Ako

Takto si franšízujete list pomocou aplikácie PostNL

Už roky si navzájom posielame menej listov a lístkov, ale pre zvláštne príležitosti je stále pekné poslať lístok. Našťastie nemusíte kupovať list pečiatok až do obchodu. Svoj list môžete ľahko odoslať prostredníctvom aplikácie PostNL.

Je dobré vedieť, že na frankovanie v aplikácii PostNL nevyhnutne nepotrebujete tlačiareň. Najmä ak chcete iba opečiatkovať list, ktorý môžete sami vyhodiť do schránky, potom stačí iba pero. Ak to urobíte cez aplikáciu, dostanete pečiatkový kód. Najlepšie to popisuje PostNL: je to pečiatka, ktorú si jednoducho napíšete.

Pečiatkový kód

To však našťastie neznamená, že musíte hneď začať cvičiť kreslenie kráľa alebo nádherných veterných mlynov zo série ikon. Pečiatkový kód sa skladá z troch riadkov, každý s tromi znakmi. Myslite na veľké písmená a čísla, ktoré môžu byť napísané akýmsi štvorcom v pravom hornom rohu obálky. Urobte to čiernym alebo modrým perom, inak môže mať systém problémy s načítaním kódu.

Za nižšiu cenu ako pečiatka (konkrétne 91 centov) môžete poslať list s pečiatkovým kódom. V Holandsku a na celom svete je to možné až do 2 kilogramov, čím sa samozrejme cena známky zvyšuje so zvyšovaním hmotnosti vašej poštovej zásielky. Známkový kód si môžete objednať a prijať za menej ako minútu, pretože ho po zaplatení dostanete priamo do aplikácie. Skvelé je, že si môžete zvoliť uloženie kódu do aplikácie použité aby ste si boli istí, že pri častom odosielaní pošty nemáte žiadne nepoužívané kódy. Poznámka: kód je platný iba päť dní.

Generovanie pečiatkového kódu sa vykonáva prostredníctvom aplikácie PostNL (Android a iOS). Takto si otvorene pošlete list pomocou aplikácie PostNL:

  • Nainštalujte si do telefónu zadarmo aplikáciu PostNL, aby ste si mohli kúpiť svoju pečiatku.
  • Klepnite na v dolnej časti obrazovky poslať a vyberte list.
  • Klepnite na Kúpte si pečiatkový kód a vyberte koľko poštových položiek s akou váhou chcete odoslať. Klepnite na Odhlásiť sa.
  • Skontrolujte svoju objednávku, vyjadrite súhlas s Podmienkami a klepnite na Vyberte banku.
  • Za objednávku potom môžete zaplatiť prostredníctvom služby iDEAL. Potom budete automaticky presmerovaní na zoznam pečiatkových kódov.
  • Na každú položku pošty v pravom hornom rohu napíšte jedinečný kód, zásielku zahoďte do poštovej schránky a v aplikácii označte, že ste kód použili.

Vďaka známkovému kódu už nemusíte mať pečiatky vo svojej schránke v kuchyni a pre svoju poštovú zásielku máte rýchlo konkrétne poštovné. Mimochodom, ak máte pochybnosti o hmotnosti, môžete napríklad pomocou poštovej váhy odvážiť svoju poštovú zásielku.

Aplikácia PostNL

Na odosielanie balíkov je možné použiť aj aplikáciu najväčšej poštovej spoločnosti v Holandsku. Môže to byť lacnejšie, ako keby ste to dali frankovať v mieste PostNL. Tiež pre to nepotrebujete tlačiareň, pretože kód, ktorý sa vygeneruje v aplikácii, máte naskenovaný po zaplatení v mieste PostNL. Nevýhodou je, že - pretože ide o balík - musíte ešte prejsť takýmto bodom.

Je tiež možné frankovať list bez použitia aplikácie. To možno vykonať aj prostredníctvom webovej stránky PostNL. Kliknite na veľké tlačidlo Objednávajte ihneď a uveďte, či chcete poslať list alebo balík. Tu okamžite uvidíte prehľad nákladov na odoslanie balíka alebo list. Potom môžete určiť, ako chcete svoj list odoslať: pomocou pečiatkového kódu alebo prepravného štítku. kliknite na Uložiť a prejsť na prehľad platieb zaplatiť a poštovné za vašu zásielku.