Preskúmanie

Yawcam: Malá bezplatná webová kamera

Yawcam je skratka pre Yet Another Webcam Software (ďalší program pre webové kamery). A to je presne to, čo chce vývojár povedať. Yawcam je malý a jednoduchý program pre webové kamery napísaný v jazyku Java. Nemusíte od neho čakať pekné rozhranie alebo rozruch. Je to jednoduchý program, ktorý robí svoju prácu dobre.

Aj keď jednoduchosť je silnou stránkou Yawcam, nechýbajú mu funkcie. Stream videa alebo momentka sa dajú ľahko zdieľať prostredníctvom zabudovaného webového servera. Musíte iba pripojiť port smerovača k počítaču a s webovou kamerou to môže sledovať celý svet. Ak to nie je to, čo chcete, webovú kameru je možné ľahko zabezpečiť iba poskytnutím prístupu používateľom s heslami.

Nastavenia ukazujú, že Yawcam ponúka viac, ako ste pôvodne očakávali.

Okrem streamovania je možné zdieľať aj na ftp serveri a fotografie je možné ukladať ako súbor. Pre tých, ktorí chcú používať webovú kameru ako bezpečnostnú kameru, je tu detektor pohybu (Motion). Hneď ako je detekovaný pohyb, je možné prehrať zvuk, spustiť súbor alebo vytvoriť obrázky, ktoré sa potom uložia alebo odošlú prostredníctvom ftp pripojenia alebo e-mailu.

nastavenie

Rozhranie Yawcam nie je nič iné ako malé okno s piatimi tlačidlami zapnutia a vypnutia a záložka s príkazovými riadkami. Všetky nastavenia nájdete v ponuke Nastavenia / Nastaveniaupraviť. Tu je možné zmeniť jazyk na holandčinu a zmeniť umiestnenie pre ukladanie obrázkov. Ak chcete zmeniť jazyk, potrebujete jazykový súbor, ktorý prejdete do inštalačného priečinka \ dlho kópie. Jazykový súbor nájdete na webovej stránke Yawcam.

Rozhranie je veľmi jednoduché pomocou iba piatich tlačidiel.

V nastaveniach je tiež možné pridať používateľské účty, ak chcete chrániť webovú kameru. K dispozícii je tiež možnosť naplánovať, kedy sa fotoaparát zapne. V ponukách navyše nájdete ešte viac možností, napríklad blokovanie návštevníkov a zlúčenie viacerých obrázkov do videa.

Záver

Yawcam je malý program pre webové kamery, je jednoduchý, ale má veľa funkcií. Ak nepožadujete grafiku, potom je Yawcam ideálnym nástrojom na online vysielanie alebo ako softvér na použitie webovej kamery ako bezpečnostnej kamery.

Yawcam 0.4.0

Jazyk Angličtina, holandčina (cez jazykový súbor)

OS Windows 2000 / XP / Vista / 7/8

Pros

Ochrana heslom možná

Zabudovaný webový server

Veľmi jednoduchá konfigurácia

Negatíva

Preklad je neúplný

SKÓRE 8/10