Ako

Takto používate Word na svojom iPhone alebo iPade

Word pre iOS existuje už nejaký čas a je súčasťou „balíka aplikácií“ komponentov balíka Office od spoločnosti Microsoft. Word na vašom iPhone alebo iPade funguje veľmi šikovne!

Office pre iOS skutočne funguje najlepšie na veľkej obrazovke iPadu. Tam môžete softvér skutočne používať vážne, najlepšie v kombinácii so samostatnou klávesnicou bluetooth. Táto kombinácia umožňuje slušnú výmenu notebooku. Ak ste si zvykli na verziu Wordu pre počítač, nájdenie určitých funkcií niekedy trvá istý čas. Vezmime si napríklad niečo také jednoduché ako spočítanie počtu slov alebo znakov v dokumente. Urobíte to klepnutím na kartu na páse s nástrojmi Skontrolovať a potom tlačidlo s pomlčkami a číslami 123.

Kresliť

Na tablete s dotykovou obrazovkou prichádza karta Kresliť tiež veľmi užitočné. Môžete rýchlo vložiť náčrty. Nezabudnite vyskúšať „čarovnú“ ceruzku, ktorá pri kreslení neustále mení farbu. Nájdete tu tiež zvýrazňovač na rýchle označovanie častí textu. Funguje to inak ako štandardný zvýrazňovač uvedený na karte Domov. Dotykové pero v aplikácii Draw funguje skôr ako skutočné dotykové pero, ktoré nemôže vyberať iba text. Vkladanie a kreslenie tabuliek je možné vykonať pomocou príslušného tlačidla dole Vložte.

Prihlásiť Se

Aby ste odomkli všetky funkcie, je dôležité zaregistrovať sa v mobilnej verzii Wordu. Používatelia služieb Office 365 profitujú najmä z doplnkov, ako je napríklad cloudový úložný priestor. Ak chcete uložiť dokument iOS Word, klepnite na šípku smerujúcu doľava v ľavom hornom rohu obrazovky. To je „neprirodzené“, ale až potom uvidíte balón s možnosťou Uložiť (alebo Odstrániť návrh, presne to, čo chcete). Po klepnutí Uložiť môžete zvoliť miestne úložisko (iPad) alebo uložiť na OneDrive prepojenom s účtom. Vďaka tomu je výmena dokumentov medzi počítačom a iPadom veľmi jednoduchá.

Tlač

Zvyšky týkajúce sa tlače dokumentov. Urobíte to klepnutím - pri otvorenom dokumente - na tlačidlo priamo vedľa šípky smerujúcej doľava. V otvorenom menu nájdete možnosť Tlač. Aby to skutočne fungovalo, musíte mať tlačiareň kompatibilnú s AirPrint. Možnosťou je tiež export do formátu PDF alebo .odt (otvorený dokument). Dúfajme, že tvorcovia aplikácie pridajú do desktopovej verzie ďalšie a ďalšie funkcie. Súčasná generácia tabletov to zvládne ľahko!