujte. Potom otvorte prehliadač v počítači a prejdite na //web.whatsapp.com. Upozorňujeme, že momentálne sú podporované iba prehliadače Google Chrome, Firefox, Edge a Opera. Na prepojenie vášho počítača a telefónu vygeneruje WhatsApp QR kód. Použite zelené tlačidlo Kliknutím znova načítate QR kód vidieť kód. V telefóne prejdite na WhatsApp / Menu / WhatsApp Web a naskenuj kód. Potom sa okamžite zobrazí zoznam najnovších konverzácií vo vašom počítači.

Krok 02: Odošlite prostredníctvom počítača

WhatsApp Web sa pripája k vášmu telefónu na synchronizáciu správ. To znamená, že váš telefón by mal byť aj tak nablízku, ponechaný zapnutý a pripojený k internetu cez WiFi alebo celulárnu sieť. WhatsApp Web funguje v zásade rovnako ako aplikácia. V ľavom stĺpci si vyberiete konverzáciu alebo začnete nový chat. Emoji môžete jednoducho napísať alebo použiť. Poskytnutím prístupu k mikrofónu počítača môžete dokonca nahrávať a odosielať hlasové správy. Kliknite na tlačidlo s mikrofónom v pravom dolnom rohu obrazovky. Pomocou tlačidla s kancelárskou sponkou v hornej časti môžete odosielať fotografie alebo spustiť webovú kameru.

Krok 03: Upozornenia na pracovnej ploche

Vďaka WhatsApp Web môžete nerušene chatovať (aj v práci!) Bez toho, aby ste museli tráviť všetok čas na telefóne. Ak povolíte aj upozornenia na ploche, váš smartphone môže zostať dokonca v taške alebo vrecku. Vyberte v ľavom hornom rohu prehliadača možnosť Povoliť upozornenia na pracovnej ploche a kliknite vo vyskakovacom okne OK, pochopil som. Potom kliknite na Dovoliť v hornej časti panela na príjem upozornení. Teraz môžete iba minimalizovať prehľadávač. Hneď ako sa objaví nová správa, dostanete jemné upozornenie na plochu.

Bonusový tip: viac účtov a viac počítačov

Pomocou aplikácie WhatsApp Web môžete byť prihlásení aj na viacerých počítačoch súčasne. V počítači, ktorý chcete prepojiť, prejdite na web.whatsapp.com a na svojom mobile stlačte v okne so všetkými vašimi rozhovormi Ponuka- alebo Tlačidlo NastaveniaTeraz na ňu kliknite +prihláste sa v pravom hornom rohu obrazovky telefónu, vyberte WhatsApp Web a naskenujte QR kód na počítači. Teraz ste prihlásení na oboch počítačoch. Poznámka: V skutočnosti môžete súčasne používať iba jeden z dvoch (alebo viacerých) počítačov.

Možný je aj naopak: v aplikácii WhatsApp môžete použiť dve telefónne čísla súčasne, potom však potrebujete dva rôzne prehľadávače. Bohužiaľ nie je možné použiť dve verzie verzie pre stolné počítače, pokiaľ si ju vo svojom počítači PC alebo Mac nenainštalujete na viac účtov. Okrem WhatsApp Web je možné používať aj počítačovú verziu. Týmto spôsobom môžete dokonca písať sami so sebou!

WhatsApp pre počítače alebo web.whatsapp.com?

WhatsApp na PC je preto možné vykonať dvoma rôznymi spôsobmi. Cez prehliadač alebo aplikáciu. Účinok oboch variantov je dosť podobný. Aký variant by ste si mali zvoliť? Najlepšie je nainštalovať si aplikáciu WhatsApp do počítača, ak pracujete na vlastnom počítači alebo notebooku. Ak používate verejný počítač alebo počítač niekoho iného, ​​vyberte webovú verziu. Po dokončení sa nezabudnite odhlásiť. Ak ste to zabudli, môžete to urobiť aj prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Stlačte tri bodky v pravom hornom rohu, zvoľte WhatsApp Web a potom Odhláste sa na všetkých zariadeniach.

WhatsApp na PC a Mac

WhatsApp je teraz k dispozícii aj ako oficiálny program pre PC (s Windows 8 alebo novším) a Mac. Desktopovú verziu si môžete stiahnuť na adrese whatsapp.com/download. Poznámka: Verzia na vašom PC v zásade funguje rovnako ako webová verzia: stále musíte pripojiť svoj smartphone a v telefóne vždy potrebujete pripojenie na internet.

Ďalšie užitočné tipy pre WhatsApp nájdete v tomto článku.

Sledujte náš týždenný bulletin!

* Kliknutím na tlačidlo hore vyjadrujete súhlas s vyhlásením o ochrane osobných údajov spoločnosti Reshift Digital B.V. a zaregistrujte sa na odber nášho bulletinu a ponúk od spoločnosti Computer! Totaal. Svoje predvoľby môžete kedykoľvek upraviť po registrácii prostredníctvom osobného odkazu v každej e-mailovej správe od spoločnosti Computer! Totaal.
$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found